• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
WordPress Detaylı Site Taşıma Hosting Değiştirme Anlatımı

WordPress Detaylı Site Taşıma Hosting Değiştirme Anlatımı

Sorunsuz bir şekilde wordpress sitenizi başka hosta taşımak için yapmanız gerekenleri yazımızda anlatmaya çalışacağız.

WordPress site taşıma her webmasterin uygun ve hızlı bir host firması bulması ile düşünmeye başladığı konuların başında yer almakta. Fakat site sahipleri bu işlem sonucu veri kaybına uğrayacakları riski ile karşı karşıya kalmamak için daha fazla hosting firmalarına fiyat ödemek zorunda kalıyor.

WordPress sitenizi hızlı ve hatasız bir şekilde başka hostinge taşımak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

WordPress Site Hosting Taşıma Anlatımı

1-İlk önce yeni hosting cpanelinize giriş yapıp, veritabanı ve kullanıcı adı oluşturunuz.

Bunu yaparken MySQL  Veritabanı Sihirbazını kullanabilirsiniz. Oluşturduğunuz veritabanı adı, kulanıcı adı ve şifresi bilgileri wordpress wp-config ayarlarını yaparken lazım olacaktır.

2-Wordpress sitenizin yedeğini bilgisayarınıza indiriniz.  Public_html veya www klasörünün içindeki dosyaları Filezilla ftp programı ile kolayca indirebilirsiniz. İndirdiğiniz yedek klasörünün içini açıp, ctrl+a yapıp tüm klasör ve dosyaları seçip zip arşivi yapınız.

3-Yine eski hostinginizin wordpress phpadminden veritabanı yedeğinizi bilgisayara indiriniz. ……….sql şeklinde bir dosya indireceksiniz. İlgili phpadmin panelinden dışa aktar sql şeklinde veritabanı yedeğinizi alabilirsiniz.

4-Sitenizin yedeğini oluşturduğunuz zip dosyasını ilgili yeni cpanel dosya yöneticisinden sitenize yükleyiniz. Yükleme işlemi bittikten sonra cpanelden zip dosyasının üzerine gelip çıkar seçeneğini tıklayınız.

5-İşlem bittikten sonra wp-config dosyasının üzerine gelip edite tıklayıp, 1.adımda oluşturduğunuz veritabanı adı, kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili wp-config dosyasındaki alanlara yazınız. wp-configde hostname alanı var ise localhost yazabilirsiniz.

6-Phpadmin den oluşturduğunuz veritabanı ismine tıklayıp 3.adımda indirdiğiniz sql dosyasını içe aktar yöntemiyle yüklemesini yapınız.

7-Yeni hosting firmanızın dns adreslerini alan adı ayarlarınızın ilgili dns bölümünden güncellemesini yapınız. Dns güncellemesi tamamlandıktan sonra wordpress siteniz yeni host firmasına sorunsuz bir şekilde taşınmış olacaktır.

Takıldığınız noktalarda yorum kısmına yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat