• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılır? Web Sitesi Yapma Anlatımı, En Kolay Web Sitesi Hazırlama Aşamaları, Sıfırdan İnternet Sitesi Nasıl Yapılır? Adım Adım Web Sitesi Yapmak için Neler Gerekli?
Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitesi hazırlamak için Bilgisayar Programcılığı veya herhangi bir teknik lise veya üniversite okumanıza gerek yok, çok basit aslında biraz bilgisayar ile haşır neşir olmak bir sıfırdan Web Sitesi yapmak için internet dünyasındaki son teknolojik gelişmeler ile en basit google da araştırarak bir sürü kaynak içinden sıfırdan internet sitesinin nasıl yapıldığını adım adım izleyerek ve araştırarak sonuca ulaşmak son derece kolaydır. Sadece biraz bilgisayar bilgisi bazı terimlere aşinalık ve araştırmacı olan bir yapıya sahip tüm internet kullanıcıları az bir zamanda güzel web siteleri ortaya çıkarabilirler.

Web sitesi hazırlamak aslında işin basit tarafı, bir web sitesini internet alemine açmak kolay, fakat zor olan bu internet sitesine düzenli olarak makaleler yazmak ve google arama motorunun gözünde iyi seviyelere çıkmak için devamlı makale ve yazılar yazmak. Zaten çöp olmayan kopya içerik barındırmayan internet sitesi sahipleri google’dan gereken saygıyı belli bir zaman dilimi içinde alacaklardır. Bu zaman dilimi içinde pes etmeden yazmak anlamlı makaleler hazırlamak ve sonunda internetten para kazanmak için bile henüz geç kalmış sayılmazsınız. Gelelim asıl konumuza Web Sitesi Nasıl Yapılır? İşte adım adım web sitesi hazırlamak için yapmanız gerekenler;

Bu yazımızda sizlere daha kolay ve pratik olsun diye, wordpress tabanlı web sitesi nasıl kurulur aşamalarını anlatacağız.
Adım Adım Web Sitesi Hazırlama

  1. Web sitesi hazırlamak için olmazsa olmaz ilk adımımız, bir domain (alan adı)  ve hosting hesabına (barındırıcı) sahip olmamız gerekmektedir. Domain (alan adı) alırken dikkat edeceğimiz nokta, hangi konu üzerine web sitesi oluşturmak istiyor isek, o konuya yakın anahtar kelime ile ilgili domain alan adı almak olacaktır. Bu google arama motoru nezdinde yükselmemiz için gerekli olan ilk adım. Hosting (barındırıcı) hesabı için ise ilk önce karar vermemiz gereken nokta php mi yoksa asp mi. Yani linux tabanlı mı yoksa windows tabanlı mı? Biz WordPress tabancı web sitesi yapacağımızdan linux tabanlı hosting hesabı almamız gerekmektedir. Buradan kendinize uygun bir domain ve hosting hesabı alabilirsiniz.
  2. Sıra geldi domain adını ve hosting hesabını aldıktan sonra sitemizin kurulum aşamasına; Üye olduğunuz firmanın hosting paneline üye kullanıcı adı ve şiferiniz ile giriş yapınız. Burdan hostinglerim diye bir bölüm vardır. Firmadan firmaya değişir. Hostinglerim alanından hostinginizin Cpanel bölümüne giriş yapınız. Buradan açılan bölümden cpanel kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapınız. Hosting panel üzerinden giriş yaparken büyük ihtimalle kullanıcı adı şifre sormayıp otomatik cpanel bölümü açılacaktır.
  3. Cpanel bölümü bütün hosting firmalarında birbirine benzerdir. Ben size en kısa yoldan wordpress kurulumunu anlatacağım, ilerleyen zamanlarda zaten siz kendiniz veritabanı oluşturabilecek, sql işlemlerini yapabilecek çoğu panelde yer alan özellikleri zamanla öğreneceksiniz. WordPress Kurulumu için Cpanelinizin en alt kısmında Apps İnstaller Yükleyici Otomatik Yükleyici gibi benzer bir bölüm olması gerekmektedir.
  4. Bu bölüme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada WordPress’i bulup, seçiyoruz. Seçtikten sonra yükle install now sekmesine tıklıyoruz ve kurulmasını istediğimiz bölümü alan adınıza göre Ana dizine yükleme yapmak için Yükle seçeneğine tıklıyoruz, istenilen bize özel kullanıcı adı, şifre, site adı gibi bölümleri bir kenara not alıp dolduruyoruz ve bundan sonrası sistem otomatik olarak wordpress site kurulumunu tamamlayacaktır. Bizim herhangi bir işlem yapmamıza gerek olmayıp, kurulumun bitmesini bekleyeceğiz.

    Bu yazımızda domain alma, hosting alma ve sitemize wordpress kurulumunu en kısa yoldan sizlere anlatmaya çalıştım. Takıldığınız noktalarda lütfen yorum kısmından bize ulaşınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat