• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
WordPress Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

WordPress Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

WordPress 4.4 Güncellemesi Neler Yeni İşte Yeni Wordperss Güncellemesi ile Gelen Özellikler ve Değişiklikler

WordPress 4.4 Güncellemesi çıktı. Peki önceki sürüme göre neler yeni ne gibi değişiklikler yapılmış yazımızda bunları anlatacağız.

WordPress 4.4 Güncellemesi ile gelen yenilikler ile WordPress 4.4 web sitenizi daha bağlantılı ve responsif kılacak şekilde bir güncelleme sundu.

Yirmi Onaltı Teması Yenilendi.

Yeni varsayılan temamız, Yirmi Onaltı, klasik blog tasarımına modern bir soluk getiriyor.

Yirmi Onaltı her cihazda güzel görüntülenecek şekilde yapılandırıldı. Akıcı bir ızgara tasarımı, esnek üst kısım, eğlenceli renk şemaları ve dahası, hepsi içeriğinzi öne çıkarmak için.

Responsif görseller

WordPress artık farklı boyutlara her zaman oturabilmesi için görsellerin gösterimini daha akılcı bir şekilde ele alıyor. Temanızda bir değişiklik yapmanıza gerek yok, zaten çalışıyor. Responsive görseller ile mobil veya masaüstü bilgisayarınızda görüntülediğiniz web sitenize ait görseller otomatik olarak ayarlanması sağlanmıştır.

WordPress içeriğinizi gömün

Artık yazılarını başka sitelere gömebilirsiniz, hatta diğer WordPress sitelerine bile. Bir yazı bağlantısını düzenleyicinin içine atın ve anında bir gömme önizlemesi görüntüleyin. Başlık, özet ve öne çıkan görsel. Hatta sitenizin ikonunu, yorumlar ve paylaşım için bağlantınızı da dahil ediyoruz.

Daha çok gömme sağlayıcı

Yazıların gömülebilmesinin yanı sıra WordPress 4.4 beş yeni oEmbed sağlayıcı ile geliyor: Cloudup, Reddit yorumları, ReverbNation, Speaker Deck ve VideoPress.

REST API altyapısı

REST API altyapısı çekirdeğe entegre edilmiş durumda, ki bu da WordPress geliştirmeleri konusunda yeni bir çağ demek. REST API geliştiriciler için WordPress üzerinden geliştirebilecekleri RESTful API kullanımı anlamına geliyor.

REST API’ın çok aşamalı görücüye çıkması sırasında alt yapı çok önemliydi. Çekirdek son noktalar yeni çıkacak sürüme göre hedeflendi. Resmi WordPress REST API eklentisini inceleyerek çekirdek son noktalar hakkında ve REST API ile neler yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Terim metası

Terimler artık meta verilerini destekliyor, aynı yazılar gibi. Daha fazla bilgi için add_term_meta(), get_term_meta() ve update_term_meta() belgelerini inceleyin.

Yorum sorgu geliştirmeleri

Yorum sorguları performansı iyileştirmek için önbellekleme becerisine kavuşuyor.WP_Comment_Query içindeki yeni argümanlar karmaşık yorum sorgularını basitleştiriyor.

Terim, yorum ve ağ nesneleri

Yeni WP_Term, WP_Comment ve WP_Networknesneleri, kod içindeki terimleri, yorumları ve ağları daha kestirilebilir ve sezilebilir hale getiriyor.

WordPress 4.4 Türkçe Güncellemesi İndirin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat