• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Galaxy S3 i9300 4.3 Root ve Recovery Mode

Galaxy S3 i9300 4.3 Root ve Recovery Mode

Galaxy S3 i9300 4.3 Root Yetkisi Verme ve Recovery Mode Kurulumu

Root yetkisi verme (i9300 4.3 root) telefonunuzda tam yetki sahibi olmanızı sağlar. Bu yetki ile size telefonunuzdaki değişiklik yetkisi ile beraber pil performansının artmasına istemediğiniz lollipop sistem güncellemesiyle gelen sistem uygulamalarını kaldırma rom yedeği alma, root yetkisi isteyen işlemleri yapma, telefonunuzda kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırma işlemlere yardımcı olur.

NOT:  Bu işlem sadece Galaxy S3 I9300 telefon üzerinde denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.  Lütfen root ve rom hakkında bilgisi olmayan yapacak arkadaşlar işleme başlamadan önce telefonunuzu brick yapabileceklerini unutmamalıdırlar. Telefonunuzun modelini  Ayarlar Cihaz kısmından öğrenebilirler.

 

UYARI: MDUMAN.NET cihazınızda her türlü oluşabilecek sorunlardan mesul değildir.  Bu işlemi yaparken cihazınızın garanti dışı kalacağını unutmayınız.

İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE:

Telefonunuzdaki tüm bilgi ve belgelerinizi yedekleyiniz.

Daha önce Samsung USB sürücüsünü bilgisayarınıza kurmadıysanız, lütfen USB sürücünüzü bilgisayarına indirip, kurunuz.

Cihazınızın Ayarlar Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediniz.

Telefonunuzun pil seviyesinin %50’nin üstünde olmadan bu işleme başlamayınız.

NOT: Kesinlikle önerilmektedir. Olası veri kayıpları ve olumsuz işlem sonucu telefonunuzu bir önceki hale getirmek için lütfen Cwm Recovery işlemini yaptıktan Root işlemine başlamadan önce  Rom yedeği almayı tavsiye ediyoruz. Rom yedeği almak için Android Rom Yedeği Alma Resimli Anlatım konusunu incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

 

İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYALAR

[yes_list]

[/yes_list] 

ROOT VE RECOVERY MODE KURULUM İŞLEMİ

Adım 1- Öncelikle philz_touch_6.15.4-i9300.tar.md5 ,Super Su dosyasını ve Odin v3.09 dosyalarını indiriniz.

Adım 2- İndirdiğiniz Odin ve philz_touch_6.15.4-i9300.tar.md5 uzantılı dosyayı bilgisayarınıza, SUPERSU dosyasını telefonunuzun içine atınız.

Adım 3- Telefonunuzu kapalı konumda iken usb ile bilgisayara bağlayın, odin programını yönetici olarak çalıştırın, sonra telefonunuzun Ses Kısma+Home+Power tuşuna aynı anda basılı tutup çıkan ekrandan ses açma tuşuna basınız. Downloading modu açılmış olacaktır bu durumda.

Adım 4- Odin telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı) AP kısmından philz_touch_6.15.4-i9300.tar.md5 uzantılı dosyayı seçiniz. Added kısmı solda çıktıysa Starta basıp PASS yazısı görünene kadar telefonunun bağlantısını kesmeyiniz.

Adım 5- Şimdi telefonumuz kapalı konumda iken Ses Açma+ Home+ Power tuşlarına  Samsung logosunu eknana çıkana kadar basılı tutuyoruz ve Recovery Mode açılmasını bekliyoruz.  Açıldıktan sonra,  bu ekrandan apply update from sdcard bölümünden indirdiğimiz zip uzantılı Root_SuperSU.0.98.Only-signed.zip  dosyasını telefonumuza flashlıyoruz. İşlem bitmiştir.

i9300 4.3 root yapma rehberi ile Telefonumuza  aynı anda hem Recovery Mode hem de Root işlemlerini gerçekleştirmiş olduk.

Herhangi bir sorun veya takıldığınız yer varsa lütfen root yapmaya başlamadan önce yorum kısmından iletişime geçiniz.

 

[notification type=”notification_info” ]Bir önceki yazımız olan Telefonumda Kullandığım Android Uygulamalar başlıklı makalemizde android telefonumda kullandığım uygulamalar hakkında bilgiler yer almaktadır.  [/notification]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat