E-Devlet Borç Alacak Sorgulama

e devlet borc alacak sorgulama
Paylaş
 

Mobil Hat,Sabit Hat, İnternet, Kablo Tv, Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama

E-Devlet üzerinden yeni bir hizmet sorgulaması olan e-devlet borç alacak sorgulama vatandaşlara sunuldu. Kişiler bundan sonra 200.000 bin üzerinde abonesi olan işletmelere ait borç ve alacak takibini E-Devlet üzerinden sorgulayabilecekler.

İlgili kanun şöyledir; “Borç ve Alacak Bilgilerinin Sorgulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar” kapsamında 22/09/2014 tarihli ve 2014/DK-THD/466 sayılı Kurul Kararı gereği abone sayısı 200.000’in üzerinde olan işletmecilere ait abonelikleriniz ile varsa borç ve alacak bilgileriniz gösterilmektedir.

Mobil operatörlere bağlı kaç aboneliğiniz olduğu, kaç numaranız aktif, kaç tane telefon numaranız pasif olduğu, kaç lira borcunuz olduğu gibi bilgileri anlık olarak sorgulayabilirsiniz.

E-devlet borç alacak sorgulama hizmetinin dikkat çeken bir diğer yönü özellikle cep telefonu operatörlerinde bu zamana kadar kullanmış olduğunuz telefon numaralarınız ile abonelik başlangıç ve bitiş tarihleri, yasal takibe düşen borç miktarı, mevcut borç tutarı, alacak miktarı liste halinde vatandaşların bilgisine sunulmaktadır.

Borç Alacak Sorgulama için Tıklayınız.

 e devlet borc alacak sorgulama

 

 

 

Bir önceki yazımız olan WordPress Download Eklentisi Türkçe başlıklı makalemizde wordpress tabanlı sitelerinizde türkçe download indirme eklentisi ve indirme dosyasını inceleyebilirsiniz.

Bu yazı 3350 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. mahmut dedi ki:

  Peki mobil operatorlerdeko pasif hatlar icin gorunen alacak nasil tahsil edilecek veya alan vatmi?

  • mduman dedi ki:

   Pasif görünen hat ile ilgili talep etmeye değer bir tutar ise ilgili Genel Müdürlük ile irtibata geçip alacaginiz tutari talep edebilirsiniz.

   • mahmut dedi ki:

    Aslinda tutar önemli degil. Azda olsa nasil bir yol izlenecek. Talep edecegim bakalim nasil olacak. Buraya yazarim.

    • mduman dedi ki:

     Talebininizi ilgili operatörün genel müdürlüğün Fax numarasına dilekçe gondermeniz istenecektir büyük ihtimalle. İyi aksamlar ilginize teşekkürler mahmut bey

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM