MDUMAN.NET
MHRS E-Devletten Online Hastane Randevusu Nasıl Alınır?
Sosyal Medyada Paylaş
26 Ocak 2016
Mustafa DUMAN

MHRS E-Devletten Online Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

E-Devletten Online hastane randevusu alma hizmetini devreye soktu. Bundan sonra e-devlet şifreniz ile istediğiniz hastane veya aile hekimine muayene olmak için e-devlet sistemi üzerinden hızlıca hastane muayene randevunuzu alabilirsiniz.

Hastane randevusu alma için 182, mhrs, e-devlet, aile hekimlerinden, mobil cihazınıza yüklediğiniz mhrs randevu uygulamasından kolayca hastane randevusu alabilirsiniz.

Dilediğiniz hastane ve hekimden artık kolayca randevu alabilir, sıra beklemeden sağlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

MHRS E-Devletten Online Hastane Muayene Randevusu Almak için aşağıdaki linke tıklayıp hızlı bir şekilde istediğiniz hastaneden istediğiniz uygun saate kolayca muayene olmak hastanelerde sıra beklemeden öncelikli olarak muayene olmak için muayene randevunuzu alabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-merkezi-hekim-randevu-sistemi

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık hizmetleri sunumunda verimi artırmak amacıyla 7/24 esasına göre Alo 182 hattından, mobil cihaz uygulamalarından, hastanelerden, aile hekimlerinden ve web (www.hastanerandevu.gov.tr, www.ailehekimligirandevu.gov.tr, www.mhrs.gov.tr, www.alo182.gov.tr, e-nabiz.gov.tr) üzerinden vatandaşların istedikleri hastane ve hekime diledikleri zamana muayene randevusu almalarını sağlamaktadır.

Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu MHRS online hastane randevu almasistemi sayesinde vatandaşlara hastanelerde daha rahat ve hızlı bir şekilde hastane kapılarında sıra beklemeden muayene olabilmeleri için online randevu sistemini devreye sokmuştur.

MHRS’nin kurulmasının amacı, daha etkin ve verimli bir şekilde hastanelerde sağlık hizmeti sunumunun önündeki engellerin kaldırılmasıdır.

182 nolu hattı aramak ücretlidir. En fazla dakikası 46,25 kuruş olup, ortalama olarak dakikası 7 kuruş ile 15 kuruş arası bir fiyattır. 182 nolu hat sabit telefon hattıdır. Sabit telefon hattına operatörünüz ne kadar ücret yansıtıyorsa aynı ücret faturanıza yansıyacaktır. Ücret ödememek için web adresleri ve uygulamaları üzerinden veya e-devlet sistemi üzerinden ücretsiz bir şekilde hastane randevusu alabilirsiniz.

Bilgi: İsterseniz önceki yazılarımızdan Hastane Randevu Alma Anlatımı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2021 MDUMAN.NET