• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Plaka ile Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Plaka ile Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Trafik Cezası Online Sorgulama, Plaka ile Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme Nasıl Yapılır? Sürücü Belgesine Yazılan Trafik Cezası Sorgulama, Tüzel Kişi Resmi Özel Araçlara Yazılan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır? Otoparka Çekilen Araç Sorgulaması Nasıl Öğrenilir?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinin ana sayfasında yer alan  ekrandan Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama bölümünden adınıza trafik cezası var mı diye merak ediyorsanız Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama sayfası ile  online olarak yapma imkanına sahipsiniz.

Trafik Cezası Online Sorgulama işlemi için ‘isim’, ‘soy isim’, ‘T.C. kimlik numarası’ ve ‘doğum yılı’ bilgilerini girmeniz yeterli oluyor. Bu bilgileri girdiğinizde açılan ekranda araç plakasına yazılan ceza sorgulama, sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama, tüzel kişi ceza sorgulama, otoparka çekilen araç sorgulama gibi online işlemleri ilgili bilgilerinizi girdikten sonra sorgulayabilirsiniz. Tarafınıza her hangi bir ceza uygulanmışsa Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme ekranından ilgili cezalarınızı online olarak Kredi kartınız ile ödeme yapabilir ve ödeme yaptıktan sonra yazıcıdan dekont çıktısı alabilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme ekranında aracınızın plakası, Kimlik numaranız veya vergi numaranız, araç ruhsat tescil tarihi bilgilerinizi girerek trafik cezası sorgulama ve ödeme motorlu taşıt vergisi sorgulama ve ödeme işlemleri, yaptığınız ödeme bilgileri ve beyanlı trafik cezası ödemelerini yapabiliyorsunuz.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartları ise aşağıdaki gibidir. Aşağıda yer alan kredi kartları ile online trafik cezası ödemesi veya motorlu taşıt vergilerinizi  yıllık veya dönemlik olarak (MTV)  ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

ANLAŞMALI BANKALAR / KARTLAR

Anlaşmalı BankaGeçerli Kartlarİlave Geçerli Kartlar
AKBANKAxess, Wings, Fish, Free, Axess Business, Wings Business ve Bank’o Card Axess kredi kartları
GARANTİ BANKASITüm Garanti American Express, VISA ve MasterCard, Alternatifbank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS, Tekstilbank BONUS, Burgan BONUS
HALKBANKTüm Halkbank VISA ve MasterCard
İŞ BANKASITüm İş Bankası VISA ve MasterCard
YAPI KREDİTüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard ve Albaraka Worldcard, Anadolubank Worldcard
HSBCTüm HSBC VISA ve MasterCard
FİNANSBANKTüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard
TEBTüm TEB Bonus ve TEB World Kredi Kartları (VISA ve MASTERCARD)
VAKIFBANKTüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard
ZİRAAT BANKASITüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard
DENİZBANKTüm Denizbank, VISA ve MasterCard
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASITüm Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartları
AKTİF BANKTüm Aktif Bank kredi kartları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat