• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Root Nedir, Telefona Root Nasıl Atılır?

Root Nedir, Telefona Root Nasıl Atılır?

Root Nedir, Telefona Root Nasıl Atılır, Bilgisayarsız Root Nasıl Yapılır, Root Atma Nedir, Ne İşe Yarar, Android Cihazlara Root Atma İşlemi Anlatımı Programsız.

İyi günler sevgili Android telefon kullanıcıları, sizlere bugünki, yazımızda Root Nedir, Ne işe yarar, Bilgisayara gerek olmadan programsız root işlemi nasıl yapılır anlatmaya çalışacağım.

Root Nedir?

Android cihazlarımızda bizleri kısıtlayan, istenmeyen sistem uygulamaların kaldırılmasında bize yardımcı olan, cihazımızın tüm izinlerini kontrol etmemizi sağlayan, cihazlarımızın sisteminde çeşitli değişiklikler yapmamıza olanak sağlayan bir nevi telefonumuzun admini olmamıza root denilmektedir.

Root işlemi ile cihazımızda hali hazırda yüklü gelen sistem uygulamalarının silinmesi, üzerinde değişiklik yapılması, root gerektiren uygulamaların cihazınızda çalıştırılması, hafıza kartına taşınamayan android uygulamaların root işlemi ile hafıza kartına taşınmasının sağlanması gibi birçok işlemi rahatlıkla yapmamıza olanak sağlamakta, yanlış kullanımda telefonumuzun açılmamasına kadar uzayan, garanti kapsam dışı bırakan bir işlemdir. Bunun için root işlemi yaptıktan sonra cihazımızda yapacağımız işlemlere dikkat etmeliyiz.

Android Cihazlara Root İşlemi Nasıl Atılır, Yapılır? Root Atma Nasıl Yapılır?

Android telefonlarınıza ya da diğer android cihazlarınıza root yapmak için yapmanız gereken adım cihazınınızın Ayarlar-Cihaz Hakkında bölümünden Yapım Numarası bölümüne üst üste 7 defa tıklamanız sonrası cihazınızın Geliştirici Bölümünü aktif hale getirmek olacaktır. Sonra cihazınızın tekrar Ayarlar menüsüne gidin  ve Geliştirici Seçenekleri aktif olduğunu göreceksiniz, bu bölümden USB Hata Ayıklama bölümünü aktif hale getirin, işaretleyin.

Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınızın Ayarlar-Cihaz Hakkında bölümünden Model Numarasını öğrenip, Google da model numarası ve root yapma şeklinde arama yaparak telefonunuza internetten kolaylıkla root işlemi yapma hakkında gerekli bilgilere ulaşıp, root işlemi yapabilirsiniz.

Android cihazlarınıza programsız bilgisayarsız root işlemi atmak için ise KingRoot programını telefonunuza yükleyip, ilgili uygulama ile kolaylıkla cihazlarınıza root işlemi atabilirsiniz.

Android Programsız Root Atma Uygulaması

Kingroot 5.3.6 Yeni Sürüm

Takıldığınız noktalar veya cihazınızı root atma işleminde yardıma ihtiyacınız var ise, yorum kısmından bize cihazınızın model numarası ile birlikte irtibata geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat