Güncel Sağlık Lisans Tamamlama Üst Öğrenim Sayılan Bölümler 2017

YÖK Sağlık Personeli Üst Öğrenim Tablosu
Paylaş
 

Sağlıkta Lisans Tamamlama bölümlerinin üst öğrenim sayılmasına ilişkin Yök tarafından 19.04.2017 tarihinde yeni bir yazı yayımlandı. YÖK’ün kararına göre Sağlıkta lisans tamamlama okunan bölümlerden sağlıkla ilgili bölümlerin üst öğrenim sayılmasına karar verildi.

Bu Çerçevede;

6569 sayılı Kanunun Geçici 69. maddesi uyarınca lisans tamamlama hakkı verilen lisans programlarından aşağıda yer alan programların sağlık hizmetleri sımfında değerlendirilmemesine, üst öğrenim sayılmamasına karar verildi. Bu bölümler aşağıdaki gibidir.

Sağlık Üst Sayılmayanlar;

 • İnsan Kaynaklan Yönetimi
 • Fizik
 • Zootekni
 • Gıda Teknolojisi
 • Biyoteknoloji
 • Tarımsal Biyoteknoloji
 • İş Sağl1ğı ve Güvenliği

6569 sayılı Kanunun Geçici 69. maddesi uyarınca lisans tamamlama hakkı verilen lisans programlarından aşağıda yer alan programların sağlık hizmetleri sınıfında değerlendirilmesine ve üst öğrenim  sayılmasına karar verildi. Bu bölümler de aşağıdaki gibidir.

Sağlık Üst Öğrenim Sayılanlar;

 • Sağlık Yönetimi
 • Acil Yardım ve Afet Yönetimi
 • Sosyal Hizmet
 • Biyoloji
 • Beslenme ve Diyetetik
 • Gerontoloji
 • Ebelik
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
 • Ergoterapi
 • Hemşirelik
 • Odyoloji
 • Dil ve Konuşma Terapisi
 • Perfüzyon
 • Biyokimya ve Kimya bölümlerinden mezun olanların Tıbbi Laborant kadrosunda çalışmaları halinde üst öğrenim sayılmasına karar verildi.
 • Önlisans Sağlık Teknikeri ünvanı alan bölümlerinde Ortaöğretim sağlık hizmetleri sınıfındaki personel için üst öğrenim sayılmasına karar verildi.

İlgili Yazıya Burda Ulaşabilirsiniz.

Bu yazı 1879 kere okundu.
 • Site Yorum

94 adet yorum var.

 1. Sümeyye özdemir dedi ki:

  Bu seneki sağlık alanında lisans tamamlama hakkı 2015-2016 mezunlarına verilir mii?

 2. şule dedi ki:

  merhaba ben önlisanssosyal hizmet mezunuyum sağlıkçı değilim bu sene sosyal hizmete de üst öğrenim hakkı verilmiş. başka bakanlıkta memurum lisans tamamlamayı istiyorum bu mümkünmü detaylı bilgi almak istiyorum yardımcı olurmusunuz. 28/04/2017 tarihinde yökün bi kararı yayınlandı memurlar nette sosyal hizmette sağlık bölümü sayıldı. memurlukla sağlıkta lisans tamamlamanın bir ilgisi varmı bilgisi olan yazabilirmi

 3. şule dedi ki:

  sayın admin insanları yanlış yönlendiriyorsunuz sağlık alanında lisans tamamlama da memurlukla alakalı ne yönetmelikte nede kanun maddelerinde bir madde var yani demekistediğim memurlula hiç bir alakası yok sağlıkçı olmamızada gerek yok sağlık bölümünü bitirmeniz yeterli sadece sağlıkçılar için kıdem tazminatı almaları için yapılmış bir şey bu onlara kolaylı ama başka kurumdakiler sağlık alanında lisans tamamlama yapamaz diye bir madde kesinlikle yok yökün eğitim dairesi ile görüştüm bu şekilde söylediler

  • mduman dedi ki:

   Şule Hanim insanlari yanlis yonlendirmiyoruz cevabimi dogru okursaniz yanlis bir algi olusmaz. Sizin bitirmis oldugunuz 2 yillik sosyal hizmet saglikta lisans tamamlama bolumleri arasinda yok. Yani https://www.mduman.net/saglik-personeli-lisans-tamamlama-bolumleri/ bu likteki onlisans bolumlerinin herhangi birini 19.11.2014 tarihinden once bitirmisseniz Saglik lisans tamamlamaya sinavsiz olarak basvuru yapip 4 yillik ilgili lisans bolumlerini okuyabilirsiniz. Memur calisiyor veya saglikci olmaniza gerek yok. Listede yer alan saglik onlisans bolumlerini 19.11.2014 tarihinden once bitirmis olmak tek sart. İnsallah anlatabilmisimdir. ilgili listeye 2016 yilinda tibbi sekreterlikte eklenmistir.

   • Sule dedi ki:

    Sayin admin ben yeni bir bilgiden bahsediyorum bu yorumu yeni bir bilgi üzerinden yapiyorum sosyal hizmette artik sağlık bolumu diye haber yapıyorsunuz sonrada bana 2016 yilinin linkini gonderiryorsunuz haberi yapan sizsiniz sosyal hizmet listede yok diyende sizsiniz bu yorumlarin hangi haber üzerinden yapildigini kontrol edermisiniz?

    • mduman dedi ki:

     Saglik bolumu diye haber yapmiyoruz saglikci iseniz 4 yillik lisans sosyal hizmet okursaniz maas ve tazminat hakki elde edersiniz yani maasiniz da artis olur Sule Hanim. Kisaca ust ogrenim sayilir. Bu yeni bilgi sadece bunun icindir.
     Ayrica 2 yillik sosyal hizmet 4 yillik Saglik lisans tamamlamaya sinavsiz basvuramaz maalesef.
     Lisans tamamlama farkli konu ust ogrenim farkli konu.

 4. Ozlu dedi ki:

  Lisans tamamlama ile kimya okuyorum devlet memuru olarak saglik teknikeri kadrosunda laboraturada calisiyorum. Kimya saglik ile ildili bolum sayilmadigi icin egitim durumu tayini cikmadi. Simdi bu yazi ile egitim durumu tayini onu acilmis olabilirmi ?

 5. ali koç dedi ki:

  sağlık meslek lisesi mezunu hemşire(sağlık memuruyum) üniversite sınavına girdim,açık öğretim olarak 2 yıllık bir bölüm okumak istiyorum,tabi maaşıma ve kademe kıdeme faydası olacak bir bölüm,öneriniz varmı

 6. Berkay dedi ki:

  Ben suan laboratuvar teknikeri olarak gorev yapmaktayim ve bunun yaninda hemsirelik okuyorum bu bolumu bitirdkm ust ogrenim sayilip maasimda artma derecemde dusme olacak mi acaba.ayrica bu bolumu bitirdim mi beni hemsire olarak calistirabilirlermi.simdide tesekkurler.

  • mduman dedi ki:

   Hemsirelik lisans okuyorsaniz ust ogrenim sayilir 2 yan alirsiniz. Maasiniz artar. Unvan degisikligi sinavina girip unvan degisikligi yapmadan isteginiz disinda hemsirelik yapmazsiniz.

 7. DENİZ dedi ki:

  Merhaba ben devlet hastanesinde attyim bu sene laborant veterinerlik bitiyorumDGS ile 4 yılliga AÖF den geçebileceğim bölümler sadece işletme çalışma ekonomisi gibi bölümler mı biyoloji ya da sağlık yönetimine acikogretimden devam edemiyor muyum ?

  • mduman dedi ki:

   DGS ile Biyoloji, Veteriner, Hayvansal Üretim, Tarımsal Biyoteknoloji, Zootekni bölümlerini okuyabilirsiniz. Bu sene önlisans mezunu olacağınız için DGS’den başka alternatifiniz yok gibi. Sağlık Lisans Tamamlamaya 19.11.2014 ve öncesi önlisans mezunları başvuru yapabiliyor. Fakat işletme tarzı bölümleri açıköğretim ile okuyabilirsiniz fakat, derece kademe ilermesinden başka faydası olmaz. Maaşınıza bir katkı sağlamaz sağlık bölümleri dışında bir bölüm okursanız.

 8. Fatma dedi ki:

  Meraba ben ortaöğretim hemşirelik bölümü mezunuyum henüz atanamadım ve sağlık yönetimi bölümü okumak istiyorum. Bu bölümden mezun olduktan sonra hemşireliğin lisans kadrosuna tercih yapabilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim 😊

 9. zübeyir dedi ki:

  iyi günler ben elazığ 112 de kadrolu att olarak görev yapmkaktayım mesela ben herhangi bir kendi bölümümle alakalı bile olmasa genel sağlıkla alakalı üst öğrenim hakkımı kullanıp 4 yıllık biyoloji ile istediğim yere tayin isteme hakkım oluyor mu? Teşekkürler

  • mduman dedi ki:

   Biyoloji okursanız bildiğim kadarıyla Eğitim durumundan tayin hakkı talebinde bulunabilirsiniz. Lütfen teyit etmek için bağlı bulunduğunuz il kamu hastaneleri birliği idari işler başkanlığı ile iletişime geçiniz. Size kesin bilgiyi onlar verebilir.

 10. Weysel dedi ki:

  Hocam merhaba benim birkac sorum olacak.ben diyaliz 2016 mezunuyum ve 2016 da dgs ile hemsirelik okuyorum yeni atandım memurum dgs ile okuyor olmam saglıkta lisans tamamlamaya engel olurmu ilerde.2.sorum su ben bu yıl ygs ye girdim sosyal hizmet okumak istiyorum ama 4 yılda bitiyor slt de bu süre kac yıl seneye slt yi beklemem nekadar mantıklı olur.3.sorum ise lisans hemsirelik okudugum icin ikinci üniversite kapsamında atatürk üniversitesinde sosyal hizmetler okuma şansınm var.ygs ile mi ikinci üniversite kapsamında gitmek mi daha avantajlı olur yoksa hicbirini yapmayıp seneye slt yi mi beklemeliyim şimdiden tesekkür ederim…

 11. İsmailkartal dedi ki:

  Merhabalar admin. Ben dvlet hastanesnde 657li saglik memuru olarak calismaktayim. Gecen yil saglkta lisans tamamlamada fizik bolumune yerlestm fakat isimden dolayi okula gidemedm. Onlisans tibi goruntuleme mezunuyum. Saglikta lisans tamamlamak istiyorum fakat bu sene tercih yapmadm. Ne yapmam gerekli yardimci olablirmisin ??

  • mduman dedi ki:

   Bu sene de ayni sekilde tercih zamani belli oldugunda tercih yapabilirsiniz fakat puaniniz 2 yerine 1 ile carpilir. Puan kesintisi olur.

 12. Barış YÜKSEL dedi ki:

  Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı taşra teşkilatında veteriner sağlık teknikeri olarak çalışmaktayım. Slt başladığından bu yana mesai arkadaşlarım lisans tamamlamada (veteriner sağlık teknikerleri) ziraat fakültelerinin zootekni bölümünü tercih ettiler. Bazıları bitirdi bile. Ünvan değişikliği sınavını bekliyorlar. Sorum şu yok sağlık çalışanlarına zootekni bölümünü üst öğrenim saymıyor. Bu sene başvuruda zootekni tercihi yapamayacakmıyız? Memur olan bizler için ünvan değişikliği sınavına girip (okulu bitirdikten sonra) sağlık hizmetleri sınıfından teknik hizmetler sınıfına geçmek zor değil…

 13. Cemile dedi ki:

  Ben hemşirelik lisans bölümünü yarıda bıraktım ve şimdi 2 yıllık alansız önlisans diplomam var. Sağlıkta lisans tamamlamadan diplomam alansız olduğundan yararlanmiyorum. Bende açıktan hemşirelikle ortak dersleri fazla olan bir önlisans bölümü okuyup sonra lisans tamamlamadan yararlanmak istiyorum ama pek de emin değilim. Ortalamam su an için önlisans diplomamda 3.02 bazı dersleri saydirsam da mezun olmak daha sonraki yıllarda olacak ne önerirsiniz ne yapmalıyım sizce?

 14. zehra dedi ki:

  merhaba 2017 -2018 saglikta lisans tamamlama tercih islemleri (yeni kayitlar)nezaman basliyacak bilgi verebilirmisiniz tesekkur ederim

 15. Melike dedi ki:

  merhaba ; 2016 da sağlık lisans tamamlama da çocuk gelişimi bölümü lisans tamamlama vardı. Bu yılda olacak mı acaba ? Üst öğrenim de sayılan bölümler arasında göremedim .Bununla ilgisi var mı? Geçen yıl olan bölüm bu yıl açılmayabilir mi? Bilgi verir misiniz?

 16. Hemsire dedi ki:

  Merhaba ben lisans mezunu hemsireyim bu sene ebelik yazsam acaba eğitim durumu tayini olur mu????

 17. ZHR dedi ki:

  iyi günler arkadaşlar.Ortaöğretim hemşire olarak kadrolu çalışıyorum.Kimya bölümünü okumak istiyorum,kimya bölümü için eğitim tayini yapabilirmiyim? Daha önce yapan varsa rica etsem söyleyebilirler mi ?

 18. RAMAZAN dedi ki:

  ben hemşire olarak kadrolu şekilde devlette çalışmaktayım. eğitim durumu tayini için okumam gereken bölümler nelerdir şimdiden teşekkürler

  • mduman dedi ki:

   Saglik ile ilgili bir bolum okumalisiniz. Kamu hastaneleri idari isler baskanligi personellerinden bilgi almaniz yarariniza olur.

   • RAMAZAN EREN dedi ki:

    peki moleküler biyoloji ve genetik bölümü sayılır mı sağlık bölümü içinde

    • mduman dedi ki:

     Yazımiz içinde üst ogrenim sayilan bolumler sayilir. Bahsettiginiz bolumler hakkinda kurumunuz araciligi ile bilgi edinmeniz menfaatinize olacaktir.

 19. esen dedi ki:

  merhaba 2011 aöf sağlık kurumları işletmeciliği mezunuyum. daha önce herhangi bir yerde çalışmadım. Lisans tamamlama için hangi bölümleri okuyabilirim ? başvuru şartları ve zamanı ne zaman olur bilgi verebilirmisiniz ?

  • mduman dedi ki:

   Sağlık Yönetimi (AÖF)
   Acil Yardım ve Afet Yönetimi (AÖF) Sosyal Hizmet (AÖF)
   İş Sağlığı ve Güvenliği bolumlerini okuyabilirsiniz.

   • esen dedi ki:

    bu bölümler için ales veya dgs girmem gerekiyormu? Birde tamamlama da bu bölümlere girdiğimde kaçıncı sınıftan başlamam gerekiyor

    • mduman dedi ki:

     SLT ile sinava girmenize gerek yok. Diploma ortalamaniza gore yerlesiyor 3.siniftan basliyorsunuz.

     • esen dedi ki:

      Başvuru şartları zamanı ve kontenjanlar hakkında bilginiz varmı acaba? cevaplarınınz için teşekkürker

     • mduman dedi ki:

      Maalesef su an bir duyuru yok. YÖK duyuru yapmasi gerekmektedir. Onumuzdeki 1-2 hafta icinde duyuru yapilmasini bekliyoruz.

 20. NURİ ÖZGÜR dedi ki:

  Önlisans Laborant veterinerlik bitirdim.Şu anda veteriner sağlık teknisyeni olarak görev yapıyorum.Zootekni bölümü lisans tamamlamada bitirirsem sağlıkta üst örenim sayılır mı.Ve maaşıma etki eder mi.

 21. İbrahim Mert dedi ki:

  Admin merhabalar. Ben 2017/5 Saglık Bakanlığı ataması ile atandım. Lise radyoloji teknisyenliği mezunuyum. Bu sene de üniversite okuyarak üst öğrenim yapmak istiyorum. Bunun için saglık yönetimi ve sosyal hizmet bölümlerine tercih yapacağım. Bu durum üst öğrenim olarak sayılıyor mu yoksa illa 2 yıllık bi saglık bölümüne gidip dgs ile lisans tamamlama mı yapmak gerekiyor üst öğrenim yapabilmek icin ?

 22. Berat Karaağaç dedi ki:

  Admin merhaba,Lise röntgen teknisyeni olarak atandim simdi aöf den tıbbi sekreterlik dokümantasyon veya sağlık kurumları işletmeciliği okumayı düşünüyorum ikisinden birisini okuyunca maaş ve kidemde artış oluyor mu?

 23. ümit karadeniz dedi ki:

  admin merhaba.lisans tamamlamadan kimya bölümü bitirdim.hastanede laboratuvar teknikeri olarak çalışıyorum.kadromuz sağlık memuru lab.teknikeri.kimya üst öğrenim sayılacak mı.kamu hastaneleri kurumunun son yayınladığı listede kimya üst öğrenim gözükmüyor.fakat yayınladıkları yazıda e)bendinde kimya için tıbbi laborant kadrosunda çalışmaları halinde sayılır diyor.kamuda tıbbi laborant diye bir kadro yok.laboratuvarda çalışanlar,sağlık memuru lab teknikeri,lab teknisyeni,sağlık teknikeri olarak çalısıyorlar.2011 yılından sonra kamunun yaptığı tüm alımlarda ünvan sağlık memuru branş lab.teknikeri(lab.teknisyeni sağlık teknikeri) olarak alım yapılmış.

 24. ilay dedi ki:

  Merhaba ben SML Çevre Sağlığı teknisyeni mezunuyum.Ama atama yapılırken sağlık memuru ünvanıyla atandım.Üst Öğrenim okumuk istiyorum maaşımı etki etmesi için hangi bölümler var acaba.Güncel birşey bulumadım.

 25. Büşra dedi ki:

  Merhabalar, ben 2017/5 atamasıyla atandım ön lisans tıbbi sekreterim. Üst öğrenimler hakkında pek bilgim yok ama acil yardım ve afet yönetimine tamamlamak istiyorum fakat bizim için üst öğrenim sayılmadığını söylediler, yalnızca sağlık yönetimi sayılıyormuş tıbbi sekreterler için. Emin olamadığım için size sormak istedim. Gerçekten tıbbi sekreterlik için üst öğrenim yalnızca sağlık yönetimi mi sayılıyor? Cevabınz için şimdiden teşekkürler.

 26. Hülagü dedi ki:

  Hocam 2016 Tıbbi Dök. önlisans mezunuyum bu sene lisansa tamamlayabilirmiyiz yoksa seneye mi bu kapı açılacak Eyvallah.

 27. fatma cebeci dedi ki:

  aof saglik yonetimi lisans hemsirelikte ust ogrwnim sayilirmi

 28. Cetin dedi ki:

  2012 yasli bakim mezunuyum. Lisans tamamlama tablosunu inceledim.kontenjanlari da inceledim ama ergoterapi alimi yok galiba ya da benim eksik baktigim bisey mi var acaba bilginiz var mi

 29. Cetin dedi ki:

  Uzaktan egitim veya aöf yok ama sanirim ?

 30. Hacer dedi ki:

  Mrb. Admin ben 2007hastane yönetimi ve organizasyon bölümü mezunuyum. Herhangi bir memur falan değilim sağlıkta lisans tamamlamaya başvurabiliyormuyum?Sadece bu çalışanlar için mi ?herkes için mi ?geçerli .teşekürler

  • mduman dedi ki:

   Herkes başvurabilir gerekli şartları taşıdığı taktirde. Memur vb bir şart yok. 19.11.2014 öncesi listede belirtilen önlisans sağlık programlarından mezun olmak yeterlidir.

 31. Ali Cankurtaran dedi ki:

  Arkadaşlar Zootekni bölümü üst öğrenim değildir. Yani size ne maaş nede kadro konusunda etkisi olmayacaktır. Yazmamanızı tavsiye ederim.

 32. Ugur dedi ki:

  2015 yılında ankara üniverstesi zootekni bölümüne lisans yerlestirmeyle yerleştim örgün okumaktayım üst öğrenim sayilmadigindan aof saglik yönetimi 2500 kişi almakta tercihte bulunacak saglik.memuruyum üst öğrenim görünüyo ama aof olduğu için sayılır mı sayilmazmi erzurum istanbul sayılıyor bide puanim 2.ilemi çarpılacak yeni lisans tamamlamada sadece 2016 yaziyor

  • mduman dedi ki:

   2015 veya 2016 Sağlık Lisans Tamamlama ile bir lisans programına yerleştirilen öğrencilerin,
   2017 Sağlık Lisans Tamamlamaya başvurabilmeleri mümkündür. Ancak 2016 Sağlık Lisans
   Tamamlama ile bir lisans programına kayıt yaptırarak halen öğrenci olan adayların 2017 yılındaki
   yerleştirmelerde puanları kesilmekle birlikte 2015 yılındaki Sağlık Lisans Tamamlama ile bir
   lisans programına yerleşen adayların puanlarında herhangi bir kesinti yapılmayacaktır.

  • Tayfun dedi ki:

   Hangi önlisans bölümünden zootekniye yerleştiniz acaba bende tercih yapacagım ankara ünv zootekni ge ve kac puanla yerleştiniz

 33. Nilgün Yeşiller dedi ki:

  Merhaba
  Bu sene çocuk gelişimi önlisans bölümünden mezun oldum. Lisan tamamlamak için baş vurabilir miyim?

 34. Hamza dedi ki:

  Slm. Önlisans laboratuvar mezunuyum.memurum.aof sağlık yönetimi lisans tamamlama sayıliyormu. Kaç yıl okunacak. Ücreti hakkında bilginiz varmi

 35. fatih dedi ki:

  Slm hocam ben aricilik önlisans programından 2011 mezunum dgs olmadan zootekni bölümünü lisans tamamlama da secebiliyormuyum diploma notu 3.10 tesekkkurler

 36. damla dedi ki:

  Lise mezunu tıb.sekreter olarak atandım.büro yön. ve yön.asistanlığı okudum, üstüne işletme bölümünü bitirdim.şimdide 2. üniversite olarak sağ.yönetimi okuyorum, sağlık yönetimi üst öğrenim sayılır mı.Araştırdığım kadarıyla büro yön. ve yön. asis. bölümüne lisans tamamlama hakkıda verilmemiş.

 37. zek dedi ki:

  hocam dicle uzaktan egitim 20kişilik kontenjana 148 puan ile yerlesebilirmiyim sizce.geçen yıl 150kişilik kontenjanda 139.2 ile kapatmış.tşk ederim..

 38. Hemşire dedi ki:

  Merhaba ben sağlık meslek hemşirelik mezunuyum bu yil aöf sağlık yönetimi tercih ettim ve yerleştim lys ile atandigimda maasimda artis olur mu bu bölümü okursam

 39. Osman dedi ki:

  Merhaba 2013 sağlık kurumları işletmesi okudum ve bu son tercihlerde istanbul acil afet yönetimi geldi ama bir arkadasımız üst öğrenim sayılmadığını intibak yapılmadığını söylüyor ona göre kayıt yaptıracağım bu yök’ün kararına göremi oluyor yoksa sağlık bakanlığının kararına göremi oluyor bilgilendirirseniz sevinirim.

 40. Tuba dedi ki:

  selamlar. önlisans mezunu olarak 4b li atandım. şimdi lisans tamamlamaya başvurdum. 4b de lisans tamamlama eğitim durumu tayini olabiliyor mu?

  • mduman dedi ki:

   Sözleşmenizde böyle engel var mı? Konu hakkında size kesin bilgiyi kurumunuzun bağlı olduğu genel sekreterlik veya müdürlük verecektir.

 41. Fatoş dedi ki:

  Mrb sağlık alanında lisans tamamlamada cocuk gelişimi bölümüne kayıt yaptım ama 1. Ya da 2. Siniftan başlatıyorlar diğer bölümler direk 3 ten başlıyor. bu haksızlık değil mi? neden bunun hakkında daha once bilgi verilmiyor. Sonucta lisans tamamlama. varsa böyle bir durum tum bölümler için uygulansın. Çok buyu k bi haksızlık.

 42. Emine dedi ki:

  Merhaba ben önlisans sağlık kurumları işletmeciliğini bitirdim dgs’den 201 puan aldım. Hangi bölümler lisans tamamlamada üst öğrenim sayılıyor. Tercih için puanım yeterli mi ?

 43. kenan korkmaz dedi ki:

  Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik önlisans örgün eğitim mezunuyum. Diploma tarihim 10 Temmuz 2014. Diploma puanım 2,88.
  Şuanda aöf kamu yönetiminde kayıtlıyım askerliği falan erteletmek için kayıt olmuştum, harçları düzenli yatırdığımdan kaydım hala aktif. Bu sene sağlıkta lisans tamamlamaya başvurmadım. Gelecek yıllarda mümkün olursa başvurabilirmiyim. Başvururken veya yerleşirken aöf kamu yönetiminde kaydımın gözükmesi sorun oluyor mu ki?
  Teşekkürler.

 44. hasan dedi ki:

  ben çevre koruma mezunuum çst olarak çalışıyorum.lisans tamamlamada her hangi birini yazabilirmiyi

 45. SERPİL dedi ki:

  merhaba,ben lisans mezunu hemşireyim üniversitede gerontoloji bölümüne kaydımı yaptırıp bakanlığa tayin dilekçesi gönderdim reddedildi.Yanlışlık olma ihtimali var mı?

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM