• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Samsung Kies Yedekleme Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

Samsung Kies Yedekleme Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

Samsung Kies Yedekleme Geri Yükleme Nasıl Yapılır ?

İlk önce bilgisayarımıza Kies uygulamasını  indiriyoruz. Google a kies indir yazıp ilk çıkan Kies Samsung sayfasına giriyoruz. Kies yada kies3 uygulamasını download ediyoruz bu sizin kullandığınız android sürümüne bağlı hangi android sürümü kurulu ise ona uygun kies sürümünü telefonunuza indiriniz, Benim kullandığım telefon Android 5.1.1 kurulu olduğu için Kies3 bilgisayarıma indirip kurulum işlemine başlıyorum. İndireceğim kies kurulum dosyası 42 MB Kies kurulumuna başlıyoruz.

Kies kurulum işlemi tamamlandı. Artık telefonumuz ile bilgisayarımızın usb
bağlantısını yapabiliriz. Usb kablosu ile kiese bağlantı sağlıyorum. Evet göründüğü üzere telefonumu kies aracılığı ile bilgisayara bağlantısı gerçekleştirdim Şimdi gelelim telefonumuzda yer alan verilerimizi bilgisayara yedeklemeye. Bunun için yedekleme/geri yükleme sekmesine tıklıyoruz. Burdaki sayfadan yedekleyeceğimiz işlemleri seçiyoruz. Ben telefonumdaki tüm verileri rehber, video, fotoğraf android uygulamaların yedeğini alacağım. Bunun için tüm öğeleri seçi tıklıyorum.
Yedekle dediğimde yedekleme işlemi başlamış olacaktır. Bu yedekleme işlemi bize telefonumuzu değiştirdiğimizde veya telefonumuzdaki verilerin silinmesi fabrika ayarına dönmemiz gibi nedenler ile verilerimizin tekrardan son hali ile telefonumuza yüklenmesini kolaylaştıracaktır.

Her zaman fotoğraflarınız, videolarınız rehberiniz bilgisayarınızda güvenli bir şekilde saklanmış olacaktır. Bu kies yedekleme işleminde en sevdiğim nokta telefonumdaki mevcut androd uygulama ve oyunları bile
aynı şekilde telefonumu geri yüklemesi oldu.

Çünkü oynadığınız bir oyun, veya düzenli kullandığınız bir android uygulamayı tekrardan bulup, kursanız bile tüm ayarlara ve oyun bölümlerine en baştan başlamak durumundasınız Bu şekilde yedekleme aldığınızda tüm verileriniz güvenli bir şekilde tekrardan telefonunuza geri yükleyebileceksiniz. Evet yedekleme işlemimiz başarı ile tamamlandı. Şimdi kontrol edelim bu yedeklediğimiz verileri bilgisayarımızın hangi klasöründe. Evet klasör seç ile verilerimiz artık bilgisayarımızda güvenli bir yerde. Kies Yedekleme Geri Yükleme işlemi videomuzda da  izlediğiniz üzere çok basittir.

İstediğimiz zaman veriyi geri yükleden  istediğimiz yedekleri seçip geri yükle ile verilerimizi telefonumuza geri yükleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Google Arama Geçmişi Nasıl Görüntülenir ? başlıklı makalemizde google arama geçmişi görüntüleme, silme ve arama geçmişi istatistiklerinizi bilgisayarınıza indirme ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat