• DOLAR
  4,8080
  % 0,05
 • EURO
  5,5996
  % -0,12
 • ALTIN
  189,4956
  % -0,13
 • BIST
  92.321,95
  % 0,76
2015 KYK Yurt Sonuçları Açıklandı.

2015 KYK Yurt Sonuçları Açıklandı.

[notification type=”notification_warning” ]KYK Yurt Başvurusu Sonuçları Açıklandı Sonucunuzu Öğrenmek İçin Tıklayınız.[/notification]

[notification type=”notification_warning” ]KYK Yurt kaydınızı E-Devlet Şifreniz ile 4-11 Eylül 2015 tarihlere arasında turkiye.gov.tr internet adresinden online olarak yapabilirsiniz.[/notification]

KYK Yurt Başvurusu Sonuçları 2015 Açıklandı Mı?

Bu yıl üniversiteyi kazanan öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında KYK Yurt ve Burs Başvuruların ne zaman başlayacağı,  hangi tarihte KYK Yurt ve Burs işlemlerinin yapılacağı merak edilen konuların başında yer almaktadır.

KYK Yurt Başvurusu Sonuçları 2015 Açıklandı.

2015 Kyk Yurt Başvuru Sonucu için  https://kyknet.gsb.gov.tr/ adresini ziyaret edip,
KYK Yurt Başvurusu Sonuçları 2015 öğrenebilirsiniz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu sadece yurt barınma ihtiyacı olarak değil, burs ve kredi işlemleri içinde kolaylık sağlamaktadır. Yurt  Kredi ve Burs işlemlerinden sadece Üniversiteyi yeni kazanmış olan öğrenciler faydalanmamaktadır. Aynı zamanda, önlisans üniversite öğrencileri, ara sınıf üniversite öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri de Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabilmekte olup bu sene başvurularını Kredi Yurtlar Kurumunun belirleyeceği tarih aralığında yapabileceklerdir.

Yurt Kredi ve Burs işlemlerine başvuru işlemlerinizi bu sene E-Devlet şifrenizle yapabileceksiniz. Eğer E-Devlet şifreniz mevcut değilse, bulunduğunuz herhangi bir PTT şubenizden kimlik ibrazı sonucu E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.  E-Devlet Şifrenizi unuttu iseniz, e-devlet sistemi üzerinden daha önce mail veya telefon doğrulaması yaptıysanız e-devlet şifrenizi turkiye.gov.tr sitesi üzerinden yeniden alabilirsiniz. Doğrulama yapmadıysanız şifrenizi herhangi bir PTT Şubesinden tekrar alabilirsiniz.

KYK Kredi Burs Başvuru işlemlerinin ne zaman yapılacağı hakkında duyuru kyk.gov.tr internet adresinden 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren yapılacaktır.

KYK Yurt Başvuruları sonuçları 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren açıklanacaktır. Yurt ve Kredi Burs işlemleri hakkında bilgi almak isteyen üniversite öğrencileri KYK Çağrı Merkezi : 444 19 61 numaralı telefonu arayabilirler.

Eğer LYS sonuçlarına göre değil de, üniversite ek tercih sonuçlarına göre yerleştirmeniz yapılması durumunda yine KYK ek kontenjanlar ilgili internet adresinden kyk.gov.tr adresinden yayınlanacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM