• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlık Lisans Tamamlama Üst Öğrenim Sayılır Mı?

Sağlık Lisans Tamamlama Üst Öğrenim Sayılır Mı?

Sağlık Lisans Tamamlama Üst Öğrenim Sayılır Mı? Lisans Tamamlama Üst Öğrenim Sayılacak Mı? Lisans Tamamlama Maaşa Etki Edecek Mi? gibi soruların cevabı 2015 yılında YÖK’ün sağlık alanında bir önlisans bölümü bitirmeleri halinde okuyacakları lisans tamamlama bölümlerini bitirdikten sonra merak ettikleri soruların başında geliyordu.

Lisans Tamamlama Üst Öğrenim

Fakat Lisans Tamamlama yapan bir kişinin YÖK’e vermiş olduğu bir dilekçeye verilen cevap ile binlerce lisans tamamlama okuyan kişileri baya üzecek bir cevap yazdı. Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının vermiş olduğu cevaba göre Lisans Tamamlama hakkı verilen klavuzda yer alan farklı alanlardaki bölümlere yakın alan tekabül edeceğine fakat üst öğrenim sayılmayacağına karar verilmiştir.

Güncel Sağlık Personeli Üst Öğrenim Sayılan Bölümler Yeni Liste başlıklı yazımızda Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu Bakanlığa bağlı hastanelere yeni bir yazı göndermiş olup, ilgili listede yer alan bölümleri bitiren sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfında görev yapan personelin bitirmiş olduğu öğrenimin, bulunduğu hizmet sınıfına atanabilecek bir kadroya karşılık gelmesi halinde, o sınıfın gerektirdiği zam ve tazminatları alabileceğine dair bir üst yazı yayımlamıştır. İlgili yazımız için Tıklayınız.

Sonuç olarak Lisans Tamamlama Üst Öğrenim yazımızda YÖK’ün vermiş olduğu cevaba göre kişi sağlık önlisans programına karşılık okuyacağı lisans tamamlama programları bitirmiş olduğu önlisans proğramına en yakın programlar olduğu için bu bölümlerin tamamının üst öğrenim sayılmayacağı belirtilmiştir. Siz de sağlık lisans tamamlama tercih işlemi yaparken bitirmiş olduğunuz önlisans programına en yakın üst öğrenim sayılan veya sayılabilecek programları tercih etmeniz ilerleyen yıllarda yararınıza olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat