• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Android Ekran Kilidi Kırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Android Ekran Kilidi Kırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Android Ekran Kilidi Kırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Android cihazlarının güvenliği android yazılımı tarafından kilit ekranı özelliği ile sunulmaktadır. Bunlar kaydırarak ekran kilidi açma, desen kilidi, pin ile koruma ve şifre ile korumadır. Bu özellik kişisel verilerinizin ve telefonunuzdaki bilgilerin başka kullanıcılar tarafından kullanılmasını engelleyen güvenlik kilididir.

Bu özelliği aktif etmek için isteyen android telefonu sahiplerini ayarlar bölümünden ekran veya kilit ekranı kısmından aktif edebilirler. Bu güvenlik seçeneklerinden en güvenlisi şifre ile korumadır. Desen ile koruma biraz daha zayıf kalmaktadır, çünkü genelde kullanıcılar ekran kilidini açmak için genelde kolay desen seçmektedir. Şifre ise tahmini kırması biraz daha zordur.

Android telefonunuzda ekran kilidi korumasının amacı telefonunuzdaki kişisel verilerin ve belgelerin; rehber, resimler, müzik, belgeler, kullanıcıya ait kritik bilgilerin başka kullanıcıların eline geçmesi engellemektir.

Sonuçta android cihazların ekran kilidi mail şifresi ile entegre çalışmaktadır. Ekran kilidinizi unuttuğunuzda cihazınıza girdiğiniz mail adresini ve şifresini unutmamanız gerekmektedir. Kişisel verilerinizin kaybolması, telefonun açılmaması gibi durumlarla karşılaşmamak için mail adresinizin şifresini bir yere not ediniz.

Peki mail adresinizin şifresini hatırlamıyorsunuz, telefonunuzdaki kişisel bilgilerinizden de vazgeçtiniz ve ekran kilidini açmak istiyorsunuz ya da iptal etmek istiyorsunuz. Şimdi konumuzun sonunda android ekran kilidi kırma konusunu anlatmaya çalışacağım.

  • Android Cihazınızın Ekran Kilidini Kırma

En etkili ve kesin çözüm bu yöntemdir. Paralı uygulama almaktansa telefonunuzdaki veriler yedekli ise bu yöntemle ekran kilidini kaldırabilirsiniz. Bu yöntem android telefonumuza hard format atma işlemidir. Telefonumuz işlem bittiğinde sıfır satın aldığımızda ki gibi olacaktır.

  • Cihazınızı Recovery Mode alın, Telefon kapalı konumda iken Ses Açma + Home Anasayfa tuşu + Açma Kapama tuşuna aynı anda basılı tutarak 3-5 sn bekleyiniz recovery mod açılacaktır. Genelde bu tuş kombinasyonu ile recovery mod açılır, açamaz iseniz lütfen google arama motorundan telefon modelinizi yazıp recovery moda alma diye aratırsanız recovery mod menüsünü açacağınız tuş kombinasyonunu öğrenmiş olacaksınız.
  • Cihazınızı recovery moda aldıysanız, bu ekranda wipe data/ cahce bölümüne ses kısma ses yükseltme tuşları ile geliyoruz. Telefonumuzun açma kapama tuşu ile wipe data/ cahce seçip çıkan menüde Yes alanını seçiyoruz.
  • Bu işlem bittikten sonra, reboot sytem now seçip telefonumuzun yeniden başlamasını bekliyoruz. Yaklaşık olarak 5-7 dk sonra telefonumuz açılmış olacaktır.  Bu işlem ile android telefonumuza hard format atmış olduk.

 

Bir önceki yazımız olan Vodafone Mobil Veri Apn Ayarları başlıklı makalemizde vodafone internet apn ayarlarını ekleme hakkında bilgi verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat