Google Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir ?

google arama
Paylaş
 

Google Arama Geçmişi Görüntüleme Nasıl Yapılır? Google Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? Google Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? Google Arama Geçmişini Kaydetme Nasıl Yapılır?

Tüm bu sorularınızın yanıtı makalemizde anlatmaya çalışacağız.

Google’da arama yaptığınız her şeyi eğer gmail hesabınız ile oturum açmış iseniz sadece sizin hesabınız ile arama geçmişinizi görebileceğiniz ve arama geçmişini, arama geçmişi ile ilgili bütün bilgileri bilgisayarınıza kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz?

Google Arama Geçmişinizi görüntüleyebileceğiniz eknanın adı Web ve Uygulama Etkinliği‘dir. Google Hesabınız ile giriş yaparak bu ekrandan Güne göre arama, toplam arama sayısı, en çok tıklanan aramalar, silme işlemleri, aramaları indirme seçenekleri bulunmakta ve bu verileri yalnızca siz görebilmektesiniz.

İnternet devi Google’da bundan böyle arama yaptıktan sonra geçmişten bugüne yaptığınız bütün aramaları görebilir ve bu arama kayıtlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz, google arama geçmişinizi silebilir, kimlerin bilgisayarınızda hangi kelimeleri aradığını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Biz internet kullanıcıları aslında google tarama verilerini temizle ile geçmiş aramalarımızı temizlediğimizi düşünüyoruz fakat google hesap girişimiz mail adresimiz ile google’a giriş yaptı isek, tarama geçmişini silmemiz pek yeterli olmuyor, tüm arama geçmişimiz google.com ana sayfasında sağ alt köşede yer alan Ayarlar-Geçmiş menüsünden google arama geçmişimizi görüntüleyebilir, istediklerimizi silebilir veya google arama geçmişimizi bilgisayarımıza indirebiliriz.

Google Hesabınızla oturum açtığınızda, hesabınıza nelerin kaydedileceğini kontrol edebilir ve geçmiş aramaları yönetebilirsiniz, değişiklik yapabilir, bilgisayarınıza kaydedebilir veya tüm arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Google Web ve Uygulama Etkinliği sayfasında google arama geçmişinizi silmek için sağ üst köşeden silme seçeneklerine gidiniz ve açılan ekrandan bugün, dün veya gelişmiş son dört hafta isterseniz tüm zamanları seçip tüm google arama geçmişinize ait verileri kolaylıkla silebilirsiniz.

Aramalarınız ve göz atma etkinliğinizi yani google arama geçmişi işlemlerinizin google tarafından kayıt altına alınmasını engellemek istiyor iseniz, aynı menüden ayarlar sayfasından Chrome ve diğer uygulamalardan geçmişi Web ve Uygulama Etkinliğinize dahil edin kutucuğundaki seçimi kaldırmanız yeterli olacaktır.

 • Aynı sayfadan Diğer Kontrolleri Göster tıklayarak yapabileceğiniz bazı ayarlar ise şunlardır;

Gittiğiniz yerler, konum geçmişiniz.

Cihazlarınız dan alınan bilgiler (Cihaz Bilgileri kişiler, takvim, uygulama ve diğer cihaz verilerinizi Google genelindeki deneyiminizi iyileştirmek için kaydeder.)

Sesli arama ve komutlarınız

Youtube sayfasında aradığınız videolar

Youtube sayfasında izlediğiniz videolar gibi arama geçmişinizi aktif veya pasif duruma getirerek google arama geçmişi açabilir veya kapatabilirsiniz.

 

 

 

Bu yazı 3608 kere okundu.
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. Mahmut dedi ki:

  Yaklaşık iki ay önce aradığım özbekistan kasabasının ismi gerekli bayramın 4 çü günü

  • mduman dedi ki:

   Mahmut Bey bu geçmişi görebilmeniz için telefonunuzda gmail hesabı arama yaptığınız gün açık ise, google arama geçmişi gmail hesabınızla oturum açarak görüntüleyebilirsiniz. Masaüstü bilgisayarda arama yaptıysanız yine gmail hesabınızla oturum açtıktan sonra arama yaptıysanız görüntüleyebilirsiniz.
   Her iki durumda da gmail hesabınıza aktif olarak giriş yapılmış olması gerekmektedir.

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM