• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güncel Lpg Ruhsata İşletme işlemleri Nasıl Yapılır?

Güncel Lpg Ruhsata İşletme işlemleri Nasıl Yapılır?

Lpg Ruhsata İşletme Güncel Lpg Ruhsata İşletme işlemleri Nasıl Yapılır? Lpg Ruhsata İşletme Fiyatı Ne Kadar? Lpg Ruhsata İşletmesi Ücreti Ne Kadar? Lpg Tüp Ruhsata İşletme Adımları Nelerdir?

Lpg Ruhsata işletme işlemleri yapılacak işlemler

1- İlk önce lpg montajını yaptırdığınız yerden alacağınız plan proje ve fatura alınır. Fatura tarihi çok önemli 30 gün içinde ruhsata işletme süreniz var. Yoksa ceza ödemek zorunda kalırsınız.

2- Önceden Şoförler Ve Otomobilciler Odası – Meslek Odasından alacağınız 2 adet Ek-1 formu doldurulması gerekiyordu. Son güncel lpg ruhsata işletme sürecinde Ek-1 formu doldurmanıza gerek kalmadı.

4- Önceden elinizdeki mevcut evraklar ile Makine Mühendisleri Odasından Sızdırmazlık Raporu alınması gerekiyordu. Son güncel lpg ruhsata işletme işlemlerinde istenilen sızdırmazlık raporu kaldırıldı. Tüvturk muayene işlemi sırasında sızdırmazlığı kendisi yapıyor.

5- Muayene istasyonundan randevu alınız.

Randevu aldıktan sonra Tüvturk muayene istasyonuna randevu saatinden 30 dk önce gidiniz ve Tüvturk istasyonunda yer alan bilgisayar üzerinden araç bilgilerinizi girerek muayene sıranızı alınız. Araç km ile Araç plaka numarasını girerek muayene sırası alıyorsunuz. Egzoz muayeneniz varsa tekrar yaptırmanıza gerek yoktur. Ödemeler nakit olarak yapılmaktadır. Kredi kartı kabul edilmiyor. 2018 Egzoz muayene işlem ücreti 55 TL dir.

2018 Yılı Fiyat Listesi
Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker305,62 TL
Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork226,56 TL
Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet115,64 TL

6- Muayeneden de geçtiyseniz artık Trafik Tescil Şubeye gitmenize gerek yok. Araç trafik tescil belgenizi almak için 2018 Şubat ayından itibaren Notere gitmeniz yeterlidir.  2018 Noter Araç Tescil Belgesi Lpg Ruhsata işletme için istenilen ücret ise 138 TL’dir.

Otomobil için Güncel Lpg Ruhsata İşletme Fiyatı  => 226,56+138+55=419,56 TL

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat