• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Lollipop Galaxy S4 i9500 Root Yetkisi Verme

Lollipop Galaxy S4 i9500 Root Yetkisi Verme

Lollipop Galaxy S4 i9500 Root Yetkisi Verme I9500XXUHOA7 (i9500 lollipop root)

 

Galaxy S4 Exynos I9500 Rusya kullanıcıları içn Android 5.0 lollipop güncellemesi sunulduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz. I9500XXUHOA7 yapı numaralı  rom gayet kararlı bir rom gibi gözüküyor.

Root yetkisi verme telefonunuzda tam yetki sahibi olmanızı sağlar. Bu yetki ile size telefonunuzdaki değişiklik yetkisi ile beraber pil performansının artmasına istemediğiniz lollipop sistem güncellemesiyle gelen sistem uygulamalarını kaldırma rom yedeği alma, root yetkisi isteyen işlemleri yapma, telefonunuzda kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırma işlemlere yardımcı olur. Galaxy S4 lollipop kullanıcıları için geçerli root yetkisini telefon üzerinde denendikten sonra başarılı sonuç alınmış root verme işlemini anlatacağız.

NOT:  Bu işlem sadece Galaxy S4 I9500 telefon üzerinde denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.  Lütfen root ve rom hakkında bilgisi olmayan yapacak arkadaşlar işleme başlamadan önce telefonunuzu brick yapabileceklerini unutmamalıdırlar. Telefonunuzun modelini Ayarlar Cihaz kısmından öğrenebilirler.

UYARI: MDUMAN.NET cihazınızda her türlü oluşabilecek sorunlardan mesul değildir.  Bu işlemi yaparken cihazınızın garanti dışı kalacağını unutmayınız.

İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE:

 • Telefonunuzdaki tüm bilgi ve belgelerinizi yedekleyiniz.
 • Daha önce Samsung USB sürücüsünü bilgisayarınıza kurmadıysanız, lütfen USB sürücünüzü bilgisayarına indirip, kurunuz.
 • Cihazınızın Ayarlar Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediniz.
 • Telefonunuzun pil seviyesinin %50’nin üstünde olmadan bu işleme başlamayınız.

NOT: Kesinlikle önerilmektedir. Olası veri kayıpları ve olumsuz işlem sonucu telefonunuzu bir önceki hale getirmek için lütfen Cwm Recovery işlemini yaptıktan Root işlemine başlamadan önce  Rom yedeği almayı tavsiye ediyoruz. Rom yedeği almak için  Android Rom Yedeği Alma Resimli Anlatım konusunu incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYALAR

ROOT KURULUM İŞLEMİ

 

 • Adım 1- Öncelikle CWM Recovery Dosyasını ,Super Su dosyasını ve Odin v3.10 dosyalarını indiriniz.
 • Adım 2- İndirdiğiniz Odin ve CWM Recovery tar.md5 uzantalı dosyayı (philz_touch_6.48.4-i9500.tar.md5) bilgisayarınıza, SUPERSU dosyasını telefonunuzun içine atınız.
 • Adım 3- Telefonunuzu kapalı konumda iken usb ile bilgisayara bağlayın, odin programını yönetici olarak çalıştırın, sonra telefonunuzun Ses Kısma+Home+Power tuşuna aynı anda basılı tutup çıkan ekrandan ses açma tuşuna basınız. Downloading modu açılmış olacaktır bu durumda.
 • Adım 4- Odin telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı) AP kısmından CWM Recovery tar.md5 uzantılı philz_touch_6.48.4-i9500.tar.md5 dosyayı seçiniz. Added kısmı solda çıktıysa Starta basıp PASS yazısı görünene kadar telefonunun bağlantısını kesmeyiniz.
 • Adım 5- Şimdi telefonumuz kapalı konumda iken Ses Açma+ Home+ Power tuşlarına  Samsung logosunu eknana çıkana kadar basılı tutuyoruz ve Recovery Mode açılmasını bekliyoruz.  Açıldıktan sonra,  bu ekrandan apply update from sdcard bölümünden indirdiğimiz zip uzantılı SUPERSU dosyasını telefonumuza flashlıyoruz. İşlem bitmiştir. Android 5.0 Lollipop Galaxy S4 I9500 telefonumuza root yetkisi vermiş bulunuyoruz.

Herhangi bir sorun veya takıldığınız yer varsa lütfen root yapmaya başlamadan önce yorum kısmından iletişime geçiniz.

[notification type=”notification_info” ]Bir önceki yazımız olan Android Samsung Usb Driver Yükleme başlıklı makalemizde android telefonunuzu bilgisayara tanıtmak için gerekli driver hakkında bilgi ve gerekli driver yer almaktadır.  [/notification]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat