• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KYK Yurt Başvuruları Başladı Mı?

KYK Yurt Başvuruları Başladı Mı?

KYK Yurt ve Kredi-Burs Müracaatları 2015 başladı Mı?

Bu yıl üniversiteyi kazanan öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında KYK Yurt ve Burs Başvuruların ne zaman başlayacağı,  hangi tarihte KYK Yurt ve Burs işlemlerinin yapılacağı merak edilen konuların başında yer almaktadır.

KYK Yurt ve Burs Kayıt işlemleri Başladı. 

Başvurunuzu yapmak ve güncellemek için https://kyknet.gsb.gov.tr/KullaniciKayitOl/KullaniciKayitOl/Index/ adresini ziyaret edip, başvurunuzu yapabilirsiniz.

[notification type=”notification_warning” ]17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar internet üzerinden müracaatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.[/notification]

Kredi Yurtlar Kurumu Burs ve Yurt Kayıt işlemleri 11 Ağustos 2015 bugün itibariyle alınmaya başlamıştır.

Başvuru formunu doldururken bilmeniz gereken önemli başlıklar ise şöyle;

[yes_list]

  • Baba ve anneniz üzerine kayıtlı arsa sayısı
  • Babanızın ve annenizin net aylığı
  • Anne babanızın veya kendinizin üzerine kayıtlı konut sayısı
  • Anne baba ve kendinize ait ödediğiniz Motorlu Taşıt Vergisi Yıllık Ödeme Miktarı TL

[/yes_list] Baba ve anneniz üzerine kayıtlı arsa sayısı

Kredi ve Yurtlar Kurumu sadece yurt barınma ihtiyacı olarak değil, burs ve kredi işlemleri içinde kolaylık sağlamaktadır. Yurt  Kredi ve Burs işlemlerinden sadece Üniversiteyi yeni kazanmış olan öğrenciler faydalanmamaktadır. Aynı zamanda, önlisans üniversite öğrencileri, ara sınıf üniversite öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri de Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sunmuş olduğu hizmetlerden faydalanabilmekte olup bu sene başvurularını Kredi Yurtlar Kurumunun belirleyeceği tarih aralığında yapabileceklerdir.

Yurt Kredi ve Burs işlemlerine başvuru işlemlerinizi bu sene E-Devlet şifrenizle yapabileceksiniz. Eğer E-Devlet şifreniz mevcut değilse, bulunduğunuz herhangi bir PTT şubenizden kimlik ibrazı sonucu E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.  E-Devlet Şifrenizi unuttu iseniz, e-devlet sistemi üzerinden daha önce mail veya telefon doğrulaması yaptıysanız e-devlet şifrenizi turkiye.gov.tr sitesi üzerinden yeniden alabilirsiniz. Doğrulama yapmadıysanız şifrenizi herhangi bir PTT Şubesinden tekrar alabilirsiniz.

KYK Yurt ve Kredi Burs Başvuru işlemlerinin ne zaman yapılacağı hakkında duyuru kyk.gov.tr internet adresinden 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren yapılacaktır.

KYK Yurt Başvuruları 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren açıklanacaktır. Yurt ve Kredi Burs işlemleri hakkında bilgi almak isteyen üniversite öğrencileri KYK Çağrı Merkezi : 444 19 61 numaralı telefonu arayabilirler.

Eğer LYS sonuçlarına göre değil de, üniversite ek tercih sonuçlarına göre yerleştirmeniz yapılması durumunda yine KYK ek kontenjanlar ilgili internet adresinden kyk.gov.tr adresinden yayınlanacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat