• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık Personelinin Üst Öğrenim Sayılan Bölümleri 2015

Sağlık Personelinin Üst Öğrenim Sayılan Bölümleri 2015

      Sağlık personelleri maaş ve ek ödememesine etki eden üst öğrenim bölümlerini merak ediyor. Her önlisans lisans bölümü Yök tarafından üst öğrenim olarak sayılmıyor.  Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler 2015 hangi bölümler üst öğrenim hangi bölümler üst öğrenim değil yazımızda açıklık getirmeye çalışacağız.

     Sağlık Hizmetleri sınıfına dahil personeller Yüksek Öğrenim Kurulu tarafından sağlık personeli için üst öğrenim sayılan bölümleri okumaları halinde, bitirdiği okul için derece kademeleri ve maaşlarında belirli miktarda artış sağlayacaklardır. Fakat üst öğrenim sayılmayan bir bölüm bitirilmesi halinde sadece derece kademelerine etki edecektir.

  Sağlık personelinin üst öğrenim sayılan bölümlerine Örnek vermek gerekirse, mesela hemşire olarak çalışan bir personel fizyoterapi lisans programını okuduğu takdirde fizyoterapi bölümü hemşirelik için üst öğrenim sayılmaz. EBE,HEMŞİRE,SAĞLIK MEM. VS. Sağlık İdaresi Yüksek Okulunu bitirmesi halinde üst öğrenim sayılır. Sağlık Memurluğu Lisans okursa üst öğrenim sayılır.

     ATT sağlık personeli için Ameliyathane Teknikerliği üst öğrenim sayılır, ancak Att personeli için Sağlık Eğitimi Bölümü üst öğrenim sayılmaz.

    Memur olarak ataması yapılanlar 657 kanunda belirtilen unvan ve branşta belirli bir kademe ve derece ile işe başlamaktadır. Bu kademe ve derece hem çalışırken memurların maaşlarında hem de emekli olduklarında ki maaşlarında belirli ölçülerde etki etmektedir. Bu derece ve kademeler ne işe mi yarıyor, ilk önce ek göstergeye düşmenize kademe ve derece düşmesi ana etken, yeşil pasaport almaya hak kazanma ve belirli derecelere düşünce ek ödemerinde artış sağlamaktadır.

Güncel Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler Yeni Liste başlıklı yazımızda Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu Bakanlığa bağlı hastanelere yeni bir yazı göndermiş olup, ilgili listede yer alan bölümleri bitiren sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personelin bitirmiş olduğu öğrenimin, bulunduğu hizmet sınıfına atanabilecek bir kadroya karşılık gelmesi halinde, o sınıfın gerektirdiği zam ve tazminatları alabileceğine dair bir üst yazı yayımlamıştır. İlgili yazımız için Tıklayınız.

Memuriyette iken kendi branşları ile ilgili üst öğrenim sayılan bölümlerden mezun olan memurlar ( YÖK tarafından kabul edilen ) üst öğrenim ile alakalı okumuş oldukları bölümleri bitirmeleri halinde, Maaş ve ek ödemelerinde artış sağlanmaktadır.

Sağlık Personelinin Üst Öğrenim Sayılan Bölümleri 2015 Tablo Halinde İndir

Sağlık personelinin üst öğrenim sayılan bölümleri PDF olarak Aç

[table id=8 /]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat