• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Laboratuvar Tahlili Hangi Hastanede Yapılıyor Öğren; Online Sorgulama

Laboratuvar Tahlili Hangi Hastanede Yapılıyor Öğren; Online Sorgulama

Laboratuvar Tahlili Hangi Hastanede Yapılıyor Öğren; Online Sorgulama

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tetkik ve Teşhis Hizmetleri Daire Başkanlığı Akılcı Laboratuvar Kullanımı projesi kapsamında hangi test laboratuvar tahlili hangi hastanelerde yapıldığı gösteren “Bu Test Nerede Yapılıyor?” sistemini devreye soktu.

Akılcı Laboratuvar sisteminde yer alan test listeleri kamu kurum/kuruluşları ile devlet üniversiteleri bünyesindeki tıbbi biyokimya, tıbbi mikrobiyoloji, tıbbi patoloji ve doku tipleme laboratuvarları ile genetik hastalıklar tanı merkezleri sorumluları tarafından Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS)’ne girilen test listesine girilen verilerden çekilmektedir.

Akılcı Laboratuvar  Bu Test Nerede Yapılıyor sistemi ile hasta ve hasta yakınları için; yaptırmak isteyeceğiniz Test / Tahlil adını seçerek, aradığınız tetkik tahlillerin hangi hastanelerde yapıldığını bulmak son derece kolay.

Hangi Test Laboratuvar Tahlili Hangi Hastanede Yapılıyor; Online Sorgulama

Sistem ile testin yapıldığı yer, kurum adı iletişim adresi ve telefon numaraları gibi bilgilere ulaşmanız mümkün.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tetkik ve Teşhis Hizmetleri Daire Başkanlığı resmi yazısında şu bilgilere yer verildi; “Akılcı Laboratuvar Kullanımı kapsamında hangi testin nerede yapıldığını gösteren “Bu Test Nerede Yapılıyor?” sistemi açılmıştır. Ülkemizdeki tüm kamu kurum/kuruluşları ile devlet üniversiteleri bünyesindeki tıbbi laboratuvar (tıbbi biyokimya, tıbbi mikrobiyoloji ve tıbbi patoloji), doku tipleme laboratuvarı ve genetik hastalıklar tanı merkezi sorumluları tarafından Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS)’ne girilen test listesi verilerinden elde edilerek hazırlanan “Bu Test Nerede Yapılıyor?” sistemine http://ckysweb.saglik.gov.tr/labtestlerapp/testlabara.aspx adresinden giriş yapılabilmektedir. Söz konusu sistem ile aranmak istenen herhangi bir testin hangi ilde, hangi kurumda, hangi laboratuvarda, nasıl (laboratuvarda bulunan cihazlarla/dış laboratuvar hizmet alımı yolu ile) yapıldığı bilgisine ulaşılabilecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat