• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Seo Hakkında Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Seo Hakkında Olmazsa Olmazlar Nelerdir?

Seo optimizasyonu yapmak sitenizin arama motorları tarafından üst sıralara yükselmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Peki bu seo nedir, nasıl yapılır, neden önemlidir.

Seo türkçesi arama motoru optimizasyonu, ingilizce ise search engine optimazition kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasından gelmektedir. Peki neden önemlidir seo. Çünkü sitemizde seo kriterlerine uymaz isek, özellikle google bizim sitemizi ne yaparsak yapalım üst sıralara taşımayacaktır. Tabii seo kriterlerini uyguladık hemen 1 (bir) aylık bir süre içinde google da üst sıralara çıkmamız mümkün değildir. Sabırla yavaş yavaş özgün yazılar yazarak ve trend kelimeler ile google da üst sıralara çıkmaz kaçınılmaz olacaktır. Tabiki burda en önemli etken seo kriterlerine uymak ve sabırdır.

Seo Hakkında olmazsa olmazlar nelerdir konumuzda bunları anlatacağım.

 

  • Domain Alan Adınız

Alan adınız neden önemli, çünkü seo hakkında makaleler yazmak istiyorsunuz ve google da üst sıralara çıkmak için ilk alacağınız domain adının içinde seo geçmeli, mesela seomakale.net,com,org gibi.

  • Makale Konu Başlığı Makale Yayın Linki ve Makale İçeriği Kelime

Konumuz mesela Seo Dersleri 1 olsun. yazımızın yayın linki de seomakale.net/seo-dersleri-1 olmalı ki hem alan adımızda seo kelimesi hem yazdığımız konuda seo kelimesi mevcut olduğundan ve sayfamızın içeriğinde de seo kelimesi abartısız olarak birkaç defa geçmeli ki google bizi seo dersleri anahtar kelime aramasında daha iyi sıralara çıkarsın. Bu 3 maddeye uyarsanız zaten google da kısa sürede üst sıralara çıktığınızı göreceksiniz.

  • Özgün İçerik

Her yazdığımız makale özgün olmalı,  sitemizde genelde özgün benzersiz makaleler yazar isek, google açısından sitemiz büyük önem taşır.

  • Sosyal Ağlar

Her yazdığımız makaleleri sosyal ağlarda paylaşmak, arkadaşlarımızın da paylaşmasını sağlamak web sitemiz açısından önemli bir trafik oluşturacaktır. Sitemizin google popülerliği artacaktır. Her yazdığımız konuyu mutlaka hem kendimiz hem de mümkünse arkadaş çevrenizin sosyal ağında paylaşmasını sağlayınız.

 

Bugünlük seo hakkında anlatacağım bunlar, sonraki yazımızda buluşmak dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan H1 Etiketi Kullanımı başlıklı makalemizde H1 etiketi kullanımının seo üzerinde etkileri hakkında bilgi verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat