Google Sitemap Ping Atma

google sitemap ping atma
Paylaş
 

Google Sitemap Ping Atma Nasıl Yapılır? Google Site Haritası Ping Atma Nasıl Yapılır? Site Haritası Gönderme Manuel, Google Site Haritası Otomatik Ping Atma Search Console Nedir?

İyi günler sevgili site ziyaretçilerim;

Bugün sizlere web sitelerinize ait site haritalarınızı google arama motoruna anında bildirmeniz için gerekli google adreslerini paylaşacağım.

Bu işlemi aslında Google Web Yönetici Araçları sayfasından yapmak mümkün, fakat google site haritalarımızı hemen işleme almayıp, site haritalarımızı kendi dizinine ekleme işlemini 1-2 gün gecikmeli olarak işleme aldığını bilmenizi isterim.

Google Web Yönetici Araçları Tarama Site Haritası bölümünde İşlem tarihi kısmında sürekli bekleme hatası alıyorsanız yazımızda vereceğim google url adreslerinin sonuna sitenizin site haritası yolunu eklemeniz yeterli olacaktır. 3-5 dk arasında bekleme hatası çözülecek ve google site haritanızı dizinine ekleyecektir.

Google Site Haritası bildirimi web sitenizin ziyaretçi akışı açısından oldukça önemlidir. Site haritası eklerken bir de sitenizdeki resimlere ait site haritası oluşturup, google bildirmeniz google arama motoru tarafından ziyaretçi çekmeniz açısından fayda sağlayacaktır.

Web Siteleri için Google Sitemap Ping Atma Adresi =>> http://www.google.com/webmasters/tools/ping?sitemap=http://www.mduman.net/category-sitemap.xml

Blog Adresleri için Google Sitemap Ping Atma Adresi =>> http://blogsearch.google.com/ping?url=http://www.mduman.net/category-sitemap.xml

Mavi renkteki web adresini kendi site haritanızın yolu ile değiştirip tarayıcınızın adres satırına yapıştırın ve entera basın. Çıkan ekranda Site Haritası Bildirimi Alındı uyarısı çıkacaktır.

Bir önceki webmaster kategorisi yazımız olan Mobil Uyumlu Web Sitesi Önemi başlıklı makalemizde mobil uyumlu web sitelerinin google arama motoru açısından önemi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu yazı 2170 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. hakan dedi ki:

    işime yaradı hocam gercekten sitem indexlenmeye başladı

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM