• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İnternet Borç Sorgulaması Borcun Var Mı Öğren?

İnternet Borç Sorgulaması Borcun Var Mı Öğren?

İnternet Borç Sorgulaması Borcun Var Mı Öğren? TC ile İnternet Borcu Sorgulaması Yap, Borcun var mı Öğren ve Öde ? Kimlik No ile İnternetten Borç Sorgulaması, Alacak Sorgulaması İnternetten Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda site ziyaretçilerimizin internet üzerinden her an cep telefonu ya da masaüstü bilgisayar aracılığı ile E-Devlet şifreleri ile yapabileceği en çok merak edilen internet borç alacak sorgulaması ve alacak sorgulaması işlemlerini tek yazı altında anlatmaya çalışacağız.

Vergi Borcu Sorgulama

Vergi Borcu Sorgulaması ile kısaca adınıza tahakkuk ettirilen tapu harcı, trafik cezası, motorlu taşıtlar vergisi gibi vergi ve cezaların sorgulanabileceği bir sistemdir. Bu sistemle sadece borcunuzu sorgulayabilirsiniz.  Vergi Dairesi sorgulaması ve ödeme yapacağınız hizmet bilgileri aşağıda verilmiştir. Hizmet Git bölümünden istediğiniz sorgulama ve ödemeyi yapabilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi

Hizmete Git

6111 Sayılı Kanuna İstinaden Borç Sorgulama ve Ödeme

6552 Sayılı Kanuna İstinaden Borç Sorgulama ve Ödeme

Adıma Yapılan Kesintiler (Stopaj)

Adıma Yapılan Kira Ödemeleri

Beyanla Trafik Para Cezası Ödeme

Cep Telefonu Harcı Ödeme

Dilekçe Sorgulama

E-Tebligat Başvuru İşlemleri

E-Tebligat Görüntüleme

e-Vergi Levhası Doğrulama

E-Yoklama Fişi Görüntüleme

Hazır Beyan Sisteminden Beyan Edilen Vergiyi Kredi Kartı ile Ödeme

Hazır Beyan Sisteminden Beyanname Düzenleme

Hazır Beyan Sisteminde Önceki Yıllardaki Düzenlenen Beyannamelerim

Hazır Beyan Sistemine İlişkin İstisna Dilekçesi Verme

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

Mükellefiyet Gerektiren Vergi Borcu Sorgulama ve Ödeme

Öğrenim ve Katkı Kredisi Sorgulama ve Ödeme

Sigorta Bilgilerim

Tapu Harcı Sorgulama ve Ödeme

Trafik Para Cezası Borcu Sorgulama ve Ödeme

Vergi Kimlik Numarası Doğrulama

SGK Borcu Sorgulaması

SGK Borç Sorgulama servisi Sosyal Güvenlik Kurumuna ait resmi bir hizmettir. Bu hizmet ile aşağıda belirtilen işlemlere ait borçlarınızı sorgulayıp, kredi kartı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

4/A İŞVEREN SSK ÖDEMELERİ (4A)

İŞVEREN CARİ DÖNEM: 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamındaki (Devredilen SSK) sigortalıları çalıştıran işyeri işverenlerinin bu sigortalılara ilişkin yasal ödeme süresi geçmemiş (cari ay) sigorta prim borçlarını ödenebildiği seçenektir.

İŞVEREN İDARİ PARA CEZASI (IPC): 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamındaki (Devredilen SSK) sigortalıları çalıştıran işyeri işverenlerine, 5510 sayılı Kanunun 102 nci maddesi uyarınca uygulanan ve işverenlerce tebellüğ edilen yasal ödeme süresi geçmemiş idari para cezalarının ödenebildiği seçenektir.

İŞVEREN 6111 YAPILANDIRMA : 6111 sayılı Kanun uyarınca borçları yeniden yapılandırılan işyeri işverenlerinin taksit tutarlarının ödenebildiği seçenektir.

İŞVEREN İCRA DOSYA SEÇİMLİ: İşverenlerin icraya intikal etmiş borçlarının tamamının değil de sadece bir veya birkaç icra dosyasındaki borçlarının ödenebildiği seçenektir.

İŞVEREN İCRA PEŞİN ÖDEME: İşverenlerin icraya intikal etmiş borçlarının tamamının ödenebildiği seçenektir.

İŞVEREN İCRA TAKSİT PEŞİNATI: İşverenlerin icraya intikal etmiş borçlarının 6183 sayılı Kanunun 48 inci maddesine göre tecil ve taksitlendirilmesi için taksit peşinatının ödenebildiği seçenektir.

İŞVEREN İCRA ÖDEMELERİ – TAKSİT TAHSİLATI: İşverenlerin icraya intikal etmiş borçlarının 6183 sayılı Kanunun 48 inci maddesine göre tecil ve taksitlendirilmiş olup taksit miktarınınödenebildiği seçenektir.

İŞVEREN 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI : 6552 sayılı Kanun uyarınca borçları yeniden yapılandırılan işyeri işverenlerinin taksit tutarlarının ödenebildiği seçenektir.

  • DEVREDİLEN BAĞ-KUR ÖDEMELERİ (4B)

CARİ DÖNEM : 4/B Kapsamındaki sigortalıların cari dönem borçlarının ödenebildiği seçenektir.

PRİM : Prim Tahsilatı, G.D.Taksitlendirme , G.D.Yapılandırma , G.D.Askerlik Borçlanması, G.D.Aylıksız İzin Borçlanması, G.D.Fahri Çalışma Borçlanması , G.D.Grev ve Lokavt Borçlanması, G.D.On Yılıık Borçlanma, G.D.Seçim Borçlanması , G.D.Ücretsiz Doğum İzni Borçlanması, G.D.Uzmanlık Borçlanması, G.D.Yurt Dışı Dolar Borçlanması, G.D.Yurt Dışı TL Borçlanması, G.D.Ek-19 , G.D.Analık İzni Borçlanması, G.D.Doğum Borçlanması, G.D.Ihya Borçlanması, G.D.Tutukluluk orçlanması, G.D.Vergi Borçlanması, G.D.Staj Borçlanması, 53.Madde borçlarının ödenebildiği alandır (Bağ-Kur isteğe bağlı ve 2926 sayılı Kanun kapsamındaki (Bağ-Kur tarım) sigortalıların primleri de bu seçenekten ödenir.

EK/19 MD.’YE GÖRE PRİM TAHSİLATI YAPILANDIRMA (5458 KAN.): 1479 sayılı Kanunun ek 19 uncu maddesi gereğince 5510 sayılı Kanun yürürlüğe girmeden önceye ait sigortalılığın durdurulması ile ilgili uygulamanın yeniden sigortalılık olarak değerlendirilmesi için yapılması gereken ödeme tutarının ödenebildiği seçenektir.

SOSYAL GÜVENLİK DESTEK PRİMİ: 5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesinden önce 02/08/2003 tarihi ile 30/09/2008 tarihleri arasında Bağ-Kur dışında ki sosyal güvenlik kuruluşlarından aylık alanlardan esnaf ve sanatkarlar gibi kendi adına ve hesabına bağımsız çalışması olanların, ödeyecekleri sosyal güvenlik destek primlerinin ödenebildiği seçenektir.

HİZMET İHYASI (TOPTAN ÖDEME): Bağ-Kur kapsamında çalışırken işten ayrılan fakat malullük veya yaşlılık aylığı bağlanmasına hak kazanamayan sigortalılardan bu sürelere ilişkin primlerini toptan ödeme olarak geri almış olanlardan bu sürelere ilişkin sigortalılık sürelerini yeniden kazanmak isteyenlere, ödemeleri gereken ve Kurumca yazılı olarak tebliğ edilen tutarın ödenebildiği seçenektir.

17 MD.’YE GÖRE PRİM TAHSİLATI YAPILANDIRMA (5510 KANUN): 5510 sayılı Kanunun geçici 17 nci maddesi gereğince sigortalılığın durdurulması ile ilg ili uygulamanın, yeniden sigortalılık olarak değerlendirilmesi için yapılması gereken ödeme tutarının ödenebildiği seçenektir.

  • DİĞER ÖDEME TÜRLERİ :

Gayrimenkul Satışı ve Kira Tahsilatı :

Tarım Tevkifat:

Avans – Kişi Borcu – Yersiz Ödeme:

Ek Karşılık Tahsilatı – Faturalı Alacaklar

2925 Tarım sigortalı cari dönem – 6111 yapılandırma tahsilatları.

GSS PRİM

EK5,EK6,5G,4A KISMİ İBS, TOPLULUK

SSK TARIM 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

TOPLULUK 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

İSTEĞE BAĞLI 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

GSS 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

GSS IPC 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

EK-5 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

EK KARŞILIK 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

SGDP 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

6552 YAPILANDIRMA ERKEN ÖDEME TAHSİLATI

YERSİZ ÖDEME 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

EK-6 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

YURT DIŞI 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

30 GÜNDEN AZ IBS 6552 YAPILANDIRMA TAHSİLATI

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/iade İşlemleri

 

Bu hizmet ile Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Avea, Superonline, Ttnet, Turknet, Vodafone Net, Türksat Kablo Tv, Digitürk, Dsmart işletmelerine ait aktif aboneliğinizin olup olmadığı sorgulayabilir, borç tutarınızı öğrenebilir veya ilgili kurumlardan alacağınız var ise belirteceğiniz banka hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu kurumlara ait fatura borcunuzu online olarak ödeyebilirsiniz.

Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/iade İşlemleri için Tıklayınız.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat