• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
E-Devlet Borç Alacak Sorgulama

E-Devlet Borç Alacak Sorgulama

Mobil Hat,Sabit Hat, İnternet, Kablo Tv, Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama

E-Devlet üzerinden yeni bir hizmet sorgulaması olan e-devlet borç alacak sorgulama vatandaşlara sunuldu. Kişiler bundan sonra 200.000 bin üzerinde abonesi olan işletmelere ait borç ve alacak takibini E-Devlet üzerinden sorgulayabilecekler.

İlgili kanun şöyledir; “Borç ve Alacak Bilgilerinin Sorgulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar” kapsamında 22/09/2014 tarihli ve 2014/DK-THD/466 sayılı Kurul Kararı gereği abone sayısı 200.000’in üzerinde olan işletmecilere ait abonelikleriniz ile varsa borç ve alacak bilgileriniz gösterilmektedir.

Mobil operatörlere bağlı kaç aboneliğiniz olduğu, kaç numaranız aktif, kaç tane telefon numaranız pasif olduğu, kaç lira borcunuz olduğu gibi bilgileri anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

E-devlet borç alacak sorgulama hizmetinin dikkat çeken bir diğer yönü özellikle cep telefonu operatörlerinde bu zamana kadar kullanmış olduğunuz telefon numaralarınız ile abonelik başlangıç ve bitiş tarihleri, yasal takibe düşen borç miktarı, mevcut borç tutarı, alacak miktarı liste halinde vatandaşların bilgisine sunulmaktadır.

Borç Alacak Sorgulama için Tıklayınız.

 e devlet borc alacak sorgulama

 

 

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Download Eklentisi Türkçe başlıklı makalemizde wordpress tabanlı sitelerinizde türkçe download indirme eklentisi ve indirme dosyasını inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat