• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Note 3 Neo N750 5.1.1 Root Yapma Anlatımı

Note 3 Neo N750 5.1.1 Root Yapma Anlatımı

Note 3 Neo N750 5.1.1 Root Yapma

Root yetkisi verme (Note 3 Neo Root N750 5.1.1 ) telefonunuzda tam yetki sahibi olmanızı sağlar. Bu yetki ile size telefonunuzdaki değişiklik yetkisi ile beraber pil performansının artmasına istemediğiniz sistem güncellemesiyle gelen sistem uygulamalarını kaldırma rom yedeği alma, root yetkisi isteyen uygulamaları çalıştırma, telefonunuzda kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırma işlemlere yardımcı olur.

NOT:  Bu işlem sadece Note 3 Neo N750 5.1.1 Root Yapma rom telefon üzerinde denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.  Lütfen root ve rom hakkında bilgisi olmayan yapacak arkadaşlar işleme başlamadan önce telefonunuzu brick yapabileceklerini unutmamalıdırlar. Telefonunuzun modelini  Ayarlar Cihaz kısmından öğrenebilirler.

 

UYARI: MDUMAN.NET cihazınızda her türlü oluşabilecek sorunlardan mesul değildir.  Bu işlemi yaparken cihazınızın garanti dışı kalacağını unutmayınız.

İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE:

Telefonunuzdaki tüm bilgi ve belgelerinizi yedekleyiniz.

Daha önce Samsung USB sürücüsünü bilgisayarınıza kurmadıysanız, lütfen USB sürücünüzü bilgisayarına indirip, kurunuz.

Cihazınızın Ayarlar Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediniz.

Telefonunuzun pil seviyesinin %50’nin üstünde olmadan bu işleme başlamayınız.

NOT: Kesinlikle önerilmektedir. Olası veri kayıpları ve olumsuz işlem sonucu telefonunuzu bir önceki hale getirmek için lütfen Cwm Recovery işlemini yaptıktan, Note 3 Neo N750 5.1.1 Root Yapma işlemine başlamadan önce  Rom yedeği almayı tavsiye ediyoruz. Rom yedeği almak için Android Rom Yedeği Alma Resimli Anlatım konusunu incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYALAR

ROOT VE RECOVERY MODE KURULUM İŞLEMİ

Adım 1- Öncelikle Odin3_v3.10.7.zip  dosyasını indirin ve sonra recovery.tar.md5 dosyasını indiriniz.

Adım 2- Telefonunuzu kapalı konumda iken usb ile bilgisayara bağlayın, odin programını yönetici olarak çalıştırın, sonra telefonuzu Download modda açmak için, Ses Kısma+Home+Power tuşuna aynı anda basılı tutup çıkan ekrandan ses açma tuşuna basınız. Bilgisayarınız telefonunuzu gördüğünden emin olmak için odin programınızda ID:COM bölümü aktif hale gelecektir. Aktif hale gelmez ise USB sürücünüzü bilgisayarına indirip, kurunuz.

Adım 3- İndirdiğiniz recovery.tar.md5 dosyasını odin programını bilgisayarınızdan açıp,  recovery dosyasını (recovery.tar.md5) AP bölümünden seçip start deyip, PASS yazısı görünene kadar telefonunun bağlantısını kesmeyiniz. Böylece recovery kurulumu işleminizi tamamlayınız. Bu işlem sonrası Recovery Mod telefonunuza yüklenmiş olacaktır.

Adım 4- Boot.img ve BETA-Supersu-v2.52.zip dosyalarını indirip, telefonunuzun ilgili hafızasına dosyaları kopyalayınız. Sonra telefonunuz kapalı konumdayken, ses açma+home+power tuşu birlikte basarak Recovery modunu açınız. Burdaki resimlere bakarak daha kolay recovery dosya flashlama yapabilirsiniz. Recovery Dosya Flashlama Anlatımı

Adım 5- İlk önce boot.img dosyasını Recovery Modda flashlayınız. Install bölümünden İmages bölümünden telefonunuza attığınız boot.img dosyasını bulup flashlayınız.  Sonra aynı şekilde install bölümünden BETA-Supersu-v2.52.zip dosyasını bulup telefonunuza recovery moddan flashlayınız.

Adem 6- Bu şekilde Note 3 Neo N750 5.1.1 Root Yapma işlemini tamamlamış bulunuyoruz.

Herhangi bir sorun veya takıldığınız yer varsa lütfen root yapmaya başlamadan önce yorum kısmından iletişime geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat