• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Alan Adı Transferi Nasıl Yapılır? Alan Adı Taşıma

Alan Adı Transferi Nasıl Yapılır? Alan Adı Taşıma

Alan Adı Domain Transfer İşlemlerinde İzlenecek Yollar

 

-Eski kayıt firmanız-dan Alan adınızın ilgili panelinden domain alan adı transfer kilidinizi açınız. Sonra ilgili panelden giriş yaparak Domain Transfer Şifresini (Auth Code/EPP Key bilgisini) isteyiniz ve mail adresinizi kullandığınızdan emin olunuz, çünkü ilgili kod mail adresinize gelecektir. Bu iki işlemden sonra alan adınız transfer edilebilir hale gelmiş olacaktır.

-Aldığınız transfer kodunuzu transfer etmek istediğiniz firmanın alan adı transfer işlemlerinde istenilen ilgili kutucuğa giriniz ve alan adı transfer işleminizi ödemenizi gerçekleştirerek devam ediniz. Bu işlemden sonra alan adlarınız 1-10 gün içinde transfer edilmiş olacaktır.

alan adı epp kodu

-Alan adı transferinde dikkat etmeniz gerekenlerin başında mail adresinizin size ait ve kullanılabilir olduğundan emin olmaktır. Sizden ilgili firmalar onay işlemi isteyecekleri için mail adresiniz önemlidir. Onay verdiğinizde alan adınızın eski firma müşteri paneline girerek alan adınızın ilgili panelinde transfer işlemi ile ilgili kabul et ve reddet işlemleri görebilirsiniz. Bu alan adı transfer işlemini kabul ettiğiniz takdirde transfer işleminiz 1-10 gün arası yeni alan adı firmasına transfer edilecektir.

-Transfer işlemi ücretsizdir fakat firmalar yenileme uzatma yaptıkları için 20-30 tl gibi bir tutara transfer işlemini Alan adınızın son kullanım tarihi seçilen süre kadar uzatmış-yenilemiş olacaktır.

Alan Adı Transferi Nasıl Yapılır konumuzda takıldığınız noktalarda yorum veya iletişim kısmından bize karşılaştığınız sorunları yazabilirsiniz.

NOT: Bir alan adının transfer edilebilmesi için alan adı süre bitim tarihine en az 5 gün kalmış olması ve tescil tarihi alan adınızın kayıt tarihinden  en az 60 gün geçmiş olması gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat