• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Google Play Hataları ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Google Play Hataları ve Çözüm Yolları Nelerdir?

Android kullanıcıları google play store’den uygulama indirmeye çalışırken veya güncelleme yaparken ara sıra yükleme hatası ile karşılaşmaktadırlar. Google Play hataları ile karşılaşmamak için yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Karşılaştığınız en sık rastlanan hatalar ve hataların çözüm yollarını denedikten sonra uygulama indirebilecek ve güncellemeleri sorunsuz şekilde cihazınıza market üzerinden yükleyebileceksiniz.

İşte Google Play Hataları ve Çözüm Yolları

 1-Google Play – Hata 921  Uygulama indirilemiyor.

 • Çözüm Google Play Store uygulamanızın önbelleğini temizleyin. Bu işe yaramazsa verileri de temizleyin fakat bunu yaparken kayıtlı olan Google bilgileriniz ve ayarlarının gideceğini unutmayın. Son çare olarak da Google hesabınızı silin ve cihazı yeniden başlatıp, yeniden girin.

2-Google Play – Hata 403  Uygulama İndirilemiyor.

 • Çözüm Google Play Store’a gidin ve hesabınızı doğrulayın. Sorunlu uygulamayı silin. Daha sonra uygulamayı yeniden Google Play Store’dan indirmeyi deneyin.

3-Google Play – Hata 927  Play Store güncellemesi yapıldığı için uygulama indirilememesi.

 • Çözüm Google Play Store güncellemesi yüklenene kadar bekleyin. Eğer problem devam ediyorsa Uygulamalar üzerinden Google Hizmetler’e girin ve verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın. Aynı işlemi Google Play Store uygulamanızda da yapın.

4-Google Play – Hata 923  İndirme gerçekleşmiyor, Google hesabınızı senkronize ederken sorun çıkıyor ya da hafızanızda yeterli yer yok.

 • Çözüm Google hesabınızı ve telefonda yer tutan gereksiz tüm uygulamaları silin. Daha sonra cihazınızı güvenli modda başlatın. Telefon veya tabletinize önbellek temizliği için uygun bir uygulama ile cihaz önbelleğinizi temizleyiniz.

5-Google Play – Hata 491 İndirme ya da güncelleme yapılamıyor.

 • Çözüm Google hesabınızı cihazınızın ayarlarından ve Google üzerinden silin. Daha sonra cihazınızı yeniden başlatın ve yeni hesabınızı baştan ekleyin. Daha sonra uygulamalar bölmesine gidip Google hesabınızdaki verileri temizleyin ve uygulamayı durdurmaya zorlayını seçin.

6-Google Play – Hata 498  Google Play Store üzerinden yapılan indirmelerin bölünmesi.

 • Çözüm Problem cihazınızın önbelleğinin dolu olması. Gereksiz tüm uygulamaları ve dosyaları silin. Telefon veya tabletinize önbellek temizliği için uygun bir uygulama ile cihaz önbelleğinizi temizleyiniz.

7-Google Play – Hata 919  Uygulama çalışıyor fakat açılmıyor.

 • Çözüm Cihazınızda hiç yer olmadığı için böyle bir sorunla karşılaşırsınız. Hafızanızda yer açın.

8-Google Play – Hata 413  Uygulama indirilemiyor ya da güncellenemiyor. Unutmayın eğer Proxy ayarlarınızı değiştirmişseniz bu da Google Play Store’un işleyişi ile ilgili soruna yol açabilir.

 • Çözüm Ayarlar üzerinden Uygulamalar’a girin. Google Hizmetleri’ni seçin ve verileri temizleyip, durdurmaya zorlayın. Aynısını Google Play Store uygulamanıza da uygulayın ve Internet sürücünüzün önbelleğini temizleyin.

Aslında tüm hatalar ve çözüm yolları birbirine benzemekte. Bu adımları tek tek uygulama yerine ilk önce veri kaybınızı göz önüne alıyorsanız. Uygulama güncelleme veya indirememe sorununuzu ilk önce cihaz hafızasında yeterli yer olduğundan emin olunuz, telefonunuzu yeniden başlatınız ve önceden yüklü bir uygulamayı güncellemede sorun yaşıyorsanız uygulamayı cihazınızdan kaldırıp tekrar google play store’den yüklemeyi deneyiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat