• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
USB Flash Bellek Şifreleme Nasıl Yapılır?

USB Flash Bellek Şifreleme Nasıl Yapılır?

USB Flash Bellek Şifreleme Nasıl Yapılır? Usb Flash Bellek Şifre Koyma Anlatımı

Usb Flash belleğinizde önemli bilgileriniz var ve kaybolduğunda veya başkasının usb belleğinizdeki dosyaları görmesini ve kopyalamasını istemediğiniz durumlar olabilir, windows 10 ile gelen bitlocker özelliği ile programsız olarak usb flash belleğinizi şifreleyebilir dosyalarınızın başka kullanıcılar tarafından çalınması veya silinmesini engelleyebilirsiniz.

 

USB Bellek Şifreleme Nasıl Yapılır

Usb Flash Belleğinizi programsız olarak şifrelemek için windows 10 bilgisayarınız Denetim Masası Bitlocker Sürücü Şifreleme menüsüne gidiniz.

Buradan Bitlocker Yönet menüsünden; isterseniz bilgisayarınız D Sürücüsünü veya Çıkarılabilir veri sürücüleri (usb bellek) şifreleyebilirsiniz. Şifrelemeye başlamak için Bitlocker’i aç bölümüne tıklayınız ve çıkan ekrandan şifre belirleme işlemine başlayınız.

Şifre belirlerken şifrenizi unutma ihtimaline karşı kurtarma anahtarı oluşturup, oluşturulan dosyayı bilgisayarınızda saklamayı unutmayınız. Şifrenizi unutmanız halinde sakladığınız kurtarma dosyası ile şifrelediğiniz usb flash belleğin şifresini kaldırabilirsiniz.

Şifre oluşturduktan sonra usb flash belleğinize ait şifreyi değiştirebilir, şifre parolayı kaldırabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda WordPress Amp Kurulumu Detaylı (Reklam Ekleme, Google Analytics) konusu hakkında bilgiler yer almaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat