• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SSK Rapor Parası Nasıl Alınır ?

SSK Rapor Parası Nasıl Alınır ?

SSK Rapor Parası Nasıl Alınır ? Şahıs Ödemeleri Hesap Tanımlama İşlemleri

Sigortalı bir işte çalışıyorsanız, istirahat raporu geçici iş göremezlik belgesi alıp kullandığınız rapora istinaden maaşınızdaki kesilen paranın, sgk tarafından alacağınız ödeneklerin bankalar da kuyruk beklemeden sgk tarafından hesabınıza otomatik olarak yatmasını gerçekleştirebilirsiniz.

İş göremezlik rapor parası sorgulama, tıbbi malzeme ödeme durumu sorgulama, cenaze ödeneği, evlenme ödeneği, sürekli ve geçici iş göremezlik ödeneklerinin yatıp yatmadığını sorgulamak, ödemenizin hesabınıza otomatik yatması sağlama işlemlerini E-SGM adresinden yapabilirsiniz. Eğer ssk ödemenizi bankadan alacak iseniz, Ziraat Bankasından her ayın 8-14 günleri arası ödemenizi alabilirsiniz. Diğer günler Ziraat Bankası ödeme yapmamaktadır.

YENİ: Ziraat Bankasından değil de adınıza kayıtlı aşağıda yer alan herhangi bir bankada hesabınız var ise SGK’dan adınıza yatırılan parayı  otomatik olarak sisteme kayıtlı aşağıda yer alan banka hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için E-Devlet üzerinden kimlik ve şifreniz ile; Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama menüsüne giriş yaparak otomatik banka hesabı tanımlama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Paranız otamatik olarak tanımladığınız banka hesabınıza yatacaktır.

Otomatik Hesap Tanımlayabileceğiniz Bankalar;

AKBANK                            ŞEKERBANK

BURGANBANK                EKONOMİ BANKASI

HİBABANKA                     GARANTİ

HALKBANKASI                VAKIFBANK

ZİRAAT BANK

Ssk rapor parası yattı mı yatmadı ssk rapor parası ne zaman yatacak gibi düşüncelere kapılmamak için işlemlerinizi kolaylıkla E-SGM üzerinden yapabilir, bankalarda dolaşmadan hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak Ziraat, Halk bankası, Akbank ve Vakıfbank Bankalarında aktif bir hesap numaranız var ise ilgili ödemenizi otomatik olarak E-SGM üzerinden hesabınıza aktarabilirsiniz. Ssk rapor parası aktarma işlemleri yapmak için yapmanız gereken E-SGM ekranına girmek.

  • İlk önce kişisel bilgilerinizi girerek E-SGM sayfasına giriş yapıyoruz.
  • Ödeme menüsünden Şahıs ödemeleri görüntüleme ve Banka hesap tanımlama işlemlerine giriyoruz.
  • Eğer şahıs ödemeniz görünüyor ise, hesap sorgulama ve talep işlemlerinden hangi bankada hesabınız var ise ilgili bankayı seçip hesap sorgulaya tıklıyoruz. Sorgu sonucu Aktif olarak kullandığınız hesap numaraları çıkacaktır.
  • Paranızın hangi hesaba yatmasını istiyorsanız ilgili hesap numaranızı seçiyorsunuz. Çıkan ekranda paranız bankaya aktarıldığında hangi kanalla bilgilendirilmek istiyorsanız, cep telefonu veya e-posta adresi bilgilerinizi yazıp talep onaylaya tıklıyoruz. İşlem tamamlanmıştır.
  • Seçtiğiniz hesap numarasına paranız aktarıldığında, ödeme hesabınıza gönderildiğinde ilgili iletişim kanalından sms veya e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.
  • İlgili rapor parasını ayın 10. gününde E-SGM üzerinden talep etmiş olup, ilgi rapor parası talebim ayın 18. inde yaklaşık 1 hafta içinde hesabıma aktarılmıştır.

Bir önceki faydalı bilgiler konumuzda TC Kimlik No ile Ssk Rapor Parası Sorgulama hakkında bilgiler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat