• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Note 4 N910C 5.1.1 Root Yapma

Note 4 N910C 5.1.1 Root Yapma

Samsung Note 4 N910C 5.1.1 Root Yetkisi Verme

Root yetkisi verme (Note 4 N910C 5.1.1 Root Yapma) telefonunuzda tam yetki sahibi olmanızı sağlar. Bu yetki ile size telefonunuzdaki değişiklik yetkisi ile beraber pil performansının artmasına istemediğiniz sistem güncellemesiyle gelen sistem uygulamalarını kaldırma rom yedeği alma, root yetkisi isteyen uygulamaları çalıştırma, telefonunuzda kullanmadığınız sistem uygulamalarını kaldırma gibi işlemlerini yapmanızı sağlamaktadır.

NOT:  Bu işlem sadece Note 4 N910C 5.1.1 rom telefon üzerinde denenmiş ve başarılı sonuç alınmıştır.  Lütfen root ve rom hakkında bilgisi olmayan yapacak arkadaşlar işleme başlamadan önce telefonunuzu brick yapabileceklerini garanti kapsamı dışına çıkabileceğini unutmamalıdırlar. Telefonunuzun modelini ve sürümünü  Ayarlar Cihaz kısmından öğrenebilirsiniz.

UYARI: MDUMAN.NET cihazınızda her türlü oluşabilecek sorunlardan mesul değildir.  Bu işlemi yaparken cihazınızın garanti dışı kalacağını unutmayınız.

İŞLEME BAŞLAMADAN ÖNCE:

Telefonunuzdaki tüm bilgi ve belgelerinizi yedekleyiniz.

Daha önce Samsung USB sürücüsünü bilgisayarınıza kurmadıysanız, indireceğiniz dosyanın içinde yer alan Samsung Usb Driver’ı kurunuz.

Cihazınızın Ayarlar Geliştirici Seçeneklerinden USB Hata Ayıklama Modunu aktif ediniz.

Telefonunuzun pil seviyesinin %50’nin üstünde olmadan bu işleme başlamayınız.

NOT: Kesinlikle önerilmektedir. Olası veri kayıpları ve olumsuz işlem sonucu telefonunuzu bir önceki hale getirmek için lütfen Recovery işlemini yaptıktan, Note 4 N910C 5.1.1 Root Yapma işlemine başlamadan önce  Rom yedeği almayı tavsiye ediyoruz. Rom yedeği almak için Android Rom Yedeği Alma Resimli Anlatım konusunu incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

İNDİRMENİZ GEREKEN DOSYALAR

N4.ROOT.5.1.1-N910C.zip

Note 4 Root

NOTE 4 ROOT VE RECOVERY MODE KURULUM İŞLEMİ

Adım 1- Öncelikle N4.ROOT.5.1.1-N910C.zip dosyasını indiriniz.

Adım 2- İndirdiğiniz N4.ROOT.5.1.1-N910C.zip dosyasını arşivden bilgisayarınızın masaüstüne çıkarınız. twrp-2.8.7.0-treltexx.img.tar ve Odin v3.09 dosyaları mevcuttur arşiv içinde.

Adım 3- Telefonunuzu kapalı konumda iken usb ile bilgisayara bağlayın, odin programını yönetici olarak çalıştırın, sonra telefonunuzun Ses Kısma+Home+Power tuşuna aynı anda basılı tutup çıkan ekrandan ses açma tuşuna basınız. Downloading modu açılmış olacaktır bu durumda.

Adım 4- Odin telefonunuzu gördüyse (ID:COM kısmı) AP kısmından twrp-2.8.7.0-treltexx.img.tar uzantılı dosyayı seçiniz. Added kısmı solda çıktıysa Starta basıp PASS yazısı görünene kadar telefonunun bağlantısını kesmeyiniz.

Adım 5- Telefonumuz Note 4 N910C 5.1.1 TWRP Recovery menusu yüklenmiştir.

Adım 6- Şimdi telefonunuzu kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Açma” tuşlarına aynı anda basın. Recovery Mode açılacaktır.

Adım 7-Recovery Mode açıldıktan sonra indirdiğimiz N4.ROOT.5.1.1-N910C.zip dosyasının içinde yer alan talexop_Kernel_N910C_5.1.1_C0H4_v1.03_su_busybox_wififix.zip dosyasını cihazımızın sd card bölümüne kopyalıyoruz ve recovery mode dan cihazımızın sd kartına yüklediğimiz talexop_Kernel_N910C_5.1.1_C0H4_v1.03_su_busybox_wififix.zip dosyasını Recovery mode dan flashlıyoruz.

Bir önceki Android kategorisinde yer alan Note 3 Neo Root Yapma  başlıklı makalemizde note 3 neo root yapma hakkında açıklayıcı bilgiler yer almaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat