Google Play Uygulama Güncelleme Yapmıyor Hatası ve Çözümü

Google Play Hataları ve Çözüm Yolları
Paylaş
 

Google Play Uygulama Güncelleme Yapmıyor Hatası, Google Play Uygulama Güncelleme Yapmıyor Sorunu ve Çözümü, Google Play İndirme Hatası, Google Play Güncelleme Yapmıyor Hatası ve Çözümü

Google Play Store uygulama ve oyun indirme, güncelleme aşamasında indirme hatası güncelleme hataları alıyorsanız yazımızda sizlere uygulama ve oyun güncelleme sorunlarına ait çözüm yollarını paylaşacağız.

Google Play Store uygulama güncelleme hataları genellikle cihazınızda yeterli depolama alanı olmadığından dolayı kaynaklanmaktadır. Sonraki sorunlar ise internet paketinizin olmayışı veya operatörünüz kaynaklı internet problemleri ve google play hizmetleri hatası çeşitli sebepler arasındadır. Bu yazımızda sizlere yeterli depolama alanı hatasını anlatmaya çalışacağız.

Google Play Uygulama Güncelleme Yapmıyor Hatası ve Yapmanız Gereken Başlıca Adımlar

  • Cihazınızın Ayarlar-Depolama veya Cihaz Hafızası bölümünde Önbelleğe Alınan Veriler alanına tıklayınız. Bu adımla cihazınızda önbelleğe alınan geçici verileri silerek boş alan açmış olacaksınız. Bu adımdan sonra google play storeden güncellemek istediğiniz uygulama veya oyunları güncellemeyi tekrar deneyiniz.
  • Birinci adımdaki önbelleği silme işlemi ile hala uygulama veya oyun güncellemesi yapamıyorsanız, cihazınızda biraz daha boş alan oluşturmanız gerekmektedir.
  • Ayarlar- Uygulamalar adımından cihazınızda kullanmadığınız uygulama veya oyunların üstüne tıklayınız ve Hafıza bölümünden veriyi sil ya da uygulamayı kaldır seçeneği ile boş alan oluşturabilirsiniz. Bu şekilde cihazınızda gereksiz yer işgal eden uygulamaları kaldırabilir veya verileri silerek yeterli depolama alanı oluşturabilirsiniz.
  • Bu adımdan sonra cihazınızda istenilen miktarda boş alan oluşturduktan sonra google play store üzerinden uygulamalarınızı veya oyunlarınızı güncelleyebilir, yeni uygulama ve oyunlar yükleyebilirsiniz.

 

 

Bu yazı 1178 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM