• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Aile Hekimi Sorgulama ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

Aile Hekimi Sorgulama ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

Aile Hekimi Sorgulama ve Değiştirme Nasıl Yapılır? Nasıl Yapılır? Aile Hekimi Öğrenme, Aile Hekimi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Online Aile Hekimi Sorgulama ve Değiştirmek için İzlenecek Adımlar Nelerdir?

Aile Hekiminin Tanımı

Bireylerin ve aile fertlerinin ikamet yerlerinin yakınlarında ya da kolaylıkla ulaşabilecekleri bir yerde bulunan, ilk başvuracakları, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak teşhis,  tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini, yaş, cinsiyet ve hastalık ayrımı yapmaksızın, her kişiye kapsamlı ve devamlı olarak vermekle yükümlü, gerektiği ölçüde gezici sağlık hizmeti veren ve tam gün esasına göre çalışan aile hekimliği uzmanı veya Sağlık Bakanlığın öngördüğü eğitimleri alan uzman tabip veya tabiplerdir.

Aile Hekimi Sorgulama Sistemi 

aile hekimi sorgulama ve değiştirme

Aile Hekiminiz eğer sistemde çıkmıyor ise, en yakın toplum sağlığı merkezine ya da aile hekimliğine nüfus cüzdanınız ile başvurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Mevcut Aile Hekiminizi değiştirmek için ise, aile hekiminiz olmasını istediğiniz doktorunuzun bağlı olduğu Aile Sağlığı Merkezi’ne Nüfus Cüzdanı ile başvuru yaparak aile hekiminizi kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Aile Hekiminizi sitemiz üzerinden kolaylıkla sorgulayabilir veya E-Devlet Aile Hekimi Bilgisi Sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz.

Aile Hekimliği, Aile Sağlık Merkezleri Çalışma Saatleri Hafta içi her gün 08.00 – 12.00 ile 13.00 – 17.00 saatleri arası hizmet vermektedir. Hafta sonları Aile Hekimliği Merkezleri hizmet vermemektedir.
Kısaca Aile hekiminin görevlerini sıralamak gerekirse;
1- Kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak tanı, tedavi, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetlerini vermek

2-Sağlıkla ilgili olarak kayıtlı kişilere rehberlik yapar, sağlığı geliştirici ve koruyucu hizmetler ile ana çocuk sağlığı ve aile planlaması hizmetlerini vermek

3-Kayıtlı kişilerin yaş, cinsiyet ve hastalık gruplarına yönelik izlem ve taramaları (kanser, kronik hastalıklar, gebe, loğusa, yenidoğan, bebek, çocuk sağlığı, adölesan, erişkin, yaşlı sağlığı ve benzeri) yapmak

4-Tetkik tahlil hizmetlerinin verilmesini sağlamak  ya da bu hizmetleri vermek

5-Evde takibi zorunlu olan özürlü, yaşlı, yatalak ve benzeri durumdaki kendisine kayıtlı kişilere evde veya gezici/yerinde sağlık hizmetlerinin yürütülmesi sırasında kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak tanı, tedavi, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetlerini vermek daha fazla ayrıntı için Türkiye Halk Sağlığı Kurumu internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat