• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SGK Gss Prim Borcu Olan Kişilere Muayene Ücretsiz

SGK Gss Prim Borcu Olan Kişilere Muayene Ücretsiz

     Gss Prim Borcu nedeniyle Sağlık yardımı alamayan kişiler 01.10.2015 tarihinden itibaren hastanelerde ücretsiz muayene olabileceklerdir.

Güncelleme Yeni: Son Bakanlar Kurulu kararı gereği Gss prim borcu olan hastalar için hastanelerde ücretsiz muayene 31.12.2016 tarihine kadar uzatılmıştır.

     Primini kendi ödemek durumunda olan kişiler ile  60 günü aşan prim borcu bulunanlar (Bağkur primi ödeyenler), gelir testi GSS primi yaptıran ya da yaptırmayan kişiler 01.10.2015 tarihinden 31.12.2015 tarihine kadar sağlık tesislerinden (Üniversite hastaneleri, sağlık bakanlığı hastaneleri ile ağız diş sağlığı hastaneleri) ücret ödemeden sağlık yardımından yararlanabilecektir. Vakıf üniversiteleri hastaneleri ile özel hastaneler kapsam dışı bırakılmıştır.

     Gss Prim Borcu Olan Kişilere Muayene Ücretsiz konumuzda, Bu kapsamda olan kişiler ayaktan tedavileri sonucu reçete bedellerini ücretli muayene oluyor gibi eczanelere ödeyeceklerdir. Hastanelerde muayene olmak için borcunuzun olup, olmadığına bakılmayacak olup, kısaca gelir testi yaptıran yada yaptırmayanların 60 gün prim borcu olması halinde ve Bağkur prim borcunuzun olması halinde önceden hastanelerde ücretli muayene olurken, bu kapsamdaki kişiler 30.06.2016 tarihine kadar vakıf üniversitesi hastaneleri ile özel hastaneler dışındaki hastanelerde ücretsiz muayene olabileceklerdir.

     Yabancı uyruklu kişiler ile isteğe bağlı sigortalılar bu uygulamadan yararlanamazlar.

İlgili  resmi yazı için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat