WordPress Yazı İçi Resimleri Galeri Slayt Yapma, Galeri Slayt Ekleme

Wordpress Yazı İçinde Resimleri Galeri Slayt Yapma
Paylaş
 

  WordPress Yazı İçi Resimleri Galeri Slayt Yapma, Galeri Slayt Ekleme

wordpress yazı içi resim

WordPress Galeri Slayt Ekleme

WordPress kullanıcıları için yararlı olabileceğini düşündüğüm kendim de kullandığım yazı içindeki resimleri slider şeklinde yayınlamayı anlatacağım.

İlk önce yeni yazı ekleden ortam ekleyi tıklayıp, dosya yükle diyoruz veya direk galeri oluştur diyebiliriz.  Galeride göstermek istediğimiz resimleri yüklüyoruz isteğe bağlı toplu ya da tek olarak ama resimlerimize resim1,resim2 gibi sıra verirsek daha iyi olacaktır, çünkü slider sıralamasını ayarlamak için resimlerimiz düzenli gözükecektir.

Resimlerimizi yükledikten sonra, yazımıza eklemek istediğimiz resimleri seçip yeni galeri oluştur’u tıklıyoruz, açılan sayfada galerimizi düzenleyebiliyoruz, sade resim galerisi için, sağ taraftaki tür kısmından küçük resim galerisini tıklayıp yazımıza galerimizi ekleyebiliriz.

Resimlerimizi aynı şekilde slide şeklinde yazımız içinde görünmesini istiyor isek, wordpress jetpack eklentisi yüklü olmak şartıyla tür kısmından slayt gösterisini seçiyoruz, diğer ayarları istediğiniz gibi değiştirip sitemizde yüklü resimleri slayt şeklinde yazımıza eklenmesini hızlı ve basit bir şekilde tamamlıyoruz.

Bu yazı 3018 kere okundu.
 • Site Yorum

8 adet yorum var.

 1. ersin dedi ki:

  merhaba,
  ben bu kısmı bulamadım? Bir eklenti sayesinde mi çıkıyor yoksa?
  “Resimlerimizi aynı şekilde slide şeklinde yazımız içinde görünmesini istiyor isek, tür kısmından slayt gösterisini seçiyoruz, diğer ayarları istediğiniz gibi değiştirip resimlerinizin yazınızda nasıl göründüğüne bakarak karar verebilirsiniz.”

  • mduman dedi ki:

   Ortam ekle galeri oluştur bölümünde slayt olarak ayarlayabilisiniz.

   • ersin dedi ki:

    prntscr.com/9iaiir burada nerede tam olarak? Bulamadım maalesef.

    • mduman dedi ki:

     Yanlış yerden bakıyorsunuz ilk önce yazıyı düzenleden ortam ekle tıklayın sonra ortam kütüphane kısmından ya da dosya yükle den slayt oluşturacağınız resimleri seçin sonra sağ alt köşedeki yeni galeri oluştur tıklayın sonraki sayfadan galeri ayarları tür kısmından slayt gösterisini seçin.

 2. Akıllı İnceleme dedi ki:

  Çok sağol kardeşim. Gerçekten işime yarayacak. Merak ettiğim bir şeyi sayende öğrenmiş oldum. Eklentiye falan gerek kalmadan hem de

 3. faruk erdemir dedi ki:

  Atladığınız bir şey var bu dediklerin ham halde’ki wordpresde yok eminim ki sende farkında olmadan yazmışsın SLİDER özelliği JETPACK eklentisi ile geliyor yani jetpack aktif olmayan bir wordpress de ortam eklede slider özelliği çıkmaz.

 4. الرئيسية dedi ki:

  çok iyi bir bilgi oldu teşekkürler

Bir yorum bırak

Site İçi Arama
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM