• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Güncel Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler Yeni Liste

Güncel Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler Yeni Liste

Güncel Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler Yeni Liste

Sağlık personelleri maaş ve ek ödememesine etki eden üst öğrenim bölümlerini merak ediyor. Her önlisans lisans bölümü Sağlık Bakanlığı ve Yök tarafından üst öğrenim olarak sayılmıyor.  Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler 2016 Güncel Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler Yeni Listesini yazımızda siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Destek ve İdari Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığının Haziran 2016 tarihinde Kamu Hastanelerine göndermiş olduğu üst öğrenim yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Yazımızda yer alan listedeki önlisans ve lisans programlarını bitiren sağlık personeli zam ve tazminat haklarından yararlanacaktır.

Memuriyette iken kendi branşları ile ilgili üst öğrenim sayılan bölümlerden mezun olan memurlar üst öğrenim ile alakalı okumuş oldukları bölümleri bitirmeleri halinde, Maaş ve ek ödemelerinde belli bir miktar artış sağlamakla birlikte ek göstergelerinde de artış sağlayacaktır ve emekli olduklarında ikramiye ve maaşlarında da belli bir miktar artış olacaktır.
Güncel Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler Yeni Liste Üst Yazı İçin Tıklayınız.
Maliye Bakanlığı Görüşü şu şekildedir. Sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri ile teknik hizmetler sınıfına dahil kadrolarda görev yapmakta olan personelin, bitirmiş oldukları üst öğrenimlerin farklı bir programda olmakla birlikte anılan sınıflara dahil kadrolara atanılabilecek herhangi bir mesleki sağlık ve mesleki tekniğe ilişkin üst öğrenim olması halinde, Devlet Memurlarına ödenecek Zam ve Tazminatlara ilişkin 17/04/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 4’üncü maddesinin (e) fıkrasında “Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez” hükmüne yer verilmiştir.

Bu hüküm kapsamında sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personelin bitirmiş olduğu öğrenimin, bulunduğu hizmet sınıfına atanabilecek bir kadroya karşılık gelmesi halinde, o sınıfın gerektirdiği zam ve tazminatları alabilecektir.

[table id=20 /]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat