• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
SGK Şahıs Ödemeleri Sorgulamaları Nasıl Yapılır?

SGK Şahıs Ödemeleri Sorgulamaları Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan sgk şahıs ödemeleri aşağıda yer alan ödeme tiplerini kapsamaktadır.

SGK Şahıs Ödemeleri Sorgulamaları ekranından aşağıda yazılı olan ödeme tiplerini sorgulayabilirsiniz.

Sgk Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlamasını Burdan yapabilirsiniz.
Sgk şahıs ödemeleri hizmetini kullanmak için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odemeleri-sorgulama sayfasından giriş yapabilirsiniz.

NOT:  SGK Şahıs Ödemelerinizi (Rapor Parası, İş göremezlik, Sevk Parası, Yol Parası, Malzeme Parası vb.)E-Devlet üzerinden otomatik olarak tanımlı bir banka hesabı oluşturmadıysanız, PTT şubelerinden her ayın 8-14 arasında çekebilirsiniz.

 1. 4A Nakdi Tazminat Eğitim Öğretim
 2. 4B Nakdi Tazminat Eğitim Öğretim
 3. Bağ-Kur Mahkeme Kararı ile Maaş Ödemesi
 4. Bağ-Kur Tütün Ödemesi
 5. Bloke Konulan Emekli Maaşı
 6. Çölyak Metabolizma Ödemesi
 7. Emekli Hareketsiz İadesi
 8. Emsan Devir Öncesi Emanet İade
 9. Emzirme Yardımı Ödemesi
 10. Geçici İşgöremezlik Ödemesi
 11. Gelirlerden Red ve İadeler
 12. Şahıs Diş Ödemesi
 13. Şahıs İlaç Ödemesi
 14. Şahıs Sağlık Yolluğu Ödemesi
 15. Şahıs Tıbbi Malzeme Ödemesi
 16. Tedavi Sağlık İadesi

Sgk şahıs ödemeleri sorgulaması hizmetlerinden yararlanmak için sahip olmanız gerekenler

Bu hizmetten faydalanmak için e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza, Mobil İmza veya İnternet Bankacılığı ile Giriş yöntemlerinden birini kullanarak e-Devlet Kapısı sistemine giriş yapabiliyor olmalısınız. İşleminize başlamadan önce gerekli e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza veya Mobil İmza’nızı temin etmelisiniz veya e-Devlet Kapısı’na entegre bankalardan birinin internet bankacılığını kullanıyor olmalısınız. E-Devlet Şifrenizi PTT’lere kimliğiniz ile birlikte şahsen başvurarak temin edebilirsiniz. Elektronik veya Mobil İmza temin etmek için ilgili hizmet sağlayıcılardan veya operatörlerden bu hizmeti satın almalısınız.

e-Devlet Kapısı’nın adresi www.turkiye.gov.tr’dir.

Size e-Posta ile gelen, başka web sayfaları üzerinde bulunan veya arama motorları üzerinde bulunan bağlantılara tıklamayınız.

Güvenli Bağlantı Simgesi

e-Devlet Kapısı dahilinde veri güvenliğinin sağlanması amacı ile, gönderilen ve alınan tüm bilgiler şifreli olarak taşınmaktadır. Bunun göstergesi olarak tarayıcınızda güvenli bağlantı (kilit) simgesi görünür. Güvenli bağlantı simgesinin şekli ve yeri kullandığınız tarayıcı programı ve işletim sistemine göre farklılık gösterebilir.

 • e-Devlet Kapısı

http://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan “Sisteme Giriş” bağlantısına tıklayınız.

 • Kimlik Doğrulama Sistemi

Bağlantı sizi T.C. Kimlik Doğrulama Sistemi sayfasına yönlendirecektir. Bu aşamada adres satırında

https://giris.turkiye.gov.tr yazdığından ve güvenli bağlantı simgesinin aktif olduğundan emin olununuz.

3) Kimlik Doğrulama Yöntemi

Kullanmak istediğiniz kimlik doğrulama yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Devlet Şifresi

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden veya yurt dışında iseniz Konsolosluklardan, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Mobil İmza

Mobil İmza özellikli sim kartınızı kullanarak ıslak imzanız ile kanunen eşdeğer kabul edilen Elektronik İmza atabilir ve eDevlet Kapısı’na giriş yapabilirsiniz. Mobil İmza almak için kullandığınız GSM operatörüne başvurmalısınız.

Elektronik İmza

Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından sunulmaktadır. Bu firmaların listesi ve diğer faydalı bilgilere www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Elektronik Kimlik Kartı

Yeni, çipli nüfus cüzdanlarınızı kullanarak da e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilirsiniz. Bunun için T.C. Kimlik Kartınızı bilgisayarınızın akıllı kart okuyucusuna takarak, ekrandaki yönergeleri takip etmeniz yeterlidir.

İnternet Bankacılığı ile Giriş

Destekleyen bankaların İnternet Şubeleri ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Bunun için bankanızın belirlediği yöntemler ile İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra, ilgili bağlantıya tıklayarak e-Devlet Kapısı’na girebilirsiniz.

Hizmeti Bulmak

e-Devlet Kapısı üzerinde çok sayıda hizmet sunulmaktadır. Aranan hizmetin kolayca bulunabilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir.

Kullanmanız gereken hizmetin adı “Şahıs Ödemeleri Sorgulama”dır. Sisteme Giriş işleminizi tamamladıktan sonra, “e-Hizmetler” bağlantısına tıkladıktan sonra gelen listede “Sosyal Güvenlik Kurumu” altında bulunan “Şahıs Ödemeleri Sorgulama” bağlantısına tıklayarak veya, Site İçi Arama kutusuna hizmet adının içinde geçen kelime veya kelimeleri yazıp arama tuşuna bastıktan sonra, gelen listedeki “Şahıs Ödemeleri Sorgulama” bağlantısına tıklayarak veya, Tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odemeleri-sorgulama yazarak ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat