2016-2017 ATA-AÖF Sınav Merkezi Seçimi Yaptınız Mı?

Paylaş
 

2016-2017 Eğitim Öğretim Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Merkezi Seçimi Tercih işlemleri ne zaman, 2016-2017 ATA-AÖF Sınav Merkezi Seçimi Yaptınız Mı? Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Merkezi Seçimi Yaptınız Mı? Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Merkezi Seçimi Nasıl Yapılır, Atatürk Üniversitesi Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet Sınav Merkezi Tercih İşlemleri

YENI: Ata-Aöf 2017 Güz Dönemi Vize Ara Sınav Sınav Giriş Belgesi 24.11.2017 tarihinde Obs’ye yüklendi. Sınav Giriş yeri belgesini Obs üzerinden çıktı alabilirsiniz. Sınav günü sınav giriş belgesi ve kimliğinizi yanınızda bulundurunuz.

YENİ: 2017-2018 Ata-Aöf Sınav Merkezi seçimi son gün 27 Ekim 2017 tarihidir. Güz dönemi vize sınavı için sınav merkezi seçimi yapmadıysanız Ata Obs ekranından kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak sınav merkezi seçiminizi yapınız. Sınav Merkezi Seçimi Yapmak için Buradan OBS ekranına girip sınav merkezi tercihinizi yapabilirsiniz.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Yarıyıl Sonu Sınavı için Sınav Merkezi Değişikliklerinin 14 Aralık 2016 Salı günü saat 23:59’a kadar yapılması gerekmektedir.

YENİ: 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınavı için Sınav Merkezi Değişikliklerinin 30 Ocak 2017 Pazartesinden itibaren 01 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar OBS üzerinden yapılması gerekmektedir.

Sevgili ziyaretçilerimiz, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Merkezi Seçimi işleminizi 04.10.2016 – 17.10.2016 tarihleri arasında OBS Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirmeyi unutmayınız.

Final Sınavı için Ata- Aöf Sınav Merkezi Tercih Değişikliğini 12.12.2016- 13.12.2016 tarihleri arasında Bütünleme Sınavı için Sınav Merkezi Değişikliğini 30.01.2017- 31.01.2017 tarihleri arasında OBS üzerinden yapabilirsiniz.

Güncel: 23.11.2016 tarihi itibariyle Ata Aöf Vize Sınavı Giriş Belgesi OBS üzerinden yayımlandı. Vize Sınavı öncesinde giriş belgenizi OBS üzerinden almayı unutmayınız.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sınav Merkezi Seçimini Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak yapabilirsiniz. Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaptıktan sonra anasayfada Duyurular kısmında ATA-AÖF Sınav Merkezi tercihlerinizi yapmak için tıklayınız… adımları takip ederek istediğiniz il merkezinde vize final ve bütünleme sınav merkezi seçme işleminizi 04.10.2016 – 17.10.2016 tarihleri arasında gerçekleştirebilirsiniz.

2016-2017 ATA-AÖF Sınav Merkezi Seçimi Tercih işlemleri belirlemek için duyurular ekranından vize final bütünleme sınav merkezi ilinizi ve engellilik durumu seçiminizi 04.10.2016 – 17.10.2016 tarihleri arasında kaydetmelisiniz. Bu tarihler arasında isterseniz tercihlerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

Bu yazı 3481 kere okundu.
 • Site Yorum

82 adet yorum var.

 1. ayşe dedi ki:

  ben sınav yeri seçemiyorum sayfada iller görülmüyor. sadece bölümüm görülüyor. ne yapabilirim acaba?

  • admin dedi ki:

   Şuan sistemde sorun var galiba. Obs üzerinden yardım talep oluştur menüsünden durumu izah ediniz. ATA-AÖF Sınav merkezi belirleme için son gün 17.10.2016 tarihi diye açıklanmıştı.

  • admin dedi ki:

   Ayşe Hanım şu an sistemden sınav yeri seçimi yapabilirsiniz.

 2. Bülent dedi ki:

  İllerde sadece merkezi noktalarda mı sınav yeri var yoksa ilçelerde de sınav yerleri oluyor mu ?
  Kocaeli ve İst. Anadolu yakası için sınav yeri olarak hangi semt/ilçelere yönlendiriyorlar ?

 3. arda dedi ki:

  meraba sayın hocam, benim sorum şu, ben ata-aöf ACİL YARDIM ve AFET YÖNETİMİ önlisans okuyorum, bu bölüm neden iki yıllık sağlık bölümleri arasında yok ?? mesela acild yardım var,acil yardım ve ambulans var ,acil ve ilk yardım var ama ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ sağlıktan sayılmıyor , sağlık lisans tamamlama icin soruyorum yani, sizce önümüzdeki sene bu bölümde sağlıktan sayılır mı ??

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Arda Bey, aktif olarak sağlık bakanlığında acil yardım ve afet uzmanlığı kadrosu olmadığı için olabilir. Çoğu afet yönetimi mezunu afad birimlerinde çalışıyor. Önümüzdeki yıllarda maalesef olma ihtimali zayıftır.

 4. turgut dedi ki:

  Merhabalar

  İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans bölümü 2.sınıf öğrencisiyim

  Normal kayıt zamanında harç ücretini yatırdım ama ders seçimini belli bir mazeret yüzünden yapamadım

  bu mazeretimi dekanlığa dilekçe ile bildirsem sonuç alabilirmiyim_?

  • admin dedi ki:

   Mazeret bildiriminizi dilekçe ile bildirin geçerli bir mazeretiniz dekanlık tarafından kabul edilirse sonuç alabilirsiniz.

 5. fatma dedi ki:

  iyi geceler ben Atatürk üniversitesi sağlık yönetimine bu sene kayıt yaptım vize için sınav merkezini seçtim ama final ve bütünleme için geç kaldığım için sınav merkezini seçmedim ne yapmam gerekir.

  • admin dedi ki:

   Obs giriş yapın ve talep oluştur menüsünden durumu izah ediniz. Büyük ihtimalle konu hakkinda yardımcı olunacaktır Fatma Hanım.

 6. Lokman dedi ki:

  Hocam ben yapmadım ne olacak şimdi

  • admin dedi ki:

   Obs giriş yapın ve talep oluştur menüsünden durumu izah ediniz. Büyük ihtimalle konu hakkinda yardımcı olunacaktır.

 7. ihsan dedi ki:

  Merhaba. Ben sadece vize için sınav merkezi belirleyebildim. Final ve büt. İçin yapamadım. Ne olacak aceba?

 8. Harun dedi ki:

  Şuan ki sınav yerim corum ama ben is sebebinden dolayi İstanbula taşındım sınav yerimi İstanbula nasıl aldırırım tekrar sınav merkez tercihi olacakmi

 9. Yasemin önder dedi ki:

  Özel üniversitede 2 yıllık çocuk gelişimi okumaktayım.buyıl mezun olucam fakat 4 yıllık tamamlamak istiyorum .açık öğretim fakültelerinde devam etmek için dgs sınavına girmek gerekiyormu .2017 mezunları açık öğtetimden tamamlayabiliyormu.

  • mduman dedi ki:

   Evet gerekiyor Yasemin Hanım. Sağlık lisans tamamlamaya sınavsız 2014 ve öncesi mezun olanlar başvuru yapabiliyor.

 10. Sevde yanar dedi ki:

  Mrb ben bize sinavina giremedim acaba final den yüksek alsam gecme umudum var mi

 11. Eyşan dedi ki:

  Mrb ben final sınav merkezini seçmeyi unutmuşum vize de girdiğim yerde gireceğim bi sorun olurmu yoksa sistem rastgelemi atar

  • mduman dedi ki:

   Önceden hepsini doldurmuş muydunuz. Bundan önceki sınav merkezi seçiminde Vize final bütünleme sınav merkezinizi belirttiyseniz sorun olmaz.

 12. mduman dedi ki:

  Atatürk Üniversite ATA-AÖF öğrencileri 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Bütünleme Sınavı için Sınav Merkezi Değişikliklerini 30 Ocak 2017 Pazartesinden itibaren 01 Şubat 2017 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar OBS üzerinden yapması gerekmektedir.

 13. Ferhat dedi ki:

  Hocam ben vizeye karaman da girdim.final sinav yeri tercihi 14.12.2016 tarihinde son günmüs.ben tercih yapmamisim sinava nerde girecegim bilgilendirirseniz cok sevinirim.

  • mduman dedi ki:

   Şu an obs ekranında tercih iliniz boş mu görünüyor Ferhat Bey. Obs Talep oluştur bölümünden konu ile alakalı Yardım talebinde bulununuz.

 14. ozkan dedi ki:

  Ata aof isg okuyorum kktc askerlik yaapicam sinav merkezi varmi orda

  • mduman dedi ki:

   Olmaması gerekmekte. Obs üzerinden sinav yeri seçiminde karşınıza kıbrıs lefkoşa çıkıyor mu. Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden Yardım Talep oluştur bölümünden yazarak kesin bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Iyi günler dileriz.

 15. Selvi dedi ki:

  Sinav merkezi değişikliği yapmak istiyorum eşim trabzona cikti tayini hamileyim ne olur bana yardimci olun.Mesaj gelirdi gelmedi gectiyse nasil duzeltebilirim cok acil.

  • mduman dedi ki:

   Selvi Hanım 23.03.2017 Perşembe günü itibariyle değişiklik yapma işlemi sona erdi. Öğrenci işlerine dilekçe yazarak çözüm arayabilirsiniz.

 16. Yusuf dedi ki:

  Sınav merkezi tercih gününün bittiğini bi kaç gün önce ögrendim. Sınavların olduğu gün benim de başka bir şehirde olmam gerekiyor. Acaba sınav merkezi yerini degistirebilirmiyim. Dilekçe için nasıl bir yol izlemeliyim. Lütfen yardımcı olur musunuz.

  • mduman dedi ki:

   Yusuf Bey, ata aof öğrenci işlerine durumunuzu anlatır bir dilekçe yazıp kargo ile yollayıp şansınızı deneyiniz.

 17. Muhammed Altıntaş dedi ki:

  İstanbul’da Sınav Merkezleri nerelerde acaba?

 18. şeyda dedi ki:

  merhaba ben bu sene atatürk üniversitesi acil durum ve afet yönetimi bölümüne başvuruyorum bilgi alabilmem veya sınavlara girebilmek için hangi şehirlerde sınav ve danışma merkezleri olduğunu nerden öğrenmem gerekiyor?

 19. gamze dedi ki:

  aöf sınavları sadece il merkezlerinde mi yapılıyor, bulunduğumuz ilçede sınava girme durumumuz var mı ??

 20. Berat Karaağaç dedi ki:

  Admin merhaba,81 il merkezinde sınavlar yapılıyor mu yoksa belirli merkezler mi var

 21. ada dedi ki:

  merhaba ben istanbul’da yaşamaktayım, bu sınav yeri hakkında bana bilgi verebilir misiniz? bilgi yönetimi bölümünü tercih etmek istiyorum ama sınav yeri olarak istanbul’u seçebiliyor muyum?

 22. Sinan dedi ki:

  İş sağlığı ve güvenliği bölümünün sınavlarına İzmir’de girebilir miyim yoksa Erzurum da mı giriliyor sadece bu bölüm için öyle bı duyum aldım yardımcı olursanız sevinirim

 23. liva dedi ki:

  Merhaba ben bu sene ata aof kayit yapicam sinavlar icin erzuruma gelmeye gerek var mi yoksa bulundugum ilde girebilir miyim sinava

 24. Gönül dedi ki:

  Merhaba
  Ataturk univ. cocuk gelisimi açıköğretim fakultesini kazandim denizlide sinav merkezi olarak neresi bulunmaktadir. sinav icin erzuruma gelmemiz gerekiyor mu?

 25. Nsde dedi ki:

  Merhaba.
  Ben 2012 Onlisans mezunuyum.lisansa tamamlamak istiyordum.fakat dgs sınavını kaçırdım.4 e tamamlama yapamıyor muyum şimdi.

 26. Melisa dedi ki:

  Diyorlar ki Erzurum’a gideceksin ama Malatya’da girmek istiyorum Atatürk univeristende böyle birşey varmı Malatya’da girebilirmiyim yani

 27. Gulsah dedi ki:

  Merhaba Ataturk universitesi acikogretim fakultesi tibbi dokumantasyon ve sekreterligi kazandim merak ettigim su ders kitaplarini nereden temin ediyoruz ve de sinav yerini nasil seciyoruz yardimci olurdaniz sevinirim simdiden tesekkur ederim

  • mduman dedi ki:

   Ataturk universitesi aof kitap vermiyor internet uzerinden yayımlıyor. Çoğu ilde sınava girmek mümkündür öğrenci bilgi sistemi üzerinden sınav ilinizi her sınav öncesi guncelleyebilirsiniz.

 28. İsmail dedi ki:

  Kolay gelsin ben adalet bölümümü kazandım sıkıntım ise şu askeri personelim ve sınavlara Şırnak’ta yada Ankara’da girme gibi imkanım var mı acaba tşkler…

 29. Melisa dedi ki:

  Atatürk universitesi açıköğretim fakültesi kitap temin etmiyormu

 30. Refika dedi ki:

  Ben erzurum aof cocuk gelisimi kayıt yaptırdım nevsehir de yaşıyorum sinav aa burdan girebilirmiyim

 31. Sevda dedi ki:

  Hocam merhabaa sosyal hizmet bolumune kayit olucam ama Edirne’de sinava girebiliyormuyuz ?

 32. Sena dedi ki:

  Merhaba ben yeni kayit yaptım. Final sınavlarına Erzurum’a gitmem gerekiyormuş bu doğru mu su anda Bingöl de okumaktayım sınavlara Bingöl’de girme imkanım yok mi

 33. Sena dedi ki:

  Çok teşekkür ederim beni cok korkttular.:))

 34. Fatma dedi ki:

  Ata aöf çocuk gelişimine yeni e üniversiteden kayıt yaptırdım istanbuldan sınav yerini nasıl seçicez ve

  • mduman dedi ki:

   Kayıt isleminden sonra öğrenci bilgi sistemi üzerinden duyuru sınav merkezi duyurusu yapılmaktadır. İlgili tarih aralığında sınav merkezi seçimi yapabilirsiniz.

 35. Sena dedi ki:

  Afedersiniz bi sorum daha olacaktı.Bizim Erzuruma belge göndermemiz gerekiyor mu acaba? Kimlik kartı içn fotograf falan gönderilmesi gerekiyormuş ve bazı belgeler

 36. Ayşegül yılman dedi ki:

  Sınav merkezleri hangi illerde var ben Afyonkarahisar dazkırıdanım ama en yakın il Denizli Denizli’de sınav merkezi var mı ata aöf olarak

 37. Dilara dedi ki:

  Merhabalar ben ataturk universitesini sectim cocuk gelişimi cikti fakat sinavlari nerde yapacagima dair bilgim yok istedigim yerde yapma şansimiz varmiş nasil yapabiliyoruz yoksa sınava yakın mı seciyoruz sinavi yapacagimiz yeri lutfen yardimci olur musunuz

 38. Biri işte dedi ki:

  Anadolu aöf ile Atatürk aöf ün ne farkı var?
  Mesela ben ilahiyat okuyacağım ataaöf ün anadolu gibi samsunda sınav merkezi varmı?

  Sınavlar için kitapları nerden nasıl bulabiliriz?

 39. sibel dedi ki:

  ii günler bu sene ata aöf çocuk gelişim bölümüne ikinci üniversite olarak kayıt yaptım.başvuru sayfasında adres yazıyordu kendi adresimi yazdım fakat ben kendi adresimden başka bir yerde okuyorum sınav yerimi okuduğum yere göre kendim mi seçicem sonra yoksa benim kendi ev adresime göre mi belirlenecek yardımcı olursanız sevinirim ayrıca Bandırmada sınavlara girilebiliyor mu .

  • mduman dedi ki:

   Sınavlara 1 ay gibi bir zaman kala sınav ili değişikliği yapılabiliyor. Öğrenci Bilgi Sistemi Ata-Aöf OBS üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Sitemizi takipte kalın.

 40. sibel dedi ki:

  öğrenci kimlik kartı ne zaman elimize geçer acaba biliyor musunuz

 41. Zehra dedi ki:

  Merhabalar ben bu yıl ata aöf çocuk gelişimini ikinci üniversite olarak okuyacağım. Sınavlar hakkında pek bir bilgim yok sınavlara 81 ilden de katılabiliyor muyuz? yoksa belirlenen başka illerde mi katılmamız gerekiyor

  • mduman dedi ki:

   Atatürk Üniversitesi açıköğretim Fakultesi ise okuduğunuz bölüm bütün illerde hemen hemen sınav merkezi var Zehra Hanım. Sınavlara 1 ay süre kala ata aöf obs sistemi üzerinden sınav merkezi tercihinde bulunabiliryosunuz. Sınav merkezi tercihi yapmayı unutursanız, obs sistemi üzerinde kayıtlı iletişim adresinize en yakın sınav merkezi sistem üzerinden otomatik oluşturuluyor.

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM