• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
WordPress Yazı İçi Resimleri Galeri Slayt Yapma, Galeri Slayt Ekleme

WordPress Yazı İçi Resimleri Galeri Slayt Yapma, Galeri Slayt Ekleme

  WordPress Yazı İçi Resimleri Galeri Slayt Yapma, Galeri Slayt Ekleme

wordpress yazı içi resim
WordPress Galeri Slayt Ekleme

WordPress kullanıcıları için yararlı olabileceğini düşündüğüm kendim de kullandığım yazı içindeki resimleri slider şeklinde yayınlamayı anlatacağım.

İlk önce yeni yazı ekleden ortam ekleyi tıklayıp, dosya yükle diyoruz veya direk galeri oluştur diyebiliriz.  Galeride göstermek istediğimiz resimleri yüklüyoruz isteğe bağlı toplu ya da tek olarak ama resimlerimize resim1,resim2 gibi sıra verirsek daha iyi olacaktır, çünkü slider sıralamasını ayarlamak için resimlerimiz düzenli gözükecektir.

Resimlerimizi yükledikten sonra, yazımıza eklemek istediğimiz resimleri seçip yeni galeri oluştur’u tıklıyoruz, açılan sayfada galerimizi düzenleyebiliyoruz, sade resim galerisi için, sağ taraftaki tür kısmından küçük resim galerisini tıklayıp yazımıza galerimizi ekleyebiliriz.

Resimlerimizi aynı şekilde slide şeklinde yazımız içinde görünmesini istiyor isek, wordpress jetpack eklentisi yüklü olmak şartıyla tür kısmından slayt gösterisini seçiyoruz, diğer ayarları istediğiniz gibi değiştirip sitemizde yüklü resimleri slayt şeklinde yazımıza eklenmesini hızlı ve basit bir şekilde tamamlıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat