• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Google Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir ?

Google Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir ?

Google  Chrome Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir ve Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Tüm bu sorularınızın yanıtı makalemizde anlatmaya çalışacağız.

  • Android Chrome Arama Geçmişi Silme Detaylı Anlatım
  • Google Chrome Arama Geçmişini Kaydetmeyi Kapatma Engelleme

Google Chrome Arama Geçmişi Görüntüleme Sayfası girişi= Web ve Uygulama Etkinliği 

Google’da arama yaptığınız her şeyi eğer gmail hesabınız ile oturum açmış iseniz sadece sizin hesabınız ile arama geçmişinizi görebileceğiniz ve arama geçmişini, arama geçmişi ile ilgili bütün bilgileri bilgisayarınıza kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz?

Android Chrome Arama Geçmişi Silme Detaylı Anlatım

Google Arama Geçmişinizi görüntüleyebileceğiniz eknanın adı Web ve Uygulama Etkinliği‘dir. Google Hesabınız ile giriş yaparak bu ekrandan Güne göre arama, toplam arama sayısı, en çok tıklanan aramalar, silme işlemleri, aramaları indirme seçenekleri bulunmakta ve bu verileri yalnızca siz görebilmektesiniz.

İnternet devi Google’da bundan böyle arama yaptıktan sonra geçmişten bugüne yaptığınız bütün aramaları görebilir. Bu arama kayıtlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz, google arama geçmişinizi silebilir, kimlerin bilgisayarınızda hangi kelimeleri aradığını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Biz internet kullanıcıları aslında google tarama verilerini temizle ile geçmiş aramalarımızı temizlediğimizi düşünüyoruz fakat google hesap girişimiz mail adresimiz ile google’a giriş yaptı isek, tarama geçmişini silmemiz pek yeterli olmuyor. Tüm arama geçmişimiz google.com ana sayfasında sağ alt köşede yer alan Ayarlar-Geçmiş menüsünden google arama geçmişimizi görüntüleyebilir, istediklerimizi silebilir veya google arama geçmişimizi bilgisayarımıza indirebiliriz.

Google Hesabınızla oturum açtığınızda, hesabınıza nelerin kaydedileceğini kontrol edebilir ve geçmiş aramaları yönetebilirsiniz, değişiklik yapabilir, bilgisayarınıza kaydedebilir veya tüm arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Google Web ve Uygulama Etkinliği sayfasında google arama geçmişinizi silmek için sağ üst köşeden silme seçeneklerine gidiniz ve açılan ekrandan bugün, dün veya gelişmiş son dört hafta isterseniz tüm zamanları seçip tüm google arama geçmişinize ait verileri kolaylıkla silebilirsiniz.

Google Chrome Arama Geçmişini Kaydetmeyi Kapatma Engelleme

Aramalarınız ve göz atma etkinliğinizi yani google arama geçmişi işlemlerinizin google tarafından kayıt altına alınmasını engellemek için yapmanız gerekenler ayarları anlatıyoruz. Web ve Uygulama Etkinliği menüsünden ayarlar sayfasından Chrome ve diğer uygulamalardan geçmişi Web ve Uygulama Etkinliğinize dahil edin kutucuğundaki seçimi kaldırmanız yeterli olacaktır.

  • Aynı sayfadan Diğer Kontrolleri Göster tıklayarak yapabileceğiniz bazı ayarlar ise şunlardır;

Gittiğiniz yerler, konum geçmişiniz.

Cihazlarınız dan alınan bilgiler (Cihaz Bilgileri kişiler, takvim, uygulama ve diğer cihaz verilerinizi Google genelindeki deneyiminizi iyileştirmek için kaydeder.)

Sesli arama ve komutlarınız

Youtube sayfasında aradığınız videolar

Youtube sayfasında izlediğiniz videolar gibi arama geçmişinizi aktif veya pasif duruma getirerek google arama geçmişi açabilir veya kapatabilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat