• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
WordPress Google reCAPTCHA Kurulumu Eklentisiz

WordPress Google reCAPTCHA Kurulumu Eklentisiz

WordPress Google reCAPTCHA Kurulumu Eklentisiz Nasıl Yapılır? Wordpress Google reCAPTCHA Kurulumu Kod İle nasıl Yapılır? reCAPTCHA Kurulumu Kolay Kurulum ve Anlatımı

Google reCAPTCHA google’un ücretsiz olarak hizmete sunduğu internet ortamında spam ve botlara karşı sitenizi korumaya sağlayan bir güvenlik kontrolü özelliğidir.

Sitemizin çeşitli alanlarına bu özelliği yükleyerek sitemiz üzerinde yer alan iletişim, yorum yapma admin paneli gibi formlara yapılan saldırıları önlemek adına eklentisiz olarak kurabileceğiniz google hizmetinin kurulumunu anlatmaya çalışacağım.

WordPress Google reCAPTCHA Kurulumu

1- İlk adım olarak Google reCAPTCHA sitesine girip, hangi sitelerimiz üzerinde kullanmak istiyor isek, gerekli tanımlamayı yapmamız gerekmekte. Google reCAPTCHA form tanımı için https://www.google.com/recaptcha/ sitesine giriş yapalım.

2- Register a new site formundaki gerekli alanları dolduralım. Label kısmına formumuzun adını yazalım. Domains kısmına reCAPTCHA özelliğini kurmak istediğimiz sitelerimizi alt alta yazalım. Register yaptıktan sonra bu bölümde işimiz bitti.

3- Google reCAPTCHA özelliğinin eklentisiz kurulumu için Step 1 adımını izleyeceğiz. <script src=’https://www.google.com/recaptcha/api.js’></script> js kodunu wordpress sitemizin <head> veya </body> etiketlerinin arasına yapıştırıyoruz. Bu temamızda hangi php dosyasında ise ki, temadan temaya değişir bu etiketleri bulup, js kodunu bu etiketler arasına yapıştırıyoruz.

4- Bize özel olan benim reCAPTCHA kodum <div class=”g-recaptcha” data-sitekey=”6Le2tA8UAAAAAHouOowSqmgM0aLVQZUSikAcIu8S”></div> bu şekilde sizinki de buna benzerdir. Bu kodları ise yorum kısmına bu özelliği eklemek istiyor isek, temamıza ait klasörün içinde comment.php gibi bir dosya vardır bu dosyayı açıp, </form> etiketinden önce kodu yapıştırıp dosyamızı kaydediyoruz. Bu şekilde yorumlar kısmına reCAPTCHA özelliğini aktif etmiş oluyoruz.

5- Admin Login formuna kurulum ise biraz farklı, wordpress dizinimize giriyoruz. Wp-login.php dosyasını açıp, </form> kısmından önce divli kodumuzu yapıştırıyoruz ve aynı dosya içinde <script type=”text/javascript”> etiketinden önce script ile başlayan kodumuzu yapıştırıyoruz. Bu şekilde de wordpress admin login girişimize reCAPTCHA özelliğini eklemiş bulunuyoruz.

Takıldığınız noktalarda yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Texnologiya forumu kripto pul qazanmaq kibertəhlükəsizlik şehirler arası nakliyat evden eve nakliyat iller arası nakliyat