AURORA Lollipop Galaxy Note4/S6 I9500 Rom Kurulumu

S4 Lollipop Türkçe Kurulum
Paylaş
 

AURORA Lollipop Galaxy Note4/S6 I9500 Rom Yükleme

Galaxy S4 Exynos I9500 kullanıcıları için s6 ve Note 4 telefonlarının özelliklerinin portlandığı Aurora Lollipop 5.0.1 Galaxy Note4/S6 I9500 Rom dosyasını telefonunuza yükleme işlemlerini anlatacağız.

NOT:  Bu işlem sadece Galaxy S4 I9500 telefonu içindir.  Lütfen custom rom yükleme hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar işleme başlamadan önce telefonlarını brick yapabileceklerini unutmamalıdırlar. Telefonunuzun modelini Ayarlar Cihaz kısmından öğrenebilirler.

UYARI: Mduman.Net cihazınızda her türlü oluşabilecek sorunlardan sorumlu değildir.  Bu işlemi yaparken cihazınızın garanti dışı kalacağını unutmayınız.

ROM ÖZELLİKLERİ

– Note 4 Kişiler ve Rehber uygulaması

– Note 4 Sms Mesajlaşma Özellikleri

– Note 4 Kamera, galeri, resim editör uygulaması

– Note 4 Müzik Player, video player, Dosya Yöneticisi ve Saat uygulamaları

– Note 4 Ayarlar uygulaması, note 4 internet tarayıcı, hava durumu widgeti

– Note 4 Duvar Kağıtları, SNote uygulaması, Note 4 Çoklu Pencere, Note 4 ultra güç tasarrufu modu

– S6 Temalar, S6 E-Mail, S6 internet tarayıcısı, s6 accuweather, s health uygulaması, s6 geonews

– S6 Takvim Uygulaması

– S6 Hesap Makinesi

İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE:

Telefonunuzdaki tüm bilgi ve belgelerinizi yedekleyiniz.

Cihazınızın Ayarlar Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediniz.

Telefonunuzun pil seviyesinin %50’nin üstünde olmadan bu işleme başlamayınız.

İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYALAR

 

AURORA ROM KURULUM İŞLEMİ

NOT: Cihazınızda CWM, Phliz Recovery veya TWRP recovery mode yüklü değilse Adım 1.den itibaren kurulum işlemlerinize başlayınız. İlgili Recovery Mode her hangi biri Yüklü ise Adım 5’den başlayınız.

 • Adım 1- Öncelikle CWM Recovery Dosyası, Aurora Lollipop Galaxy Note4/S6 I9500 Rom ve Odin v3.10 dosyalarını indiriniz.
 • Adım 2- İndirdiğiniz Odin ve CWM Recovery tar.md5 uzantalı dosyayı (philz_touch_6.48.4-i9500.tar.md5) bilgisayarınıza indiriniz.
 • Adım 3- Telefonunuzu kapalı konumda iken usb ile bilgisayara bağlayın, odin programını yönetici olarak çalıştırın, sonra telefonunuzun Ses Kısma+Home+Power tuşuna aynı anda basılı tutup çıkan ekrandan ses açma tuşuna basınız. Downloading modu açılmış olacaktır bu durumda.
 • Adım 4- Odin telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı) AP kısmından CWM Recovery tar.md5 uzantılı philz_touch_6.48.4-i9500.tar.md5 dosyayı seçiniz. Added kısmı solda çıktıysa Starta basıp PASS yazısı görünene kadar telefonunun bağlantısını kesmeyiniz. Recovery Mode telefonunuza yüklenmiştir.
 • Adım 5- İndirdiğiniz Aurora Lollipop Galaxy Note4/S6 I9500 Rom dosyasını telefonunuzun sdcard bölümüne kopyalayınız.
 • Adım 6- Şimdi telefonumuz kapalı konumda iken Ses Açma+ Home+ Power tuşlarına  Samsung logosunu eknana çıkana kadar basılı tutuyoruz ve Recovery Mode açılmasını bekliyoruz.  Açıldıktan sonra,  bu ekrandan apply update from sdcard bölümünden indirdiğimiz Aurora Lollipop Note 4/ S6 I9500 Rom dosyasını telefonumuza flashlıyoruz.  İşlem bittikten sonra Wipe data/cahce yapmayı unutmayınız. Sonra reboot system now dan telefonunuzu yeniden başlatıp 5-7 dk telefonunuzun açılmasını bekleyiniz.
 • Adım 7- İşlem bitmiştir. Aurora Lollipop Galaxy Note4/S6 I9500 Rom kurulum işlemini s4 i9500 telefonumuza yüklemiş bulunuyoruz.

Herhangi bir sorun veya takıldığınız yer varsa lütfen yükleme işlemini yapmadan önce yorum kısmına takıldığınız noktaları yazınız.

[notification type=”notification_info” ]Bir önceki Android kategorisinde yer alan Aurora Lollipop S6 I9500 Rom Kurulumu başlıklı makalemizde Galaxy S4 i9500  android cihazına s6 android cihazının özellikleri yüklü romun kurulumu hakkında bilgiler yer almaktadır. [/notification]
Bu yazı 632 kere okundu.
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. duygusal diyor ki:

  makalenızı ojkudukdan sonra denedım cok yararlı bir yazı olmus emeginiz ıcın tesekkürler.

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM