Güncel Lpg Ruhsata İşletme işlemleri Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Lpg Ruhsata İşletme Güncel Lpg Ruhsata İşletme işlemleri Nasıl Yapılır? Lpg Ruhsata İşletme Fiyatı Ne Kadar? Lpg Ruhsata İşletmesi Ücreti Ne Kadar? Lpg Tüp Ruhsata İşletme Adımları Nelerdir?

Lpg Ruhsata işletme işlemleri yapılacak işlemler

1- İlk önce lpg montajını yaptırdığınız yerden alacağınız plan proje ve fatura alınır. Fatura tarihi çok önemli 30 gün içinde ruhsata işletme süreniz var. Yoksa ceza ödemek zorunda kalırsınız. 80 Lira civarı gecikme cezası.

2- Şoförler Ve Otomobilciler Odası – Meslek Odasından alacağınız 2 adet Ek-1 formu 2-4 lira arası bir fiyat. Ek-1 formu matbu formdur. Ben çıkarabilirim derseniz ki biraz zor yazıcı ayarları falan, bir iki tane ek-1 formu ziyan edebilirsiniz. Onun için en iyisi sigortacınızdan yardım almak.

3- Ek-1 formu doldurulması. Zorunlu sigortayı yaptırdığınız yer tercih sebebidir. Sigortacınız para da almayabilir. Normal de 10 lira verebilirsiniz.

4- Elinizdeki mevcut evraklar ile Makine Mühendisleri Odasından Sızdırmazlık Raporu. 35 Lira

5- Muayene istasyonundan randevu alınız TÜVTURK ya da sıra bekleyeceğim diyorsanız muayenenizi 198,24 TL’ye yaptırıyorsunuz. Egzoz muayeneniz varsa tekrar yaptırmanıza gerek yoktur.

6- Muayeneden de geçtiyseniz Trafik Tescil Şubeye gidiyorsunuz. Tek yaprak ruhsat değişirse 88 lira, Çift yaprakta iki katı fiyat veriyorsunuz. Aynı gün yada bir sonraki gün yoğunluğa bağlı ruhsatınızı alabilirsiniz.

Tek yaprak Ruhsat Değişimi ile     =>   4+10+35+198,24+88=     335,24 TL 

 

Bu yazı 2192 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. sadettin teksoy dedi ki:

    Ankarada sızdırmazlık raporu almaya mühendisler odasının yerine gittiğinizde sakın orda ki sigortacı (Ç****** Sigorta) dolandırıcıya kanmayın.Sizi içeri girdiğinizde;görevli biri gibi yönlendiriyormuş ayağı yaparak kendi sigorta dükkanına önce uğraman gerekiyor diye yandaki dükkanına yönlendirip 20 TL gibi fahiş bir fiyata 0.50 kuruşluk EK-1 belgesini doldurtturup sizi dolandırıyor.Bu belge olmadan sızdırmazlık alamıyacakmışsınız gibi bir izlenim veriyor.Halbuki sızdırmazlık sırasında EK-1 belgesi ihtiyacınız asla yok.Bu tezgaha sakın düşmeyin…

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM