• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hastane Randevu Alma Resimli Anlatım

Hastane Randevu Alma Resimli Anlatım

Sağlık Bakanlığı MHRS Hastane Randevu Alma Resimli Anlatım, 182 Randevu Alma Nasıl Yapılır, Online Hastane Muayene Sırası Alma, Hastanede Sıra Beklemeden Muayene Olma 182 MHRS Randevu Sistemi Ayrıntılı Anlatım

Hastane Randevu Alma Anlatımı

Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu MHRS online hastane randevu alma sistemi sayesinde vatandaşlara hastanelerde daha rahat ve hızlı bir şekilde hastane kapılarında sıra beklemeden muayene olabilmeleri için online randevu sistemini devreye sokmuştur.

MHRS’nin kurulmasının amacı, daha etkin ve verimli bir şekilde hastanelerde sağlık hizmeti sunumunun önündeki engellerin kaldırılmasıdır.

MHRS faydalarından bahsetmek gerekirse, hastaların muayene öncesi hastane kapılarında uzun uzun beklemelerini engellemek, etkili sağlık hizmeti sunmak. Hastanın hekim seçmesini kolaylaştırmak, hasta memnuniyetini üst seviyede tutmaktır. Tabii bu Mhrs üzerinden sağlanan hasta verilerinin Sağlık Bakanlığı yöneticileri için etkili ve önemli bir girdi sunmaktadır.

Hastanelerden randevu almak isteyen vatandaşlar muayene Randevu alma işlemlerinizi telefondan 182 nolu numaradan veya MHRS Portal internet sitesinden alabilmektedir.

182 nolu hattı aramak ücretlidir. En fazla dakikası 46,25 kuruş olup, ortalama olarak dakikası 7 kuruş ile 15 kuruş arası bir fiyattır. 182 nolu hat sabit telefon hattıdır. Sabit telefon hattına operatörünüz ne kadar ücret yansıtıyorsa aynı ücret faturanıza yansıyacaktır.

Hastane Randevu alma işlemi nasıl yapılır, hangi internet adresi üzerinden yapılır veya hangi telefon numarasını aramamız lazım sorularının yanıtlarını bulmaya;

  • İlk önce MHRS Portal sitesine giriyoruz.
  • Sisteme önceden kayıtlı isek, tc kimlik numaramız ve şifremiz ile sisteme giriş yapıyoruz. Eğer kayıtlı değil isek 5 nolu işaretli menüden ( Yeni Üye ) menüsünden sisteme kayıt oluyoruz.
  • Sisteme kayıt olduktan sonra T.C. numaramız ve oluşturmuş olduğumuz şifre ile sisteme giriş yapıyoruz.
  • Açılan Merkezi Hekim Randevu Sistemi sol menüden muayene olmak istediğimiz hastanenin bağlı olduğu il, ilçe, Hastane, Klinik (Poliklinik) ve hekim bilgilerini seçtikten sonra sayfanın alt kısmında randevu almak için uygun durumdaki doktorlar ile en erken muayene olunabilecek tarih çıkıyor.
  • Eğer çıkan tarih değilde istediğiniz bir tarihte randevu almak isterseniz, Çalışma Cetveli (Başlangıç Tarihi ) kutucuğundan hastane randevu almak için istediğiniz tarihi girip Randevu Ara menüsünden ilgili tarihe randevunuzu alabilirsiniz.
  • Aldığınız hastane randevu alma işlemini iptal etmek isterseniz, sağ üst köşede yer alan randevu geçmişi menüsünü tıklayıp çıkan menüden ilgili randevuyu iptal et menüsünü tıkladıktan sonra almış olduğunuz randevuyu iptal edebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Android Facebook Apk İndir başlıklı makalemizde android telefonunuza Dünyanın en popüler sosyal ağı olan Facebook uygulaması indirebilir ve uygulama hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat