• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
2016 Sağlık Lisans Tamamlama Tercih Sonuçları Açıklandı Mı?

2016 Sağlık Lisans Tamamlama Tercih Sonuçları Açıklandı Mı?

2016 Sağlık Lisans Tamamlama Tercih Sonuçları Açıklandı Mı? 2016 Sağlık Lisans Tamamlama Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2016 Sağlık Lisans Tamamlama Yerleştirme İşlemleri Açıklandı Mı? 

Kayıt işlemleri 11 Ağustos 2016 tarihinde başlayarak 19 Ağustos 2016 günü mesai bitimine kadar ilgili üniversitelerce alınacak olup kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir.

09.08.2016 tarihinde 2016 Sağlık Lisans Tamamlama Tercih Sonuçları Açıklandı. Tercih Sonuçlarını Öğrenmek İçin Tıklayınız.

 

En Yüksek En Düşük Sağlık Lisans Tamamlama Yerleştirme Puanları 2016

Değerli site ziyaretçilerimiz bildiğiniz gibi 2016 sağlık lisans tamamlama tercih başvuru işlemleri bu yı 18-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşti ve 2016 Sağlık Lisans Tamamlama Tercih Sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak ediyoruz.

Bizim tahminimize göre bu sene YÖK SLT sağlık lisans tamamlama tercih sonuçlarını geçen seneki gibi 1 hafta gibi kısa bir sürede açıklamayacağını tahmin ediyoruz. Büyük olasılıkla sağlık lisans tamamlama tercih sonuçlarının Ağustos ayının 15’ine kadar açıklanmasını beklemekteyiz.

2016 Sağlık Lisans Tamamlama Tercih Sonuçları açıklandığında güncel bilgiyi sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

1- 19.11.2014 tarihinden sonra mezun olanlar sağlık lisans tamamlamaya başvuramayacaklardır.

Bilindiği üzere, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun Geçici 69. maddesinde “Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle sağlık alanında ön lisans diploması alanlardan ebelik ve hemşirelik programlarından mezun olanlara kendi alanlarında, diğerlerinde ise Yükseköğretim Kurulunun belirleyeceği, ebelik ve hemşirelik dışındaki ilişkili alanlarda lisans tamamlama eğitimi yaptırılır. Bu eğitimler, Yükseköğretim Kurulunun belirleyeceği alanlarda uzaktan eğitim yöntemleri ile verilebilir. Uygulama eğitimleri için Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu iş birliği yapar. Bu eğitimlerin usul ve esasları Yükseköğretim Kurulunca belirlenir.” hükmü bulunmaktadır.

Söz konusu hüküm uyarınca;

  1. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri 18/07/2016 (Saat:14:00) – 25/07/2016 (Saat:17:30) tarihleri arasında Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır.
  2. Başvuru sırasında, adayların mezun oldukları üniversitenin mezuniyete esas not sistemi 4’lük veya 5’lik ise, mezuniyet notunun hesaplanmasında, Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenen “4’lük ve 5’lik not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliği” tablosunu esas almaları gerekmektedir.

5’lik Sistemin 100’lük Sistemde Eşdeğerliği için tıklayınız.

4’lük Sitemin 100’lük Sistemde Eşdeğerliği için tıklayınız.

  1. Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecektir.
  2. Yerleştirme işlemleri, adayların ön lisans not ortalamalarının 2 ile çarpılarak elde edilen puanlara göre sıralanarak yapılacaktır. Sağlık Lisans Tamamlama kapsamında 2015 yılında kayıt yaptıran adayların bu yıl başvurmaları halinde ise ön lisans not ortalamaları 1 ile çarpılarak yerleştirme işlemine alınacaktır.
  3. Yerleştirme işlemleri adayların beyanı üzerinden yapıldığından, kayıt sırasında adayların mezuniyet tarihi, diploma ve mezuniyet not ortalamalarının yerleştikleri üniversite tarafından kontrol edilerek kayıtları yapılacak, kendine avantaj sağlamak suretiyle yanlış beyan veren adaylar yerleştirmeden doğan haklarını kaybedeceklerdir.
  4. Sağlık alanında lisans tamamlama programları, her yıl katkı payı ve öğrenim ücretine ilişkin alınan Bakanlar Kurulu kararında yer almadığından adaylar söz konusu lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat