E-Devlet Sağlık Bakanlığı Ortak Uygulama Portalı Girişi

Paylaş
 

E-Devlet Sağlık Bakanlığı Ortak Uygulama Portalı Girişi, Ortak Uygulama Portalı Girişi Sürekli İşçi Bordrosu Sorgulama Sayfası

Sağlık Bakanlığı Ortak Uygulama Portalı Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda çalışan kadrolu/sözleşmeli personel, kamu sürekli işçi vb. kişilerin çeşitli bilgilerini takip edebileceği veri bankası sistemidir.

E-Devlet Sağlık Bakanlığı Ortak Uygulama Portalı Girişi için Tıklayınız.

ÇKYS İşçi Bordrosu Sorgulama Uygulaması Girişi

 

T.C. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara ait web uygulamalarında kullanıcı hesabı bulunan kişilerin; E-Devlet giriş imkanlarını kullanarak portale bağlanıp, portale entegre olmuş web uygulamalarına ulaşabilmesi amaçlanmaktadır. Ortak Şifre Portalı uygulamasına giriş yapan kullanıcı, kullanıcısı olduğu ve aynı zamanda portale entegre olmuş bakanlık uygulamalarını bir liste şeklinde ana ekranda görür. Kullanıcı açmak istediği uygulamayı listeden tıklar ve seçtiği uygulama kullanıcı adı, şifre sormadan kullanıcının tespitini yapar, kullanıcı bilgilerini portal ile uygulama arasında kurulan bir protokol ile doğrular, doğru sonuçlar neticesinde kullanıcının uygulamaya girişine izin verir.

Ortak Uygulama Portalı ile 696 sayılı KHK ile sürekli işçi statüsünde kadroya geçen taşeron çalışanlara ait maaş bordrolarını sorgulayabilirler, tediye ikramiye ödemelerinin ne kadar olduğunu öğrenebilirler. Uygulamada yer alan maaş bordro sorgulama işlemleri Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sürekli işçiler içindir.

“İşçi Bordrosu Sorgulama Uygulaması” T.C. Sağlık Bakanlığı çatısı altında işçi kadrosunda çalışan personellerin maaş bordrolarını görebilmeleri için 2018 yılında Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi Birimi (ÇKYS) tarafından tasarlanıp geliştirilmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı kapsamında (İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Devlet Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastaneleri, Üniversite Hastanesi, Toplum Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı Müdürlüğü vb. kurumlarda çalışan sürekli işçiler) kadrolu işçi olduğunuz halde;

Ortak Uygulama Portalı’na giriş yapamıyorsanız,

Ortak Uygulama Portalı’ na giriş yaptıktan sonra anasayfada gösterilen uygulama listesinde “İşçi Bordrosu Sorgulama Uygulaması” adını görmüyorsanız,

İşçi Bordrosu Sorgulama Uygulaması’ nı uygulama listeden seçtiğiniz halde giriş yapamıyorsanız

Uygulama ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız

“İletişim” sayfasında bulunan “Yazılım Destek Birimi” ile iletişime geçebilir ve söz konusu hatayı ÇKYS Birimi’ ne bildirilmesini sağlayabilirsiniz. Söz konusu sorun ilgili yazılımcıya yönlendirilecek ve çözüm sunulacaktır.

Diğer bir uygulama ise Kişisel Veri Bankası ile; Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda çalışıyor iseniz ve Atama sonucum ÇKYS düştü mü, diploma bilgilerim, yıllık iznim ne kadar kaldı, hizmet puanım kaç oldu, güncel terfi kadro dereceniz kaç gibi soruların cevabını merak ediyorsanız Sağlık Bakanlığı Kişisel Veri Bankası PBS Giriş bölümünden T.C. Kimlik numaranız ve oluşturacağınız şifreniz ile bu bilgileri online olarak öğrenebilirsiniz.

 

 

Bu yazı 112 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM