PBS 2 Giriş Sağlık Bakanlığı Kişisel Veri Bankası

PBS Giriş
Paylaş
 

 

PBS Giriş

PBS Giriş Sağlık Bakanlığı Personel Veri Bankası

Yeni pbs2 pbs giriş Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda çalışan personelin çeşitli bilgilerini takip edebileceği kişisel veri bankası sistemidir. Eski pbs sistemi kapatılmış olup yeni pbs2 girişi yukarıdan yapabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda çalışan memur iseniz ve Atama sonucum ÇKYS düştü mü, diploma bilgilerim, yıllık iznim ne kadar kaldı, hizmet puanım kaç oldu, güncel terfi kadro dereceniz kaç gibi soruların cevabını merak ediyorsanız Sağlık Bakanlığı Kişisel Veri Bankası PBS Giriş bölümünden T.C. Kimlik numaranız ve oluşturacağınız şifreniz ile bu bilgileri online olarak öğrenebilirsiniz.

Kişisel Veri Bankası PBS Sistemi Hakkında

1- Yeni kayıt nasıl oluşturabilirim.

PBS Giriş Kişisel Veri Bankası (KVB) adresine giriş yapılıp yeni kayıt linki tıklandıktan sonra gelen bilgiler doldurulup “Kontrol Et” butonu tıklanır. Daha sonra gelen ekranda doğrulama kodu gelecektir. Sağlık Bakanlığı elektronik posta adresinizi buraya girmelisiniz.

2-Şifremi nasıl temin edebilirim?

Şifremi unuttum linki tıklandıktan sonra gelen bilgiler doldurulup KONTROL ET butonu tıklanır. Daha sonra gelen ekranda e posta doğrulama kodu gelecektir.saglik.gov.tr uzantılı mail adresinizi buraya girmelisiniz. Şifre yalnızca saglik.gov.tr uzantılı mail adresine gönderilmektedir.

3-Saglik.gov.tr uzantılı mail adresini nasıl temin edebilirim?

(0312) 585 10 00 numaralı hattan bakanlık e-posta birimi ile görüşebilir ya da PBS Mail adresinden mail yoluyla yardım talep edebilirsiniz.

4-SON DURUM ekranını göremiyorum. Neden?

Son durum ekranını sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen bilgilerinizi doldurduktan sonra sayfanın üst kısmına (yetkinlik beyanı linkinin yanına) otomatik olarak gelecektir.

5-Bilgilerimi doldurmama rağmen son durum ekranını göremiyorum. Neden?

Mavi renkli kutucukların tümünde bilgilerinizi tam olarak girip kaydettiğinizden emin olmalısınız. Eklenecek bilginiz bulunmayan kutucuklar için EKLENECEK …. BİLGİSİ BULUNMAMAKTADIR  kutucuğu işaretlenip kaydet yapılmalı ve tüm mavi renkli kutucuklardaki işlemler tamamlanmalıdır. Bu şekilde son durum ekranı sayfaya yansımış olacaktır.

6-Girmiş olduğum bilgiler son durum ekranına yansımamaktadır. Neden?

Yetkinlik beyanında doldurmuş olduğunuz bilgiler kişisel veri bankasında görüntülenebilmektedir. Son durum ekranına ise ÇKYS’den (Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi) alınan bilgiler yansımaktadır.

Bu yazı 3844 kere okundu.
 • Site Yorum

11 adet yorum var.

 1. Murat dedi ki:

  Pbs girişini yapabildim sonunda. Teşekkürler yazınız için.

 2. Asuman aslan dedi ki:

  Eklenecek bilgim yok kutucuklarını işaretleyip kaydettikten sonra son durum bölümü çıkmıyor pbs ye giriş yapamıyorum

 3. ahmet dedi ki:

  sürekli aile sıra numarası doğrulanamadı çıkıyor

 4. Şeyda TANAS dedi ki:

  Yeni çıkardığım kimlikteki aile sıra numaramı yazıyorum ancak doğrulanmadı diyor

  • mduman dedi ki:

   E-Devlet şifreniz var ise turkiye.gov.tr de kimlik bilgilerim menusunde aile sira numaraniz ayni mi gozukuyor ordan kontrol ediniz Şeyda Hanim.

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM