• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Smart Switch Nedir, Nasıl Kullanılır?

Smart Switch Nedir, Nasıl Kullanılır?

Smart Switch Nedir, Nasıl Kullanılır? Smart Switch ile Veri Yedekleme Geri Yükleme Nasıl Yapılır? Smart Switch Uygulama Yedekleme Geri Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil cihazınızdan diğer cihazınıza verilerin taşınması yedeklenmesi çözümünde oldukça başarılı bir Samsung uygulamasıdır.

Smart Switch Nedir, Nasıl Kullanılır? Smart Switch ile Neler Yapabiliriz?

Smart Switch Mobile ile Verilerimizi Yedekleme ve Geri Yükleme İşlemi 

  • Smart Switch Mobile uygulamasını google android play uygulaması aracılığı ile telefonumuza yüklüyoruz.
  • Sonra yüklemiş olduğumuz smart switch uygulamasını açıp, sağ üst köşeden seçeneklere ulaşıyoruz.
  • Burdan Harici Depolama yoluyla aktarım seçeneğini seçiyoruz. Sdcard
  • Telefonumuzdaki hangi bölümleri yedekleyeceğimizi seçtikten sonra yedekleme işlemi tamamlanıyor.

Bize lazım olacak kısım ise; genelde Android Durduruldu Hatası sonrası telefonumuza hard reset format atmak, yeni yazılım yüklemek veya custom rom (özel rom) yüklemeleri sonucu veri kaybı yaşamamak için aldığımız yedeği telefonumuza geri yüklemek olacaktır.

  • Oluşturmuş olduğumuz yedeğimizi hafıza kartında saklıyoruz ve yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı veri kaybı yaşamamak için Smart Switch android uygulamasını açıp, seçenekler kısmından Harici Depolama yoluyla aktarımı seçtikten sonra aşağıdaki görsele benzer bir sayfa açılacaktır. Yedeğimizi geri yüklemek için Yenile butonuna basmak yeterli olacaktır.

smart-switch-mobile-yedek

 

Kişisel verilerinizi (kişiler, takvim, mesajlar ve notlar), çoklu medya verilerinizi ve diğer veri türlerini (alarmlar, Wi-Fi ayarları, geçmiş bilgileri, vb.) diğer cihazlarınıza gönderebilirsiniz.

Galaxy cihazlarında ise Smart Switch Mobile ile veri transferi çok kolay.
Cihazları birbirlerine yakın bir şekilde (yaklaşık 20 cm içinde) yerleştirin ve android uygulamayı her iki cihazda da çalıştırın. Daha sonra eski cihazınız üzerinde [Android Cihaz], [Başlat], [Bağlan] seçeneklerini seçin.
Bu işlem, eski Galaxy cihazınız üzerine kaydettiğiniz kişisel verilerinizin bağlı bulunan yeni Galaxy cihazınıza aktarılmasına olanak sağlayacaktır.

Smart Switch ile kies yazılımına gerek duymadan, veri yedekleme, veri taşıma ve en güncel cihaz yazılımınızı tek bir uygulama ile çalıştırmak mümkün hale gelmektedir.

Samsung Smart Switch İndir

 Windows için İndir

MAC İşletim Sistemi için İndir

Android Smart Switch İndir

-Desteklenen Cihazlar ise Android 4.3 ve üzeri

-İos 5 veya üzeri

-BlackBerry 7 veya üzeri olması gerekmektedir.

Smart Switch Mobile Nedir?

Samsung Smart Switch Mobile; iOS, Android, BlackBerry veya Windows cihazınızdan Galaxy cihazınıza kolay ve hızlıca veri aktarmanıza yardımcı olur.
Bu uygulamayı Galaxy Apps, Google Play, Microsoft Store ve Smart Switch sitesinden indirebilirsiniz. “Smart Switch” olarak arayın.

Veri aktarımına başlamadan önce yapılması gerekenler:

Samsung android olmayan bir cihaz ise, eski cihazınızda Smart Switch yüklü olması gerekmektedir.

Android cihazınızla Google Play üzerinden indirdiğiniz Smart Switch uygulaması ile verilerinizi harici bir cihaza aktarabilir, ve format veya benzeri bir işlem için harici depolamaya attığınız bilgileri ve uygulamalarınızı smart switch ile kolaylıkla geri yükleyebilir, veri kaybını ve zaman kaybını kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Smart Switch Mobile hangi aygıtları destekler?

Smart Switch Mobile için gereklilikler:
* Donanım: Galaxy S2’den daha yeni Galaxy / Note / Tab serisi
* Yazılım: Android OS ICS (4.0) veya üstü
* Çözünürlük: WVGA (800X480) veya üstü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat