İmei Null Sorunu Çözümü

imei null hatası çözümü
Paylaş
 

Android telefon kullanıcılarının odin ile sürüm düşürme yaptıktan sonra büyük ihtimal ile imei null sorunu hatası almaktadırlar. Bu imei null sorunun çözümünü konumuzda anlatmaya çalışacağım. Lütfen konuyu baştan sona kadar dikkatlice okuyunuz.

Android işletim sistemine sahip kullanıcılar için son güncelleme olan lollipop android 5 sürümünden kitkata dönmek isteyen cihaz sahipleri gün geçtikçe çoğalmakta. Kullanıcılar sürüm düşürme yapmak istediklerinde odin ile sürüm güncelleme sonrası imei null sorunu yaşamaktadırlar.

Bu durum tabi olarak can sıkıcıdır. İmei null sorunundan kesin olarak kurtulmak imei null hatasını çözmek için izlenecek tek yol ya efs yedeğiniz olmalı ki, bu yazıyı okuyorsanız büyük ihtimalle efs yedeği almamışsınızdır. Diğer yol ise sürüm düşürme öncesi kullandığınız roma dönmektir.

Burda bilinmesi gereken en önemli bilgi son kullandığınız imei null sorunu olmayan son kullandığınız romun hangi ülkeye ait olduğunu öğrenmek yani csc sini öğrenmek. Türkiye ise TUR, Rusya ise SER şeklinde. Bu bilgiyi biliyorsanız kitkat yada lollipop sürümünü Sammobile sitesinden indiriniz. Bu bilgi Recovery Mode Giriş ekranında yazmaktadır.

İndirdikten sonra cihazınıza odin ile dönüş öncesi kullandığınız sürüm lollipop ise lollipop sürümünü kitkat sürümü ise kitkat sürümünün en son yayınlanan dosyasını sammobile sitesinden indirip, odin ile ilgili romu kurunuz. Odin ile rom yükleme işlemi için Odin ile Rom Yükleme Anlatımı başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz. İşlem sonrası imei null hatasının çözüldüğünü imei numaranızın geri geldiğini göreceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Hastane Randevu Alma Resimli Anlatım başlıklı makalemizde hastanelerde sıra beklemeden nasıl muayene olunur, online hastane randevu sistemi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

KötüFena DeğilNormalİyiMükemmel (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
Bu yazı 3666 kere okundu.
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. murat ucar dedi ki:

  telefonum galagsı alfa nul nul oldu telefcular yapamadım

 2. murat ucar dedi ki:

  telefonum galagsı alfa nul nul oldu
  nasıl yaparım

  • mduman dedi ki:

   Nul derken tam hatayı yazarmisiniz telefon şebeke çekiyor mu imei null mu uygulamalarda null mu alıyorsun imei null ise yazımızda Çözüm mevcut.

 3. orhan27 dedi ki:

  Lg g4 staylus imei null sorunu nasıl yardımcı olabilirsiniz☺

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM