• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
2016 KPSS Branş Sıralaması Ortaöğretim/Önlisans Açıklandı Mı?

2016 KPSS Branş Sıralaması Ortaöğretim/Önlisans Açıklandı Mı?

2016 KPSS Branş Sıralaması Ortaöğretim/Önlisans Açıklandı Mı?

Memur adayları bu yıl yapılan 2016 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınav sonuçlarının 08.11.2016 tarihinde açıklanmasının ardından KPSS Branş Sıralaması ne zaman açıklanacağını merakla beklemekteler.

 

Sınava giren adayların  2016 KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans mezun oldukları program/alan bazında kpss branş sıralamasını  ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr/KPSS2/2016/1/BransBazindaSiralama) internet adresinden veya e-devlet şifreleri ile E-Devlet üzerinden öğrenebileceklerdir.

 

Kpss Branş Sıralaması adaylara tercih yaparken kendi alan/dallarında mezun olan adaylar arasında sıralamalarını öğrenmek, tercih işlemi yaparken adaylara yardımcı olmak amacıyla Ösym tarafından kpss sınav sonuçlarının açıklanmasına müteakip 1-2 hafta içerisinde ÖSYM’nin kendi internet sitesi üzerinden adaylarının kendi şifreleri ile öğrenebilmelerine olanak sağlamaktadır.

Sıralamanızı değerlendirirken, örneğin; kendi branş veya dalınızda mezun 30 bin kişi olduğunu ve sizin sıralamanızda 1000 olduğunu varsayalım. Tercih yaparken sizin alan/dalınızdan devlete alınan memur sayısı açıklandıktan sonra memuriyete yerleşme şansınızın ne kadar olduğunu önemli derecede öğrenmenize olanak sağlayan bu uygulama son derece adaylar açısından önemlidir.

Sıralamanızı değerlendirirken, adayların tercihte bulunmak istemeyeceği illeri, mezun durumda olmayıp da, kpss sınavına giren ve sizden sıralaması iyi olan adayları göz önünde bulundurmanız memuriyete yerleşmeniz açışından tercih yaparken dikkat etmeniz gereken önemli tercih kriterleridir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat