• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
v9 Virüsü Kaldırma Kesin Çözümü

v9 Virüsü Kaldırma Kesin Çözümü

v9 Virüsü Kaldırma Kesin Çözümü Nedir, v9 Kaldırma %100 Çözümü, v9 Tarayıcı Virüsü Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet tarayıcılarının kabusu arama motoru gibi görünen ve bize sıklıkla reklamlara tıklamaya teşvik eden kullanıcıyı sürekli rahatsız eden arama motoru virüslerinden olan v9 virüsünün kaldırılmasını kesin ve basit adımlarla anlatmaya çalışacağız.

Bu ve buna benzer arama motoru virüslerinden kurtulmak için yapmamanız gereken önemli nokta bilmediğiniz internet sitelerinden dosya indirmemek, indirmeye teşvik eden reklamlara tıklamamak olacaktır.

Gelelim baş belası olan v9 virüsünü bilgisayarımızdan kaldırma işlemine, bu işleme başlamadan önce bilgisayarınızda kesinlikle bir aktif virüs programı olduğunu varsayarak gerekli adımları anlatmaya çalışacağız.

Google Chrome v9 Virüsü Kaldırma İşlemi

  • Chrome açınız ve Sağ üst köşede üç nokta olan menüye giriniz. Açılan pencerede diğer araçlar kısmından solda yer alan menüde uzantılar kısmında bilmediğiniz hakkında fikriniz olmayan uzantıları kaldırınız.
  • Uzantılar Ayarlar Hakkında menüsünde Ayarlar bölüme giriniz ve Başlangıçta bölümünde Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç bölümüne google.com arama motorunu tanımlayınız.
  • Ara bölümünden Arama Motorlarını Yönet kısmından yabancı olduğunuz arama motorlarını x işaretinden kaldırınız.
  • Son ve en önemli nokta ise; Chrome’yi açtığınız kısayolu bulup, sağ tık yapınız ve açılan Google Chrome özelliklerinde Hedef kısmını silip, “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”  yolunu aynı şekilde yapıştırınız ve Uygula dedikten sonra işlem tamamlanmıştır. Diğer arama motorlarında da uygulanacak adımlar aşağı yukarı aynıdır.

  • Mozilla Tarayıcıda v9 kaldırmak için son bölümdeki adıma kadar Mozilla Firefox Ayarlar kısmından v9 ile alakalı uzantı ve başlangıç sayfalarını kaldırdıktan sonra mozilla kısayolunu açıp hedef bölümünü silip,  “C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe”  yolunu yapıştırdıktan sonra Uygula dedikten sonra işlem tamamlanmıştır.
  • İnternet Explorer tarayıcıdan v9 kaldırmak için yine aynı adımları yaptıktan sonra Explorer kısayolunu açıp, hedef bölümünü silip, “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” yolunu yapıştırdıktan sonra Uygula dedikten sonra işlem tamamlanmıştır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat