• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türksat 4A Uydu Kanal Ekleme ve Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Türksat 4A Uydu Kanal Ekleme ve Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Türksat 4A Uydu Kanal Ekleme ve Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Türksat 4A Uydu Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Türksat  Otomatik Kanal Ekleme Nasıl Yapılır? Manuel Kanal Ekleme Nasıl Yapılır? Türksat 4A Güncel Kanal Listesi
Bu yazımızda sizlere uydu cihazlarınıza Türksat 4a yeni kanal ekleme ve frekans ayarlama işlemlerini anlatmaya çalışacağız. Bildiğiniz gibi Türksat 4a yeni kanal ekleme işlemi uydu alıcınızda TKGS Türksat Kanal Güncelleme Sistemi özelliği mevcut değilse, kendimiz kanal eklemek zorunda kalıyoruz. TKGS özelliği olan uydu alıcılarında kanal ekleme güncelleme uydu cihazı üzerinden otomatik olarak yapılmakta, kullanıcının ekstra bir işlem yapması gerekmemektedir.

Gelelim TKGS Türksat Kanal Güncelleme Sistemi olmayan uydu alıcılarımıza yeni kanal ekleme işlemini otomatik olarak ayarlama işlemlerini yapmaya.

Benim kullanmakta olduğu Next Minix HD Amigo cihazına göre kanal ekleme işlemini anlatmaya çalışacağım, sizin  uydu cihazınız farklı ise anlattığım ayarlamaya çok yakın ayarlar yaparak siz de cihazınıza kanal ekleyebilir, otomatik kanal güncellemelerini tek bir frekans üzerinden yapabilirsiniz.
Türksat 4A Uydu Kanal Ekleme ve Frekans Ayarları Detaylı Anlatım
1- İlk yapmanız gereken Uydu Alıcınızda yer alan tüm kanalları silmek. Bunun için Uydu Alıcınızın Menü-Kanal Düzenleme ekranına giriş yapıyoruz. Burada benim kullandığım cihazda mavi tuşu ile silmeyi aktif ediyoruz ve kırmızı tuş yardımı ile Tüm Kanalları silmeyi gerçekleştiriyoruz. Sizin kullandığınız cihazda da buna benzer şekilde Tümünü Sil menüsünü bulup, kanal silme işleminizi gerçekleştiriniz.

Türksat Uydu Ayarları

2- Sonra Uydu alıcımızdan Tüm Kanalları sildikten sonra Menü-Uydu Kurulumu-Manuel Arama adımlarını takip ediyoruz.

Türksat Manuel Kanal Arama

3- Manuel arama ekranına giriş yaptıktan sonra, Uydu ismi kısmından Türksat 4A uydumuzu buluyoruz ve transporder kısmında Türksat 4A Otomatik Kanal Ekleme Frenkansımız olan 12380 Sembol Oranı 27500 Polarizasyon V (Vertical) Arama Tipi Tümü ve NIT Arama Açık olarak seçim yaptıktan sonra kumandamızdan OK tuşuna ya da kumandamızdan Arama, TP Arama tuşuna karşılık gelen renge tıklıyoruz. Türksat Otomatik  4A Uydu Güncel Kanal Ekleme işlemlerini tamamlıyoruz. Kanal ekleme işlemimiz yaklaşık 5-7 dk arası sürmektedir, lütfen kanal ekleme işlemi %100 olana kadar uydu cihazımıza ve kumandamızdan herhangi bir tuşa basmayalım.
Uydu Otomatik Kanal Ekleme
Türksat 4A Otomatik Güncelleme Frekansı

 Frekans: 12380
Polarizasyon: Dikey V  (Vertical)
Sembol Oranı: 2222
FEC: 3/4
Şebeke Arama: Açık

BEIN SPORTS HABER FREKANS BİLGİLERİ

Bein Sports’u uydularına eklemek isteyen sporseverler aşağıdaki frekans bilgilerini uydu alıcılarına manuel olarak kanal ekleme menüsünden girerek şampiyonlar ligi maçlarını şifresiz olarak izleyebilir.

Turksat 4A
12379Mhz Horizantal(yatay)
DVB—Sembol Oranı 30000
FEC ¾

Türksat Güncel Kanal Frekans Listesini Buradan İnceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat