• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MIUI V6 i9300 Galaxy S3 Türkçe Rom Kurulumu

MIUI V6 i9300 Galaxy S3 Türkçe Rom Kurulumu

MIUI V6 i9300 Türkçe Rom Yükleme

Galaxy S3 I9300 kullanıcıları için Miui v6 Türkçe Rom dosyasını telefonunuza yükleme işlemlerini anlatacağız.

NOT:  Bu işlem sadece Galaxy S3 I9300 telefonu içindir.  Lütfen custom rom yükleme hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar işleme başlamadan önce telefonlarını brick yapabileceklerini unutmamalıdırlar. Telefonunuzun modelini Ayarlar Cihaz kısmından öğrenebilirler.

UYARI: Mduman.Net cihazınızda her türlü oluşabilecek sorunlardan sorumlu değildir.  Bu işlemi yaparken cihazınızın garanti dışı kalacağını unutmayınız.

Sorunsuz Çalışan Özellikler:

– Touchscreen

– 3G

– SMS

– MMS

– Arama

– Wifi

– Ses

– Kamera

– SD card kopyalama taşıma işlemleri

– GPS

– Wifi Hotspot Bağlantı Ayarları , Wi-Fi Paylaşımı

– Bluetooth

– Ses Kaydedici

– NFC

İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE:

Telefonunuzdaki tüm bilgi ve belgelerinizi yedekleyiniz.

Cihazınızın Ayarlar Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediniz.

Telefonunuzun pil seviyesinin %50’nin üstünde olmadan bu işleme başlamayınız.

İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYALAR

Yukarı yer alan Miui versiyonlarından istediğinizi indirip kurabilirsiniz.

 

MIUI V6 I9300 Galaxy S3 ROM KURULUM İŞLEMİ

NOT: Cihazınızda CWM, Phliz Recovery veya TWRP recovery mode yüklü değilse Adım 1.den itibaren kurulum işlemlerinize başlayınız. İlgili Recovery Mode her hangi biri Yüklü ise Adım 5’den başlayınız.

  • Adım 1- Öncelikle CWM Recovery Dosyası, i9300 MIUI v6 Rom Dosyası ve Odin v1.85 dosyalarını indiriniz.
  • Adım 2- İndirdiğiniz Odin ve CWM Recovery bilgisayarınıza indiriniz.
  • Adım 3- Telefonunuzu kapalı konumda iken usb ile bilgisayara bağlayın, odin programını yönetici olarak çalıştırın, sonra telefonunuzun Ses Kısma+Home+Power tuşuna aynı anda basılı tutup çıkan ekrandan ses açma tuşuna basınız. Downloading modu açılmış olacaktır bu durumda.
  • Adım 4- Odin telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı) PDA kısmından CWM Recovery dosyasının içindeki dosyayı seçiniz. Added kısmı solda çıktıysa Starta basıp PASS yazısı görünene kadar telefonunun bağlantısını kesmeyiniz. Recovery Mode telefonunuza yüklenmiştir.
  • Adım 5- İndirdiğiniz MIUI V6 Rom dosyasını telefonunuzun sdcard bölümüne kopyalayınız.
  • Adım 6- Şimdi telefonumuz kapalı konumda iken Ses Açma+ Home+ Power tuşlarına  Samsung logosunu eknana çıkana kadar basılı tutuyoruz ve Recovery Mode açılmasını bekliyoruz.  Açıldıktan sonra,  bu ekrandan apply update from sdcard bölümünden indirdiğimiz MIUI V6 dosyasını telefonumuza flashlıyoruz.  İşlem bittikten sonra Wipe data/cahce yapmayı unutmayınız. Sonra reboot system now’dan telefonunuzu yeniden başlatıp 5-7 dk telefonunuzun açılmasını bekleyiniz.
  • Adım 7- İşlem bitmiştir. MIUI V6 I9300 Galaxy S3 Türkçe Romunu telefonumuza yüklemiş bulunuyoruz.

Herhangi bir sorun veya takıldığınız yer varsa lütfen yükleme işlemini yapmadan önce yorum kısmına takıldığınız noktaları yazınız.

Bir önceki Android kategorisinde yer alan AURORA Lollipop Galaxy Note4/S6 I9500 Rom Kurulumu başlıklı makalemizde Galaxy S4 i9500  android cihazına s6 ve note 4 android cihazının özellikleri yüklü romun kurulumu hakkında bilgiler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat